Талановита дизайнерка ювелірних прикрас Олена Хомякова. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 25.05.2012 02:01

Не секрет, що ювелірні вироби несуть в собі велику силу, адже вони здатні не просто прикрасити жінку, але й оновити її — представити її в новому світлі для оточення. І вигляд цих прикрас буде яскраво свідчити про їхню власницю, підкреслюючи її унікальність і неповторність. От і ювелірні прикраси дизайнерки, про яку мова піде сьогодні, здатні створити чи підкреслити оригінальний образ жінки, і стати саме тією родзинкою, якої не вистачало в гардеробі. Друзі, сьогодні знайомимось з цією талановитою панянкою — дизайнеркою ювелірних виробів Оленою Хомяковою.


— Олена, розкажи про своє життя: звідки ти родом, де зараз живеш і працюєш, чим цікавишся і захоплюєшся, які маєш хобі, мрії та плани?

— Гарного настрою усім нашим читачам!

Родом я з Львівської області, зі славетного міста Борислава, той, що сміється за словами Франка. Наразі Львів моя домівка і місто моєї творчості. Раніше рвалася до мегаполісів, думала там більше приводів для натхнення, більше можливостей. А зараз бачу, що можна жити і творити не лише в столиці. Тож моєю мрією є жити там, де я живу і мати можливість реалізовувати чи то маленькі ідеї, чи то великі проекти.


— Розкажи, де і чого ти навчалась, як це вплинуло на твоє життя і творчість? Хто (можливо, що) приклав руку до твого вибору в житті (чи це було виключно твоїм рішенням)? Кого можеш назвати своїми вчителями у мистецтві, можливо комусь хочеш за це подякувати?

— Закінчила я два львівських художніх заклади, коледж ім. І.Труша і Львівську Академію Мистецтв. Навчання в коледжі характерне було тим, що тривав пошук спеціальності. Змінила 3 факультети: інтер'єр, художня вишивка, скульптура. По кінцевому, отримала диплом скульптора. В академії також пішла навчатися новому фаху — кераміки. Тож маю дві освіти: скульптор і кераміст. На мій вибір, можна сказати, впливали все і всі. І вдячна я за це кожній людині, кожному явищу чи події, що траплялись у моєму житті.

— Як так сталося, що ти почала створювати ювелірні роботи, як ти до цього йшла? Ти відразу зрозуміла, що це "твоє", і як взагалі відбувався цей процес перетворення у ювеліра?

— Навіть не можу однозначно відповісти, як це сталося і коли. Для себе і для відповіді на це питання визначила дату 2001 рік. Хоча початок, думаю, був раніше. І ще досі, я не розумію, що є моє. ))


— Розкажи про свої серії робіт: з яким матеріалом ти працюєш, скільки часу (в середньому) займає виготовлення одного виробу? Для кого створюєш свої роботи, на кого орієнтуєшся? Розкажи, на яких виставках ти презентувала свою ювелірку, і де ще плануєш виставляти, можливо мрієш про якесь конкретне місце виставки?

— Спершу відповім щодо часу, який витрачаю на один виріб. Це питання, на яке неможливо дати відповідь. По перше тому, що я ніколи не засікала цей час, по друге, ніколи не працюю над одним виробом чи колекцією від і до. Над деяким проектами робота відбувається у кілька заходів і відрізки часу мені невідомі. ))

Постійним матеріалом для мене завжди була кераміка і метал, допоміжними було все решта (скло, бісер, дерево, шкіра, тканина, каміння). Зараз кераміка все менше з'являється у моїх роботах. Надаю перевагу металу. Менше міксую матеріали. Більше подобається працювати з одним-двома матеріалами і приділяти увагу архітектурі виробу. Раніше домінантною були еклектичні фактура, колір, форми і навіть призначення.

Виставок було багато, займе багато місця перераховувати. )) Можу сказати, що зараз моїм улюбленим містом є Львів і затишне місце в ньому — галерея "Зелена Канапа".


— Олено, з усього видно, що ти надзвичайно працьовита і плідна на нові роботи та ідеї, як ти з усім справляєшся, як встигаєш? Ти працюєш одна, чи у тебе є помічники (як відбувається ваша співпраця, як поділяєте завдання між собою)?

— Дякую, Лілю за комплімент. Прийшов час, і я вже стала не в змозі реалізовувати всі свої задуми, а їх дедалі більше. Тож почала працювати з майстрами, котрі виконують для мене велику частину роботи. Я займаюсь дизайном, організацією всього процесу, виставковою діяльністю. А саме виконання виробу чи колекції довіряю майстрам.

