Miя Лю та її об'ємні паперові композиції в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 25.08.2012 09:53

Мія Вень Сюань Лю (Mia Wen-Hsuan Liu) народилася в 1980 році в Тайвані, де тепер живе і працює. А навчалася вона в художньому інституті Сан-Франциско, також в аспірантурі Hunter College CUNY. Мія любить вільний малюнок і захоплюється цікавими фактурами, які вона знаходить для себе навіть в звичайних документах й використовує в своїх творчих проектах. Художниця у своїх творах намагається змінити існуючі значення звичайних об'єктів, і їй це чудово вдається. Вона працює з папером, графікою та художньою фотографією.


Її робота над об'ємними паперовими творами, що візуально нагадують кавалок землі з травою чи вовняний килим, починалася зі створення акварельних малюнків. Ці малюнки були пропорційно збільшені і нарізані, краї закручені, а потім усі стрічки були зібрана разом на алюмінієвій пластині. Окрім двовимірних та тривимірних аспектів, відтінки, які з'являються під паперовими кучерями, також стають частиною візуальних елементів в роботі.


Особливо ефектними виглядають її паперові скульптури в круглих формах. Для скульптури Miя використовує музейні квитки, які з плоскої 2-мірної поверхні перетворює у скульптурний 3-мірний малюнок. В деяких роботах вона використовує велику кількість отворів для формування малюнку композиції, в інших додає рослинні елементи, деталі у вигляді частин тіла чи вирізає елементи довільної форми.


Ідея створення серій з використанням квитків прийшла на думку художниці під час її роботи в Музеї Гуггенхайма у відділі продажу квитків. Продаючи квитки Мія часто задавалася питанням щодо мотивів відвідувачів при візиті в музей, наприклад "Які погляди на мистецтво вони мають?" Роздумуючи над цим питанням художниця вирішила у власний спосіб поєднати мистецтво і відвідувачів музею.

Ось, в цій скульптурі Мія Лю використала в якості повторюваного малюнка на квитках свій підпис англійською.


В наступній серії Мія Лю знову творчо підійшла до використання музейних квитків, і цього разу серія збагатилася ще й кольором. В її проекті паперові скульптури створюють різноманітні образи та візуальні ефекти під час споглядання під різними кутами. До того ж, деякі композиції закріплені на фанерних основах, і рухаються за допомогою двигуна, створюючи складні оптичні ефекти спіралей.


Мистецький проект 2012 року, в якому Мія приймала участь, зібрав в собі групу художників, які працюють в різних галузях мистецтва. Для цієї спільної виставки Мія створювала скульптурну композицію з використанням графічних малюнків та паперової техніки орігамі.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.