Мистецтво - справа смаку, чи ні?
в блозі Життя одного дизайнера
· від
Ліля Тєптяєва
· додано 03.10.2009 19:05
Якось один мій знайомий запитав мене:
— Ліля, ти ж художник і маєш знати. Чи можливо створити такий твір мистецтва, щоб він подобався абсолютно усім? Мені здається, що мистецтво – це справа смаку, чи я помиляюся?
— Я згідна – мистецтво це справа смаку. Але, теоретично, можливо створити твір, який буде подобатися абсолютно усім. І практично Дехто його створив.
— Ти маєш на увазі "Джоконду" Леонардо да Вінчі?

— Ні, звичайно. Вона не усім подобається. А я маю на увазі такий геніальний твір як Всесвіт. Люди можуть сперечатися – є Бог чи немає, так він виглядає чи інакше. Але абсолютно усім подобається наша планета, море, ліс, гори, скелі, флора і фауна.







Бог створив шедевр мистецтва, який ніхто не може перевершити, ба навіть скопіювати толково. А ось, що люди успішно роблять – так це псують геніальні творіння Бога. Складається враження, що основна робота людини на цій планеті – вандалізм. І це вам не просто графіті, з образливою лайкою на стіні у центрі міста, накалякати. Тут масштаби покрутіші. А хай би спробували щось подібне до мухи зробити?
— А якщо скопіювати творіння Бога – буде усім подобатися?
— Ой, та хто тільки не копіює. Правда, з більшості копіювальники ніякі. Але саме на принципі копіювання усе мистецтво і тримається – на копіях природи і копіях геніальних попередників (які, в свою чергу, також копіювали природу).
Усі закони композиції, кольорознавства, перспективи, та інші – усі підглянуті в природі, проаналізовані і протрактовані у всіх творах мистецтва.
Художник не видумує свого, а тільки подає свою трактовку побаченого або пережитого. Заслуга художника в манері і техніці подання матеріалу. Оригінальність бачення і спосіб подачі – ось що має значення. Ну, і звичайно: професіоналізм і майстерність, розуміння і усвідомлення потреб сьогодення, незаангажованість і відвертість, і навіть банальні час і випадок впливають на твоє майбутнє в якості відомого і всіма знаного художника.
— Що ж робити, якщо хочеться щоб твої роботи подобались усім?
— Дуже багато працювати, читати, досліджувати, не тільки дивитися, але й бачити, вчитися аналізувати побачене і давати цьому оцінку, вчитися обґрунтовувати свої переконання і ще багато всякого різного (випливає по ходу). І навіть тоді, коли ти досягнеш майстерності і станеш професіоналом, будеш створювати актуальні сучасні твори, коли будеш щирий і відвертий у своїх роботах, і навіть потрапиш саме у той час і в те місце – навіть тоді твої твори не будуть усім подобатись.
— А чому, Ліль?
— Бо ти не Бог.
які правильні слова! зате нема меж для самовдосконалення))
Не зовсім ) дехто не визнає творів з "руки Божої" http://poglyad.com/blog/28/136/ - тут в мене мислі повалили, мусила в блозі виложити.
прочитала статтю - зрозуміла суть, подивилася фоткі - фу кака! Мабуть ці люди визнають твори з іншої "руки". Але ж всім відомо, що алкоголік не хоче визнати себе алкоголіком, а психічно хворий - хворим. А якщо хтось робить щось зі своїм тілом, щоб "довершити" боже творіння - його право, але хіба він зробив краще?
Ну "справа смаку, чи ні"? ) багато людей вважає що такі образи є більш гармонійними для них ) В них є свої шанувальники і фанати.
Та й багато хто відкрито визнає своїм богом сатану. І я навіть не сумніваюсь, що у них багато шанувальників і фанатів. Та на мою думку - робити подібне зі своїм тілом - вандалізм.
Нє,Ліль до чого тут сатана... народ споконвічно прикрашає своє тіло. Візьми древнющих африканців з кісточками в носах і розтягнутими вухами та шиями... тут просто справа смаку )) комусь подобається одне, іншим друге і воно зовсім непогане, просто інше )
якщо брати до уваги тих же "древнющих африканців" - тут не просто справа смаку. Бо вони це робили не тому, що їм так більше подобалося, або вони вважали своє тіло без тих кісточок непривабливим, а тому, що цього вимагало їхнє поклоніння їхнім божкам.
Частково ти права, звичайно що в більшості випадків з тих фоток шо я виложила - це психічні розлади. Але в більшості випадків - це мистецтво, традиції, культура і дань моді. Існують і зовсім нестрашні спотворення, які багато людей вважатиме справжнісіньким мистецтвом, я вже їх надибала в неті, виложу ))
З тобою повністю згідна. Щодо статті - не думаю, що хтось з тих "білих і пухнастих" має щось проти сонця, дерев, вогню, води, тобто творіння Бога. А те, що вони з собою роблять - їхня особиста справа. А мистецтво було і є справою смаку.