Нідерландська дизайнерка Ільвія Якобс (Ilvy Jacobs) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 03.09.2012 23:34

Ільвія Якобс (Ilvy Jacobs) навчалася дизайну в інституті мистецтв ARTEZ в місті Арнем, що в Нідерландах. Її спеціалізацією є проектування сумок та аксесуарів, тож вона створює нестандартні колекції з паперу і текстилю, відповідаючи на запити "просунутого" в дизайні сучасного користувача.


Ось вже кілька років вона працює над еволюцією звичайного паперового пакунку. В своїй роботі вона використовує вже готову ідею паперового пакування, але підходить до справи у свій нестандартний спосіб, з метою створити не просто свіжу концептуальну дизайнерську річ, але щоб вона до того ж була екологічна й практична.

Досліджуючи способи пакування та фасування, Ільвія довго роздумала над тим, як зробити продукт не просто оригінальним, а й більш витривалішими за терміном використання, ще й форма і матеріал сприяв би цьому.

Тактильні аспекти у створенні продукції молодої дизайнерки грають важливу роль, тому її сумки не бояться зминання, адже чим частіше її сумки мнуться — тим краще вони виглядають в кінцевому результаті.


Одні з перших своїх виробів дизайнерка виготовляла з суцільного паперового полотна, приділяючи увагу конструкції на зразок орігамі. Вона мала на меті створити вишукану форму звичайного паперового пакету, надавши йому цікавого силуету. Планувалося, що такий пакет мав би стати цінним в очах користувача, його було б шкода одразу викинути, натомість можна було б використовувати його ще раз і ще раз.


В наступній серії дизайнерка пішла іншим шляхом, створюючи сумки звичних класичних форм, при цьому беручи за основу папір. Потім з'явилися спортивні сумки з паперу, які можна навіть не складати, задля економії простору, а зминати як простий кавалок паперу звичним рухом.


Проте такі сумки не є довговічні, тому Ільвія розробила нову серію, в якій укріпила паперову основу, використавши ламінований папір, а внутрішню частину сумки виготовила з тканини. Ці матеріали збільшили термін служби сумок і забезпечили їм ширшу функціональність.

Ця серія складається зі спортивних сумок для тенісу, боулінгу і сумки для гольфу. Насправді, за задумом автора вони не є аж такими функціональними, як от класичні спортивні сумки зі шкіри чи шкір-замінника, швидше вони мали б використовуватися в якості модних аксесуарів, які дизайнерка знаходить досить несподіваними.


І ще одна цікава серія "безформних" сумок, білого кольору з кольоровим прошиванням, була створена дизайнеркою. Ця серія складається з трьох різних "мішків", які виготовлені з матеріалу тайвек (Tyvek), що є подібним до паперу, але є міцнішим і водонепроникним. Саме цей матеріал, і його застосування художником Крісто (Christo) в інсталяціях, надихнуло Ільвію на концепцію пакування в якості її серії сумок. Зауважте, візуальний аспект цього пакування займає центральне місце в цій серії.


Такими ж лаконічними, як і її сумки, є створені нею паперові аксесуари й прикраси.


Ільвія Якобс постійно розвиває й удосконалює свої розробки. Вона багато працює з папером, використовує текстиль, а нещодавно почала застосовувати й шкіру в своїх виробах.

До речі, і її сестра, Іветта Якобс полюбляє працювати з папером.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.