Типографські колажі Мег Хічкок (Meg Hitchcock). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 09.05.2012 12:56

Мег Хічкок (Meg Hitchcock) народилася в Спрингфілді, штат Вермонт. Вона навчалася живопису у Флоренції, Італійській Cecil-Graves Studio, і отримала диплом живописця в San Francisco Art Institute. Має досвід в євангельському християнстві, а також глибокий інтерес до східних духовним практик, що й яскраво видно в її творчості. Вона живе і працює в Нью-Йорку з 2006 року.

Перш за все, Мег Хічкок є професійним оформлювачем мистецьких творів для художників, галерей та колекціонерів, чим і заробляє на життя — це її бізнесова справа, яку вона завжди прагне робити якісною, професійною, конкурентноспроможною і сучасною. Їй це вдається, і вона цим вельми пишається.

Але відомою вона стала не через оформленню чужих робіт, а завдяки власним унікальним творам з типографськими орнаментальними колажами. Це не просто друковані літери складені в орнаменти, вони ще й несуть глибоку інформацію, яка виглядає, на перший погляд, закодованою, та збагнувши авторський принцип подачі інформаційного тексту — можна читати уривки зі світових релігійних бестселерів. Уважно розглядаючи її роботи, можна прочитати цитати з Біблії, Корану і Тори.


З усього видно — автор цих творів не просто амбіційна людина, а неймовірно працьовита і мега-терпляча, адже щоб вирізати кожну необхідну літеру з друкованого тексту книги і вклеювати її за змістом і за малюнком композиції, витрачаючи, на цю досить таки нудну і рутинну справу, дні і тижні — мало бути просто творчою особистістю, треба бути ще й терплячим послідовним дослідником і скрупульозним ювеліром.


Чого варта лише її серія Mantras & Meditations (Мантри і Медитації). Вона справді ніби медитує над своєю роботою, утворюючи безперервний рядок тексту, без пробілів і розділових знаків, при цьому вирізаючи літеру за літерою, зі Старого Завіту Біблії, і викладаючи їх одна за одною на полотні, формуючи уривок з давнього тексту Тантри. Вона вірить, що усі релігії походять з одного джерела, що й прагне донести своєю творчою роботою.


Для створення кожного з таких топографічних колажів слід приділити не лише багато часу, терпіння і неабияких фізичних зусиль, але така праця вимагає ще й серйозної уваги очей і роботи мозку, адже Мег слідкує, щоб не переплутати букви, викласти цитату наближену до оригіналу, при цьому дотримуючись задуманого малюнку композиції. Крім того, її топографічні малюнки містять в собі продумані складні текстові лабіринти, які так само важко читати, як і створювати їх.

В своїй останній роботі Мег Хічкок вразила усіх, відтворивши усю Книгу Об'явлення (остання книга християнського Нового Завіту), з вирізаних літер тексту англійського перекладу Корану. Реконструйований текст з Об'явлення простягнувся через усі стіни та підлогу галереї, як нескінченні мотузки слів.
Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.