Моя персональна виставка монотипій "Сучасна Біблія"! Заходьте!
в блозі Життя одного дизайнера
· від
Ліля Тєптяєва
· додано 28.11.2010 01:54
Давненько я не робила виставки! Дорогенькі, з цим конче треба щось робити! )) Зараз швиденько експозицію організую і запрошу вас на виставку своїх монотипій.
Майте на увазі - ця виставка вже виставлялася у Львівському Музеї етнографії, у 2003 році. У мене і фото з виставки лишилися, Андрій Крицун (однокурсник, графік, дизайнер) фотографував. Покажу вам кілька фото.
Ось, це ми троє з нашими викладачами. Зараз перечислю по-порядку: графік і викладач Богдан Сорока > графік і викладач Богдан Пікулицький > графік і дизайнер Ліля Тєптяєва (це я) > дизайнер, викладач і політичний діяч Василь Косів > графік Леся Балан > графік, дизайнер, актор театру Міхай Тимошенко > мистецтвознавець, науковий діяч, викладач Роман Яців. Якось занадто представничо вийшло. Але так завжди на початку. Після фуршету все якось по-іншому, по-домашньому чи щось таке.

В день відкриття цієї виставки, а вона мала назву "Сучасна Біблія", було відкриття ще двох виставок: Лесі Балан та Міхая Тимошенка. А ось ще кілька моїх однокурсників серед моїх викладачів.



Ми, усі троє, тоді були студентами кафедри графічного дизайну Львівської академії мистецтв, тому народу на відкритті було тьма: батьки, друзі, викладачі, студенти, гості і просто ті, що прибігли на традиційний фуршет після відкриття.


Взагалі, хочу вам сказати, найлегший спосіб перекусити та напитися на халяву - це відкриття виставки. Чим студенти часто вміло користуються, так би мовити поєднують приємне з корисним.

Отже, виставка "Сучасна Біблія". Цей проект - ілюстрації до біблійних віршів. Техніка робіт - кольорова олійна монотипія. Усі ілюстрації об'єднані спільною символічною мовою. Також, спільним для усіх робіт є стилізоване зображення голови, точніше обличчя, як символа наших знань, прагнень, розуміння, усвідомлення, думок і намірів, а також почуттів та емоцій. Риби та птахи в роботах - символ божих слів, які містяться у Біблії. Вода в роботі також говорить про біблійні знання.
Рука-язик символ не тільки слова, але й дій, вчинків. Бо ж поранити чи вбити можна не тільки фізичною силою, але й словом. А часом, сила слова сильніша за будь-яку зброю. Але як і поранити, так і лікувати можна словом. Тому, в моїх роботах, все залежить від того що у тебе "на язиці".
Наявність очей, вух та відкритих ротів облич говорить не про їхню наявність як таку, а про активну діяльність особи. Бо ж мало мати очі - треба ще вміти бачити. Мало мати вуха - треба ще вміти чути. І рот нам даний Богом щоб говорити збудовуючу інформацію, а не руйнівну. Саме про це говорив Ісус. Про це хотіла сказати і я у своєму проекті "Сучасна Біблія".
Ви прослухали вступне слово, дякую за увагу! І приємного перегляду! ))
Зверніть увагу, ось робота, яка ілюструє проповідника зі слів в Римлянам 10:14 " Проте як будуть кликати того, в кого не повірили? А як повірять в того, про кого не чули? І як почують без проповідника?" І ще одна ілюстрація, яка ілюструє процес пояснення цього вірша.


Наступна робота ілюструє вірш з Євангелія від Матвія 5:6 - "Щасливі голодні та спраглі праведності, бо вони наситяться."

Далі розмістилися дві роботи, що ілюструють 17 вірш з 2 розділу книги Буття "Але з дерева знання добра й зла - не їж від нього, бо в день їди твоєї від нього ти напевно помреш!" Справді, той плід "застряг у горлі" прабатьків колючкою. Це був непослух і відрікання від керівництва Батька, і це спричинило їхню смерть не тільки в серці Бога, але й буквальну смерть.


Наступною, у цьому ряді робіт, іде ілюстрація вірша з Євангелія від Матвія 19:6 - "Так що вони вже не двоє, а одне тіло. Отже, що Бог з'єднав одним ярмом, нехай жодна людина не розділяє." Бачите, ця пара ніби "зрослася" губами - відразу видно - одне тіло.

Далі йде ілюстрація з Євангелії від Марка 5:41, 42а - "Тоді він узяв її за руку й промовив: «Таліта кумі», що в перекладі означає: «Дівчинко, кажу тобі, встань!» Дівчинка зараз же піднялась і почала ходити." На роботі можете бачити символічний процес воскресіння. Щось подібне до відродження неживого насіння в живу рослину, принаймні я провела таку паралель.

Після роботи з воскресінням дівчинки, експонуються три ілюстрації з Євангелія від Матвія 24:14 "І цю добру новину про царство будуть проповідувати по цілій населеній землі на свідчення всім народам, а тоді прийде кінець."


