Блог Життя одного дизайнера

щось про себе, трохи про мистецтво і дещо про дизайн

 • Художник Олександр Никитюк про сучасне мистецтво від Ліля Тєптяєва · додано 10.10.2012 12:40

  Художник Олександр Никитюк добре відомий у місті Вінниця, адже любить своє місто і прагне зробити його цікавішим для мешканців і туристів. Та зацікавлення його творчою діяльністю виходить за межі не лише Вінниці, але й України в цілому, адже його мистецька й організаторська практика збирає навколо нього творців з різних міст нашої країни, і навіть сусідніх країн.

  Никитюк з художниками надає місту Вінниця нове обличчя — мистецьке і нестандартне, прагнучи не лише зробити місто красивішим, але й привернути увагу мешканців до сучасного мистецтва. Під його керівництвом у Вінниці оживають сірі й непримітні стіни й мури старих будівель і огорож, він з колегами розписує стіни місцевих бібліотек. Пропонує змінити й вигляд тролейбусів — перетворивши їх зі звичайного транспорту на мобільні витвори мистецтва.

  Окрім власного мистецького розвитку і творчої реалізації, у художника і засновника "Лабораторії актуальної творчості" Олександра Никитюка — ще багато цікавих ідей та проектів для Вінниці та інших міст України, і вони легко зможуть реалізуватися енергійними та ініціативними українськими художниками, якщо відчуватимуть матеріальну підтримку з боку міст для втілення цих ідей у життя. А краще про це і про інше розповість сам художник.

 • Подорож в доросле життя від угорця Péter Vácz від Ліля Тєптяєва · додано 04.10.2012 13:49

  Сьогодні пропоную переглянути цікаву анімацію угорського студента Péter Vácz, над якою він працював в якості дипломного проекту "Streamschool", і який він захищав в університеті мистецтв і дизайну (Moholy-Nagy University of Arts and Design) в 2010 році. Використовуючи текстиль і фактурні ефекти, він створив цей короткий фільм для дітей на основі вірша сучасного угорського поета Zsolt Miklya.

  Фільм розповідає історію дівчинки Дори, яка подорожує з пригодами від струмка до океану. Це історія дорослішання — того швидкоплинного періоду наших дорогих дітей, який ми ні в якому разі не хочемо пропустити, адже це так захопливо і дивовижно.

 • Яскравий квілінг Юлії Бродської (Yulia Brodskaya) від Ліля Тєптяєва · додано 27.09.2012 01:10

  Не для кого не секрет, що технік паперового мистецтва у світі дуже багато, і вони досить різноманітні. Крім того, художники, які працюють з папером, не сидять склавши руки — багато експериментують з класичними техніками, міксуючи їх і урізноманітнюючи в залежності від того ефекту, який прагнуть досягти.

  Однією з відомих у світі і досить цікавих паперових технік є квілінг, про який вже згадувалося кілька років тому. Але ця техніка є настільки цікавою, і так багато нового створювалося за допомогою неї в останні роки, що було б просто неввічливо не нагадати про неї знову. А згадавши про квілінг, було б доречним переглянути й роботи однієї з найвідоміших у цій галузі художниці — Юлії Бродської.

 • Книжечка про дружбу від Фіони Меакін (Fiona Meakin) від Ліля Тєптяєва · додано 26.09.2012 22:46

  Друзі, вчора натрапила на простеньку, але дуже милу книжечку, ілюстрації якої хотіла б вам показати. Її створила художниця Фіона Меакін (Fiona Meakin) з англійського Манчестеру. Вона навчалася драматичному мистецтву в університеті Халла (1999-2002), де особливо звертала увагу на дизайн костюму. По завершенні навчання вона працювала акторкою в драматичному театрі, гастролюючи Манчестером та південним заходом Англії.

  А після навчання в Уїмблдонському коледжі мистецтв, в галузі образотворчого мистецтва, яке закінчила зі ступенем магістра у 2008 році, вона провела останні три роки розвиваючи власну практику ілюстрації. При цьому Фіона працювала в якості асистентів викладачів, що додатково надихало її на творчість і самовдосконалення.

