Живописні витинанки Ніккі Ван Ес (Nikki van Es) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 19.10.2012 13:13

Ніккі Ван Ес (Nikki van Es) — голландська художниця, яку надихають на творчість рослини. Вона не просто спостерігає рослинний світ, але глибоко досліджує його процеси і візуальне сприйняття. Результати її досліджень можна спостерігати в її мистецьких творах з авторським поєднанням науки та уяви.

Ніккі навчалася в академії Рітвельда (Gerrit Rietveld Academie), в Амстердамі (1974-1979). На сьогоднішній день живе і працює в Ларж-Вурш, що в Нідерландах.


Художниця створює паперові інсталяції з міцного витривалого паперу — це японській папір виготовлений з шовковичного дерева. Цей папір дозволяє художниці створювати великі за розміром полотна з намальованими і прорізаними елементами. Її композиції — це своєрідне поєднання органіки, ботаніки, живопису, графіки і витинанки. Ажурний, прорізаний малюнок дозволяє презентувати полотно з обох сторін, а додаткові візуальні ефекти в композиції створюють світло, яке потрапляє крізь отвори, і тіні, що утворюються за рахунок світла.


У своїй роботі Ніккі намагається зрозуміти і проаналізувати природну структуру рослин, прослідкувати їхню взаємодію й узгодженість елементів, а відтак відтворити на папері своє сприйняття й асоціації. Вона користується різними техніками живопису, використовує різні фарби, частіше акварельні, також олівці, і прорізає отвори. Намагаючись якнайкраще передати структурні особливості, художниця в роботі приділяє велику увагу дрібним деталям, які й створюють загальну картину.


Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.