Незабаром відкриття нової виставки паперового мистецтва у Львові! в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 08.08.2012 14:05

Друзі, з радістю повідомляю вам, що незабаром відбудеться відкриття персональної виставки паперового мистецтва Лілії Тєптяєвої під назвою "П А П І Р кольоровий", де будуть представлені твори, виконані у авторській паперовій техніці, з 2005 по 2012 роки. Виставка експонуватиметься у львівській галереї "КОРАЛІ", за адресою: м. Львів, вул. Менцинського, 5 (у подвір'ї, код 78). Відкриття виставки 14 серпня, о 17.00. Виставка експонуватиметься два тижня. Запрошую на відкриття виставки!


про художницю

Лілія Тєптяєва, народилася 1980 року, у місті Прип'ять, звідки переїхала у 1986 році на Івано-Франківщину, в місто Коломию. Навчалася в Коломийській художній школі, Косівському коледжі прикладного та декоративного мистецтва ім. В.І.Касіяна (відділ художньої обробки шкіри), Львівській Національній академії мистецтв (факультет дизайну, відділ графічного дизайну), і проходила навчальну практику у Варшавській академії мистецтв (відділ станкової графіки та ілюстрації).

Працювала вчителем в дитячих художніх студіях, у Львові та Городку (Львівська обл.), позаштатно займалась графічним дизайном на фірмах Львова. На даний момент працюю вільним художником та позаштатним кореспондентом сайту "Погляд". Заміжня, чоловік Олег Шупрудько (коваль і дизайнер кованих виробів), виховуємо сина Сашка. Живемо і творчо працюємо в м.Коломия.

З 2002 року працюю в авторській техніці паперового мистецтва, яку розвиваю та удосконалюю. Створюю листівки ручної роботи. Пишу статті про мистецтво і мистців, веду майстер-класи на сайті "Погляд" та проводжу виїзні майстер-класи (проведено близько 10 виїзних МК). Мала ряд персональних виставок, приймала участь у конкурсах та мистецьких проектах, творчі роботи знаходяться у вітчизняних та закордонних музейних і приватних колекціях.

про творчість

Займаюсь паперовим мистецтвом з 2002 року. Використовую художній кольоровий папір та картон різної фактури та товщини. Постійно удосконалюю техніку, а також досліджую світові сучасні набутки в паперовому мистецтві. Мабуть, я не шукаю легких шляхів, бо працюю над однією роботою (не враховуючи час ескізування) від двох тижнів до двох місяців, залежно від складності.

В роботі поєдную та використовую класичні паперові техніки, як от художнє вирізання паперу (витинанка), техніка рваного паперу (вириванка), паперова аплікація, а також елементи паперової пластики та мозаїки. Крім того, багато експериментую з папером і шукаю свої унікальні прийоми в роботі.

Назвати мою роботу графікою не можу, адже деколи, використовуючи техніку рваного паперу, і викладаючи рваними клаптиками форму створюю щось подібне до живопису (паперовий живопис), але й паперовим живописом не назву — бо елементи бувають надто графічні, а часом і взагалі робота виходить з натяком на декоративне ужиткове мистецтво. Деколи мої роботи візуально подібні до розпису на склі, деколи можна сплутати з тканим гобеленом, а деколи з олійним чи темперним живописом. Тож, коли у мене запитують про мою техніку виконання чи вид мистецтва, в якому я працюю — кажу, що займаюсь паперовим мистецтвом у авторській техніці виконання.

Не хочу вводити в свої твори ще якісь матеріали окрім паперу, і одна з причин — щоб робота не була подібна на колаж, бо використовую абсолютно інший мистецький підхід, прагну досягти власного настрою, асоціації, враження і тд.. Друга причина — хочеться зберегти так би мовити "чистоту" паперу і техніки.

Прагну ілюструвати книжки власною технікою, тому я завжди в пошуку творчого, схильного до експериментів видавця для співпраці. У 2004 році розробила проект дитячої книжки "Дівчинка з квіточки" з ілюстраціями у своїй паперовій техніці. Також проілюструвала CD з піснями для дитячого проекту співачки Олени Карпенко "Дитяче радіо".

персональні виставки

1993 — виставка графічних творів "Мій світ", м.Коломия, Україна.
2000 — виставка — показ авторських ексклюзивних молодіжних головних уборів "Осіння", м.Косів (Україна)
2000-2001 — виставка-продаж авторських ексклюзивних молодіжних головних уборів, магазин "СЕНСУС", м.Львів (Україна)
2003 — проект "Сучасна Біблія", Львівський Музей Етнографії і художнього промислу, м.Львів (Україна)
2005 — виставка авторських графічних творів "На синьому фоні", галерея-кафе "Смакота", м.Львів (Україна)
2006 — 2008 — виставка авторських графічних творів "АПЛІКАЦІЇ", галерея-кафе "Смакота", м.Львів (Україна)
2012 — персональна виставка творів паперового мистецтва "ПАПІР" в рамках спільного проекту "ПАПІР + МЕТАЛ", Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім.Й.Кобринського, м.Коломия (Україна)

участь у спільних виставках та проектах

1990-1996 — обласні, міські та міжміські виставки, м.Коломия, м.Івано-Франківськ, м.Київ (Україна)
1998 — виставка живописних етюдів, м.Косів (Україна)
1999 — виставка "Без назви", Косівський музей прикладного та ужиткового мистецтва, м.Косів (Україна)
2002 — Форум молоді, Львівський Палац Мистецтв, м.Львів (Україна)
2002 — виставка-продаж графіки і живопису, магазин-галерея "Юранна", м.Львів, (Україна)
2003 — студентська виставка Львівської Національної академії мистецтв, Львівський Палац Мистецтв, м.Львів (Україна)
2005 — виставка "Проект трьох", Севастопольський філіал ЛНАМ, м.Севастополь (Крим)
2005 — виставка авторських концептуальних проектів, КМЦ "ДЗИҐА", м.Львів (Україна).
2005 — міжнародний конкурс і виставка "Автопортрет", Музей Регіональний в Стальовій Волі, м.Стальова Воля, м.Краків (Польща), м.Львів (Україна)
2006 — виставка студентів та випускників ЛНАМ.
2010 — виставка "Папір. Перевтілення", ЛОО Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, м.Львів (Україна)
2010 — виставка Фестивалю "МАНУСКРИПТУМ", виставковий зал «Спортивний», м.Київ (Україна)
2011 — Міжнародна виставка ілюстрацій в рамках Дитячого фестивалю, Львівський Палац Мистецтв, м.Львів (Україна)
2011 — виставка Другого фестивалю молодих видавців і редакторів "Штурмові загони Гутенберга", м.Київ (Україна)
2011 — виставка Арт-книги в галереї P.ART.COM, м.Київ (Україна)
2011 — "Тепла виставка" в галереї P.ART.COM, м.Київ (Україна)
2012 — виставка Третього фестивалю молодих видавців і редакторів "Штурмові загони Гутенберга", м.Київ (Україна)
2012 — презентація дитячих проектів "Дивись, читай, слухай українське!", Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського, м.Коломия (Україна)

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.