  Цього року Фіона приймала участь в проекті Sketchbook зі своєю книжкою "I Remember You", яку й хочу вам показати. Ідея цієї книжки виникла задовго до участі у проекті, але Sketchbook став чудовим приводом до втілення ідеї в життя, і скоро ця книжка вийде друком.

 • Французька студія графічного дизайну Zim & Zou від Ліля Тєптяєва · додано 24.09.2012 01:14

  Zim & Zou — студія графічного дизайну, яка знаходиться в туристичному місті Нансі, що у Франції. В ній працює молодий дует — Люсі Томас (Lucie Thomas) і Тібо Циммерман (Thibault Zimmermann). Їм обом по 25 років і вони 3 роки навчалися дизайну в школі мистецтв. Студія багато експериментує проектуючи в різних галузях і з різними матеріалами. В основному це паперове мистецтво, скульптура, інсталяція, графічний дизайн та ілюстрація. Замість малювання зображень на комп'ютері, які б нагадували паперові роботи, вони віддають перевагу створенню реальних об'єктів з паперу, які пізніше вони фотографують.

 • Паперова інженерія Метью Шліана (Matthew Shlian) від Ліля Тєптяєва · додано 22.09.2012 21:13

  Метью Шліан (Matthew Shlian) — американець, який працює в творчому просторі між мистецтвом і технічними можливостями, сам себе називаючи паперовим інженером. Його роботи можна знайти в друкованій пресі, оформленні книг та комерційному дизайні. Крім того, він часто знаходить для себе цікавою співпрацю з кадрами вчених і дослідників, які тільки тепер визнають практичний зв'язок між звичайним складанням паперу і роботою в мікроскопічних і наноскопічних масштабах.

 • Веселі ілюстрації Джеймса Девіса (James Davies) від Ліля Тєптяєва · додано 08.09.2012 16:15

  Джеймс Девіс (James Davies) — англійський художник та ілюстратор, який народився і виріс в сільській місцевості, де найцікавішим заняттям для нього було малювання. Він почав малювати усе підряд з тих пір, як навчився тримати в руці олівець. В пошуках себе і улюбленої справи, Джеймс навчався в Бристольському UWE (University of the West of England), який закінчив у 2009 році.

 • Нідерландська дизайнерка Ільвія Якобс (Ilvy Jacobs) від Ліля Тєптяєва · додано 03.09.2012 23:34

  Ільвія Якобс (Ilvy Jacobs) навчалася дизайну в інституті мистецтв ARTEZ в місті Арнем, що в Нідерландах. Її спеціалізацією є проектування сумок та аксесуарів, тож вона створює нестандартні колекції з паперу і текстилю, відповідаючи на запити "просунутого" в дизайні сучасного користувача.

 • Miя Лю та її об'ємні паперові композиції від Ліля Тєптяєва · додано 25.08.2012 09:53

  Мія Вень Сюань Лю (Mia Wen-Hsuan Liu) народилася в 1980 році в Тайвані, де тепер живе і працює. А навчалася вона в художньому інституті Сан-Франциско, також в аспірантурі Hunter College CUNY. Мія любить вільний малюнок і захоплюється цікавими фактурами, які вона знаходить для себе навіть в звичайних документах й використовує в своїх творчих проектах. Художниця у своїх творах намагається змінити існуючі значення звичайних об'єктів, і їй це чудово вдається. Вона працює з папером, графікою та художньою фотографією.

 • Акварельні ілюстрації Janice Nadeau від Ліля Тєптяєва · додано 11.08.2012 00:07

  Janice Nadeau — талановита французька ілюстраторка. Дженіс навчалася графічному дизайну та ілюстрації в Університеті Квебека, в Монреалі, а також у Вищій школі декоративного мистецтва в Страсбурзі (Франція). Вона працювала арт-директором в рекламних агентствах, проілюструвала ряд книг та купу різних друкованих видань. А також була триразовим лауреатом, в якості ілюстратора, престижної літературної премії в Канаді.

Всього 257 на 26 сторінках