Паперові інсталяції в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 16.10.2012 11:44

Останні десятиліття використання паперу як матеріалу для мистецтва представили увазі світового глядача неймовірно цікаві твори і проекти. І якщо в минулому столітті зміна паперових носіїв інформації на цифрові призвела до згасання паперового жанру, то сьогодні паперове мистецтво у світі — просто на піку популярності.

Папір активно використовується в різних видах мистецтва та в дизайні, а паперові розробки, як до прикладу конструкції орігамі, активно використовуються не лише в побуті, але й в новітніх технологіях — як от в конструкціях сонячних батарей для космічних супутників. До того ж, й різні форми сучасного мистецтва, як от інсталяція та перформенс, використовують папір в якості улюбленого матеріалу для втілення своїх ідей.


Наприклад, Сашіко Абе (Sachiko Abe) створює інсталяції просто нарізаючи папір тонкими смужками, і формуючи їх ніби у вовняні перини і пухнасті водоспади.


Надзвичайно красива інсталяція з паперу удожника Даніеле Папулі (Daniele Papuli), який живе та працює в Італії. Паперова інсталяція Cartoframma складається з 10 тисяч смужок паперу. Смужки паперу зігнуті особливим чином і закручені у спіралі — цим досягається цікавий ефект хвиль, розташованих на підлозі галереї.


Контраст світлого і темного — білого інтер'єру і чорних паперових метеликів — створює в інсталяції мексиканський художник і дизайнер Карлос Аморалес (Carlos Amorales) з Іспанії. Вигадлива інсталяція з сотні великих і маленьких метеликів з чорного паперу отримала назву Black Cloud.


Лондонський художник Садок Бен Давид (Zadok Ben David) створив інсталяцію зі звичайного паперу. Більше 12000 зразків повторюють рослини з підручника по ботаніці. Тримаються вертикально вони за рахунок тонкого шару піску. Основна особливість композиції в її візуальному ефекті — з однієї точки ліс рослин виглядає чорним, але варто плавно перенести погляд, як макет починає набувати колір.


Яскравістю кольорів наповнює приміщення галереї інсталяція Джеймса Ропера (James Roper), що складається з 10000 паперових квітів складених методом орігамі.


Лі Хунбо (Li Hongbo) з Китаю витратив кілька років, купу клею і паперу, щоб створити чудову інсталяцію "Ocean flowers". А в складеному вигляді ці "квіти", насправді, є зброєю різного виду.


Досить цікавими та яскравими виглядають інсталяції Нью-йоркської дизайн-студії SOFTlab. Студія була створена Майклом Сзівосом (Michael Szivos) після отримання ним вченого ступеня в архітектурі у Graduate School of Architecture, галузі планування та збереження в Columbia University. У своїй діяльності студія більше приділяє увагу ідеї, аніж стилю подачі. Тож її проекти втілюються в життя за рахунок поєднання ґрунтовних досліджень та наукових експериментів, конструктивних ідей та сучасних технологій.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.