Львів на давній поштівці. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 01.11.2009 15:25

Дорогенькі, маю для вас не просто "фірмову страву" а вишуканий "десерт"!

Колись, за студентських часів, мала змогу сканувати чудове видання давніх львівських листівок - збірку Ірини Котлабулатової.

Нещодавно знайшла про неї інформацію та згадала про ці чудові листівки. Шкода, що не можу розмістити усі скановані зразки, але дещо покажу.

Я думаю, що пані Ірина не буде проти, бо ж не кожен, хто любить Львів може дозволити собі придбати цей чудовий каталог виданий поляками, адже ціна таки моцно кусається. ))

А пані Ірині окреме СПАСИБІ!

Пані Ірина працює художником у бібліотеці Львівської політехніки, але справжнє її покликання - львовознавство, вона одна з найкращих знавців міста Лева. Причому працює вона, як то кажуть, на "голому ентузіазмі", а найважче їй, звичайно, знаходити спонсорів для видання своїх досліджень та проектів.

Ще трохи інформації для довідки - витяг зі статті про цей проект.

"Левову" частку літератури про Львів видає Польща – у Львові ж значна кількість видань, відведених на оспівування рідного міста – це переважно дешева макулатура. В жовтні цього року [2002 рік] Краківська міська рада виділила 10 000 у.о. на видання мистецького альбому "Львів на давній поштівці", який упорядкувала львів'янка Ірина Котлабулатова.

Пані Ірина разом з чоловіком колекціонує старі поштові листівки із зображенням Львова: їхня та інші приватні колекції увійшли до альбому, який налічує 483 репродукцій листівок в натуральну величину та каталог, в якому за видавництвами і в хронологічному порядку подано дані про близько 3600 листівок, надрукованих в 1894-1944 роках.

До речі, це перший і унікальний каталог листівок, оскільки дотепер для колекціонерів листівок, на відміну від нумізматів і філателістів, каталогів не видавали."

У підбірці репродукцій альбому переважають саме рідкісні листівки, а не типові на кшталт зображень Оперного театру, арсеналу або улюбленця львів'ян імператора Франца-Йосифа.

Ви можете собі уявити кількість листівок у цьому каталозі?! Коли я його переглядала - вже на середині втомилася. А від середини переглядала через одну. Такий каталог можна роздивлятися дуже довго. А для поціновувачів старого Львова і давніх поштівок цей каталог - казка!

Крім того, якщо запитати, про кожну листівку Ірина Котлабулатова розповість, коли і ким були побудовані зображені будівлі, що потім з ними сталося, де вони розміщені, чи збереглися до сьогодні, в сучасному Львові.

Зверніть увагу, що більшість листівок надруковано польськими та австрійськими видавництвами, і в деяких з них німецька та французька назви міста – Lemberg i Leopol – патріотично закреслені львів'янами-українцями, колишніми власниками листівок.

Варто зазначити, що в ті часи поздоровлення писали не на зворотному боці листівки, а просто під зображенням, тому ті, хто знають польську або німецьку мову, можуть почитати в альбомі вітання столітньої давнини.

У мене ще є кілька листівок з цього каталогу, але покажу вам їх у наступній статті, відразу після цієї.

Читайте і дивіться продовження!

Коментарі

  • олег · 06.02.2011 18:19 · #

    З великим інтересом переглянув! Дуже,дуже дякую ! В мене є декілька Львівських фотографій початку минулого століття ( невідомі мені особи, крім

    львівського архітектора Р.Грицая,який жив і працював тривалий час у Рогатині. Можливо когось це зацікавить?

  • Ліля Тєптяєва · 06.02.2011 21:37 · #

    Рада, що вам сподобалась стаття.

    Думаю, ви знайдете зацікавленого в давніх листівках, адже ця справа зараз досить популярна... Успіхів вам у пошуках!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.