Мінімалістичні пейзажі Хосе Бассо (Josе Basso) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 29.06.2012 14:42

Хосе Естебан Бассо (Josе Basso) живе і працює у регіоні Вальпараїсо (ісп. Valparaiso, буквально "Райська долина"), який знаходиться в Чилі. Працює в університеті Playa Ancha Valparaнso професором факультету мистецтв, викладає живопис. Крім того він є джазовим музикантом і активним діячем культури країни.

Хосе Бассо займається фотографією, графікою, малюнком, живописом та інсталяцією. Його твори близькі до мінімалізму, вирізняються чіткою стриманою композицію з ознаками символізму, заснованою на міцній концептуальній основі. На протязі свого творчого життя художник отримав безліч нагород, кілька разів представляв Чилі на міжнародних біенале, приймає активну участь у групових виставках, має багато персональних.


У своїх роботах художник особливо цікавиться пейзажем, хоча зображує лише кілька його елементів, прагнучи, як він каже, до ритуального живопису, адже його більше захоплює сам творчий процес, аніж його мальовничі об'єкти. Його символічна мова в живописі проста, він використовує невеликий ряд символічних констант: горизонт, де сходяться небо й земля (або небо й вода), центральний елемент — будинок чи корабель, також дерево з об'ємною кроною. Земля і небо — як життя і смерть, дерево, яке тягнеться до неба — символ чоловічої присутності, будівля в центрі — це універсальний символ, який містить в собі багато речей: ідея матері, батьківщини, рідного дому, а також все те, що несе тепло і затишок.


Не так давно Хосе Бассо мав персональну виставку "Очі занурені в пейзаж", якою підсумовував своє 30-річне творче життя, де представив власний досвід роботи з фотографією, графікою, малюнком, живописом та інсталяцією.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.