Про символіку цих робіт я вже трохи згадувала на початку. Птахи і риби в голубому, сприятливому для них (небо, вода), оточенні - це божі слова в людині, яка їх сприймає і приймає, а також передає іншим цю життєво важливу інформацію. По алегорії, слова буквально "живуть" в такій людині. Крім того, вони впливають на її мислення та поведінку.

Ось ще одна ілюстрація з Євангелій - Івана 8:32 "Ви пізнаєте правду, і правда зробить вас вільними."

А зараз можете побачити ілюстрацію до 19 вірша, 2 розділу, 2 листа Петра - "Вони обіцяють їм свободу, хоча самі є рабами тління, адже хто ким переможений, той тому і раб." Зверніть увагу - вух немає, рот і очі закриті - раби!

І подібна за колористикою і настроєм - ілюстрація до 2Коринфян 4:3 "Але якщо добра новина, яку звіщаємо, і закрита покривалом, то лише для тих, хто йде шляхом знищення."

Ну, уривок цієї ілюстрації ви мали змогу бачити кожного разу, коли читали якусь з моїх статей. Впізнаєте мій аватар? Правда мій аватар натякає на наявність цікавої ідеї в моїй голові і бажання нею поділитися з іншими. ))
А тут, ілюстрація Матвія 5:16, розповідає про християнство як спосіб мислення та життя - "Подібно й ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі вчинки і прославляли вашого небесного Батька."

Цей вірш один з моїх любимих, тому я не могла його не проілюструвати - 2Тимофія 3:16 "Усе Писання натхнене Богом і корисне для навчання, для напучення, для виправлення, для напоумлення."

Євангелія від Івана 7:38 - "На тому, хто вірить у мене, сповняться такі слова з Писання: «З його нутра потечуть потоки живої води»."
Як я вже й говорила на початку, жива вода символізує життєдайну біблійну звістку. Ісус казав, що ті, хто будуть вірити і довіряти Ісусу не зможуть мовчати, а будуть "виливати" цю "воду" на інших.

Цікавим для мого проекту виявилися вірші з 24 розділу Євангелії від Матвія. Ось йдуть підряд кілька ілюстрацій різних віршів з цього розділу.
Матвія 24:7а "Бо повстане народ на народ і царство на царство..."

Євангелія від Матвія 24:6 - "І почуєте про війни у різних місцях. Дивіться, не жахайтесь: усе те має відбуватися, але це ще не кінець."

Усі знають фразу з наступного вірша, і вона вже стала крилатою. Її приписують різним людям, але сказав її Ісус Христос, що і записано в Євангелії від Матвія 26:52 - "Та Ісус сказав йому: "Вклади меча назад у його місце, бо кожен, хто візьме меча, від меча й загине."

І останньою, підсумовувальною, в цьому проекті йде монотипія-ілюстрація Євангелія від Івана 13:35 - "По тому всі розпізнають, що ви мої учні, коли між вами буде любов."

Любові, миру та злагоди і вам бажаю!
Дякую щиро, що відвідали мою виставку!
Книга відгуків та пропозицій перед вами - коментуйте!
Будете мати бажання - нашкрябайте, а в даному випадку наклацайте мені про свої враження!
Заходьте ще!
мені подобається)в тебе хороше образне мислення )
Виставка дійсно дуже цікава. Ти Lilja молодець!!!
Дуже дякую!
Мені приємно чути що мої роботи подобаються!
Заходь на наступну виставку!
Дякую за високу оцінку мого образного мислення!
Заходь на наступну виставку!
Правда, ще не знаю коли вона відбудеться.
Дуже цікавий і, навіть, своєрідний погляд на загальновідомі речі, особливо мені сподобалося твоє бачення рабства та первородного гріха
Приємно, що тобі було цікаво!
Заходь на наступну виставку!
Что нравится: общая идея. Передача определенных "месседжей" исключительно через изображение голов людей в различных вариациях.
Что не нравится: картины не воспринимаются, как "автономные" картины - это скорее иллюстрации. К каждой необходимо пояснение.
- "картины не воспринимаются, как "автономные" картины"
- Вони й не можуть сприйматися як "автономні", по тій причині, що це був єдиний проект, який, як ти і зауважив, був об'єднаний спільною ідеєю, а також стилістикою та графічною мовою. (Хоча, кожна з них може виступати і "автономно", залежить від місця і часу. Виглядатиме цікаво і в журналі окремою ілюстрацією, і на стіні офісу, і в квартирі (у мене одна така висить).)
- "это скорее иллюстрации."
- А це і є ілюстрації. Вони ілюструють різні біблійні вірші, тільки символічною знаковою мовою. Якщо розібратися в цій символіці, а я її в загальному описала на початку, то не складно зрозуміти суть. Крім того, на відкритті виставки я пояснювала суть (модне слово - "концепція") проекту, а також була представлена анотація (суть в тексті).
А як тобі мої аплікації, з попередньої виставки?