— Цікаво дізнатися про проект "Olena KHOMYAKOVA & KAZA", що то є за співпраця і в чому вона полягає, як почалося ваше знайомство і що планується, у зв'язку з цим, в найближчому майбутньому?

— "Olena KHOMYAKOVA & KAZA" — це новий бренд, що народився від знайомства з Хміль Богданою.

Є в житті ситуації, коли дружба переростає у співпрацю чи навпаки — співпраця в дружбу. Ми з Даною з першого дня знайомства почали дружити і відразу почали говорити про творчі проекти. І зовсім незабаром пішла мова про спільний проект. Це було 7 років тому. А ось у реальну співпрацю це вилилось тільки 2 роки тому. Цього літа в "Зеленій Канапі" відбудеться наша перша спільна виставка. А саме 26 червня відкриття. Діяльність, яку ведемо, постійно видозмінюється, і зараз ми вже далекі від того, з чого починали. Маю на увазі, що форма співпраці динамічно змінюється, і у що вона надалі виллється — час покаже.


— Олено, твої роботи можна розпізнати серед тисяч інших — це вже сформований стиль, який сам про себе говорить. А от цікаво, як формувався твій стиль? Що впливає на твою творчість і роботу, де ти заряджаєш свої "батареї" та фантазію (звідки ти черпаєш ідеї і натхнення)?

— Лілю, моє натхнення та ідеї-це гарний настрій. Ніколи не працюю з поганим настроєм. А от найбільшим джерелом гарного настрою є медитація. Коли мир всередині і з оточенням, тоді все складається. А ще дуже гарно про це сказав Пікассо: "Натхнення існує, але воно повинно приходити під час роботи."

— Творчість яких художників не залишає тебе байдужою, і яким сучасним ювелірам ти симпатизуєш? Чи прислухаєшся ти до сучасних тенденцій ювелірної моди і чи вони роблять якусь погоду в твоїй творчості? (Можливо, можеш трохи розповісти про якісь сучасні тенденції в ювелірці?)

— Зізнаюсь, що не дуже відслідковую творчість конкретних художників. Багато що подобається, але не можу відповісти хто саме, просто зараз не пам'ятаю. Треба натрапити на роботи та ідентифікувати автора. ))

Щодо тенденцій і моди, то вважаю це великою профанацією. Вони, звичайно, існують, але лише в головах людей. Реклама давно вже диктує, що нам має подобатись. В людини повинно формуватися індивідуальне відношення чи то до твору мистецтва чи до будь-якого явища.


— Розкажи, де можна придбати твої роботи, і чи працюєш ти з роботою під замовлення? Чи проводиш майстер-класи чи лекції з приводу ювелірної справи (якщо ні, то чи мала б таке бажання виступити в ролі вчителя)?

— Роботи продаються у Львові в галереї "Зелена Канапа", в Східниці магазин "Декорум", Москва галерея "Церетели", Київ галерея "Art.Area". Планую співпрацювати галереями "P.ART.COM" і "правда,б" в Києві. На замовлення працюю дуже рідко, це значно більша відповідальність і це досить сильно обмежує потенціал, який би мені хотілось вкласти в роботу.

Було багато побажань і пропозицій, щодо проведення майстер-класів. Та я, мабуть, ще не визріла для цього. Ніколи не уявляла себе у викладацькій практиці.

— В яких ще галузях, окрім ювелірної справи, ти працюєш? В чому ще хотіла б себе спробувати?

— І для мене і для оточення стало великою несподіванкою те, що я почала працювати в сфері нерухомості. Хочу далі розвиватися в цьому напрямку. І цікаво, що дві протилежні по специфіці діяльності, стали доповненням одна одної, не заважають одна одній і навіть допомагають у вирішенні багатьох питань. Мені завжди бракувало трохи янської енергії у творчості. ))


— Ти маєш якесь власне гасло по життю, чи якусь улюблену фразу, якою підбадьорюєш себе? Побажай щось творче-мистецьке читачам – щось таке фірмове від Олени Хомякової!

— Постійного гасла в мене немає. Воно змінюється від обставин. Не прив'язуюсь до якогось формулювання, чужого чи свого. Як то кажуть, хіба дурень не змінює своєї думки.

Бажаю усім творчим і не дуже творчим читачам не чіплятися за кліше і стереотипи. Вірити в себе і діяти. Чим би ви не займались, не конкуруйте, не заздріть, не бійтеся, пробачайте ворогів і любіть ближнього! Це і є секрети успіху і щастя. Бажаю усім вміння знаходити мир, любов і красу в житті!

— Чудові побажання! Від себе і читачів дякую тобі за цікаву розмову. І бажаю й надалі бути плідною на нові ідеї та цікаве їх втілення в життя!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.