Ювелірні паперові скульптури Лідії Хірте (Lydia Hirte). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 14.05.2012 16:22

Лідія Хірте (Lydia Hirte) — німецька дизайнерка ювелірних скульптур з паперу. Народилася 1960 року в місті Бар, поблизу Аугсбурга. Ювелірного дизайну навчалася в двох університетах прикладних наук Німеччини, також практикувалася у художника John Gèrard, який працює з папером, і у майстра Waldemar Artmann, що працює зі сріблом. На сьогоднішній день Лідія живе і працює в Дрездені, в Німеччині. В роботі використовує тонкий пофарбований глазурований картон, також металеві кріплення, перли і шовкову нитку.


Як художницю, її особливо цікавить рух ліній, який вона може створити власними силами, і її цей момент впливу на форму найбільше приваблює. Проводячи експериментальні дослідження можливостей матеріалу, вона спостерігає за його опірністю і яким чином це можна використати в роботі. Її завдання полягає в тому, щоб дослідити і розробити способи провокування опору тонкого картону. Викликаючи силу напруги і використовуючи її на свою користь, вона управляє лініями, створюючи просторовість і нові форми. Художниця використовує ці форми в дизайні авторських ювелірних виробів.


А починала Лідія Хірте зі складання в купи пласких смуг картону. Та коли вона почала вертіти в руках цю стопку картону, пробуючи із силою закрутити її в різних напрямках, вона зауважила, що в цих діях є велике майбутнє для неї і її творчості. Під час таких нехитрих маніпулювань вона власними руками утворювала різноманітні форми, і їй залишалося лише вибрати найбільш цікаві оптимальні рішення при формуванні.


Використовуючи власні розроблені методи формування та закріплення матеріалу, як от метал та різноманітні заклепки, вона уникнула звичайних методів кріплення, наприклад склеювання, і це дозволило їй генерувати і утримувати сильні напруги в папері, надаючи створеній формі стійкості і стабільності. Тож, ці ювелірні вироби є не лише привабливими, але й практичними для прямого їх використання.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.