Галерея "Коралі" — яскрава намистина в нитці мистецьких осередків Львова. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 26.03.2012 20:34

Друзі, які у вас асоціації зі словом "коралі"? У мене коралі асоціюються з чимось авторським художнім, красивим кольоровим, ошатним вибагливим і разом з тим теплим і затишним. Все це можна сказати і про гостинний мистецький осередок — львівську галерею "Коралі". Господарями та натхненниками галереї є письменниця Христина Лукащук та художник Нестор Бордун.


Христина Лукащук — львів'янка, авторка, лауреатка конкурсу "Коронація слова". Навчалась у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. І. Труша, за спеціальністю "Художня кераміка" та у Львівському державному аграрному університеті за спеціальністю "Архітектура будівель і споруд". Працювала у сфері архітектури, приймала участь у виставках декоративно прикладного мистецтва, друкувалась у часописі "Дзвін", видала ряд власних книжок.


Нестор Бордун — львів'янин, художник. Навчався Львівському училищі прикладного мистецтва ім. І. Труша та у Львівській Академії Мистецтв, на відділі художньої кераміки. Має багато персональних виставок, активно приймає участь у мистецьких проектах та спільних виставках.


А більше про галерею та її діяльність розповість Христина Лукащук.

— Христино, насамперед, розкажіть про господарів галереї "Коралі", адже дуже цікаво знати на чиїх плечах тримається цей арт-простір. Також цікаво, хто ще працює в галереї та над проектами галереї?

— Господарями є ми з Нестором Бордуном. В галереї більше крім нас ніхто не працює, бо
праця у нашій галереї є абсолютно на громадських засадах.

— Як би ви охарактеризували, в чому полягає родзинка вашої галереї? І ще, дуже цікаво, на що вказує логотип і хто його автор, також, як народилося ім'я галереї?

— Родзинка полягає в тому, що виставляємо молодих і нікому не відомих художників, маємо найбільшу у Львові виставкову площу з приватних галерей (250 кв.м виставкової площі). Я залюблена в коралі, старовинне намисто, венеційське скло — звідси назва. Автором логотипу є Нестор Бордун, рука на ньому — рукотворність прекрасного, що нас оточує.


— Цікаво, коли була заснована галерея і з якою метою? Чи допомагав хтось у створенні галереї, хто і чим (не обов'язково матеріально, можливо професійними порадами, консультаціями, дружньою підтримкою, добрим словом), кому хочеться подякувати у зв'язку з цим? Хто підтримує вашу діяльність і з ким хотіли б співпрацювати?

— Галерею створили самі, у 2010 році. Ідеєю галереї "Коралі" є популяризація українського сучасного мистецтва в контексті давніх звичаїв та традицій країни. Збагачення та урізноманітнення арт-ринку України шляхом втілення в життя проектів, які сприяють кращому пізнанню нашої минувшини та сучасності. Важливим є також контекст культурної спорідненості нашого народу з народами Західної Європи, що засадничо уможливлює краще пізнання один одного та налагодження більш якісних і продуктивних добросусідських стосунків.

Подякувати... Наталі Космолінській – мистецтвознавцеві за добре слово, і своєму чоловікові, що дозволяє робити те, що мені до вподоби...


— Поділіться, чим ще творчим, окрім виставкової експозиції та продажу мистецьких робіт, займається галерея? Якими бачите ваші творчі мрії, бажання і плани, як плануєте втілювати їх в життя?

— Діяльність галереї розвивається за такими спрямуваннями: виставкова діяльність, освітньо-просвітницька діяльність, мистецькі студії (доросла та дитяча), етнографічні проекти. Виставкова діяльність є одним з пріоритетних напрямків галереї. Пошук і відкриття нових імен, підтримка молодих авторів, стипендії перспективним художникам, участь в міжнародних артпроектах, пленери на Україні та за її межами. Освітньо-просвітницька діяльність — полягає у циклах лекцій, майстер-класів, тематичних виставок.

Хочеться створити клуб для людей, які цікавляться, люблять, живуть мистецтвом...


— Які виставки та творчі проекти відбуватимуться у галереї цього року, чим плануєте тішити око і серце в майбутньому?

— У цьому році плануємо багато персональних виставок, цікаво також працювати з Львівською Академією мистецтв — іноді трапляються доволі професійні роботи...

— Христино, ви, як галеристка, що б могли порадити вільним художникам щодо просування своїх мистецьких творів до потенційного споживача, як на вашу думку, що було б найбільш прогресивним та практичним для них сьогодні?

— Молодим художникам... Можу порадити лише одне: те, що вони роблять, потрібно робити максимально чесно (без лукавства, без зазирання у вічі потенційному покупцеві) і тоді усе само до них прийде.


— І ще, як на вашу думку, чи ефективним в Україні є продаж мистецьких творів за допомогою інтернет-магазинів та інтернет-галерей? Чи вбачаєте в цій справі "підводні камені" і як можливо їх оминати? Які сайти для продажу мистецьких робіт порадили б художникам? Що можете сказати про мистецькі аукціони і практичну можливість приймати в них участь наших співвітчизників-мистців?

— Не займаюсь ні інтернет-продажами, ні інтернет-купівлею робіт, тому порадити нічого не можу. Щодо аукціонів — то знаю реальних людей, що приймають в них участь. Це інша історія та інші правила гри.

— І, на останок, творчі побажання від галереї "Коралі"!

— Вірю, що можна досягти всього, чого хочеш, тож потрібно просто йти до своєї мети і нікого не слухати.

— Щиро дякую вам, Христино, за дружню бесіду. Творчого вам натхнення, цікавих мистецьких проектів і виставок!

До всього сказаного можу лише додати, що галерея "Коралі" знаходиться у Львові, за адресою: вул. Менцинського, 5 (у подвір'ї, код 78). До галереї можна потрапити з вівторка по суботу, з 13:00 до 18:00 (неділя та понеділок — вихідні дні). З 20 березня в галереї експонується "Групова виставка портрету", тож заходьте, насолоджуйтеся атмосферою і мистецтвом!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.