Створення з нічого ЩОСЬ від Ліат Янів. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 01.02.2012 17:02

Все почалося з маленького поросяти...


Мабуть, саме цими словами можна розпочати розповідь про Ліат Янів (Liat Yaniv). Бо саме це малесеньке порося, розміром з сірникову коробку, яку вона створила з газетних відрізків, дало початок цікавій паперовій колекції ляльок та художніх полотен, які не могли не привернути мою увагу, і ось — я вже пишу про це вам, друзі.


А сталося це так. Коли вона жила і навчалася в Данії, по програмі обміну студентів, перед нею стояло звичайне студентське завдання — знайти спосіб підзаробити, чим вона й займалася. І так, як вона була студентом-художником, усі пошуки заробітку крутилися навколо цієї теми. Наближалися зимові свята, і створювання художніх ялинкових прикрас, для "вічно голодного" студента, було б дуже доречним способом підзаробити. Та, в Ліат не було бодай якихось коштів для закупівлі робочого матеріалу, а от чого в її помешканні було купами — так це газет, які кожного дня підкидали їй під двері, причому безкоштовно. То ж, все що в неї на той час було — це купа газет і клей.


І цього виявилося достатньо для студентки з мислячою головою і руками, які ростуть, як то кажуть, з правильного місця. Вона подумала, що можна легко обійтися й без фарб, так як в газетах завжди є кольорові кавалки, і вирізаючи з них ці кольорові клаптики, можна запросто зробити річ привабливою, за допомогою "дармового" кольору. І, використовуючи лише газети та клей, Ліат зробила свою першу творчу прикрасу — свинку (яка, на справді, до того була порожнистою з середини сірниковою коробкою, обклеєною ззовні клаптиками кольорового паперу). Але, це було лише початком, згодом вона почала створювати складніші і цікавіші форми — паперові ляльки, а також цікаві сюжетні панно та ілюстрації до книжок і журналів.


Ліат Янів — випускниця Ізраїльської академії мистецтв, яка вивчала мистецтво також в Данії та Японії, створює свої роботи виключно з кольорових газетних відрізків. Практично з безкоштовного матеріалу, а саме з рекламних газет, які підкидають їй під двері чи приносять друзі, і дешевого клею, Ліат створює цікаві образи в площині і об'ємі, використовуючи при цьому техніку аплікації та пап'є-маше.


Її роботи експонувалися на виставках в Ізраїлі, Данії, Японії, Італії та США. Зараз вона живе і працює художником та ілюстратором на батьківщині, в Ізраїлі, разом зі своїм чоловіком і сином. Вона знайшла себе не лише як художник та ілюстратор, а також пробує себе в якості дизайнера.


Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.