Ці загадкові медузи... в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 07.12.2012 16:28

Медузи — красиві і небезпечні створіння. Зазвичай, люди ними захоплюються, але багато хто їх відверто ненавидить і навіть панічно боїться. Так, наприклад, гігантські медузи Echizen kurage одних надихають і заворожують своєю красою — як от професійних пірнальників, біологів та художників, а інших дратують і засмучують — рибалок і тих, хто живе за рахунок риболовлі. Цілі зграї цих гігантських медуз щоосені з'являються в японському морі близько берегів, і з кожним роком, з якихось незрозумілих до кінця причин, їх стає все більше і більше. Все ж, як би там не було, ці фантастичні створіння зачаровують і надихають поціновувачів природної краси на цікаві ідеї та мистецькі твори.

Що ж, нагадаємо, що це за створіння. Медуза (грец. μέδουσα) — назва вільно плаваючої стадії в життєвому циклі тварин типу Кнідарії. На різних стадіях свого розвитку можна спостерігати не лише вільно плаваючих медуз, але й прикріплених до рифів чи підводних скель.

Існує близько 2000 різних видів медуз. Деякі живуть у прісній воді, інші зустрічаються в морях і океанах. Науковці стверджують, що медузи мають давню історію, і з'явилися на планеті задовго до динозаврів.

Медузи мають найрізноманітніші розміри. Їх діаметр може сягати від трьох міліметрів до двох з половиною метрів. Вони складаються приблизно на 95% з води, 3-4% — з солі і 1-2% — з білка. У них немає серця, очей, системи кровообігу, зябер. Більшість медуз складаються з трьох частин: драглисте тіло, щупальця, які жалять і ловлять здобич та ажурний рот, який поглинає їжу.

Незважаючи на обмеженість в органах чуття, медуза може вловлювати запах, відчувати смак, прекрасно відрізняє світло від темряви. Вона поглинає кисень всім своїм "тілом". Стінки її тіла і щупальців досить тонкі, що дає можливість молекулам кисню вільно проникати крізь "шкіру" у ​​внутрішні органи. Раціон медузи відносно різноманітний — харчується вона планктоном, ікрою риб і малесенькими рачками.

Цікаво, що медузи слугують "таксистами" для маленьких риб і крабів, які непомітно чіпляються до них знизу і таким чином дістаються де їм треба, чи просто подорожують по околицях.

Тож, давайте ще раз поглянемо на ці шедеври геніального Творця, і хтозна, можливо саме ця маленька збірка надихне вас на плідну творчість.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.