Блог Життя одного дизайнера

щось про себе, трохи про мистецтво і дещо про дизайн

 • Ці загадкові медузи... від Ліля Тєптяєва · додано 07.12.2012 16:28

  Медузи — красиві і небезпечні створіння. Зазвичай, люди ними захоплюються, але багато хто їх відверто ненавидить і навіть панічно боїться. Так, наприклад, гігантські медузи Echizen kurage одних надихають і заворожують своєю красою — як от професійних пірнальників, біологів та художників, а інших дратують і засмучують — рибалок і тих, хто живе за рахунок риболовлі. Цілі зграї цих гігантських медуз щоосені з'являються в японському морі близько берегів, і з кожним роком, з якихось незрозумілих до кінця причин, їх стає все більше і більше. Все ж, як би там не було, ці фантастичні створіння зачаровують і надихають поціновувачів природної краси на цікаві ідеї та мистецькі твори.

  Що ж, нагадаємо, що це за створіння. Медуза (грец. μέδουσα) — назва вільно плаваючої стадії в життєвому циклі тварин типу Кнідарії. На різних стадіях свого розвитку можна спостерігати не лише вільно плаваючих медуз, але й прикріплених до рифів чи підводних скель.

  Існує близько 2000 різних видів медуз. Деякі живуть у прісній воді, інші зустрічаються в морях і океанах. Науковці стверджують, що медузи мають давню історію, і з'явилися на планеті задовго до динозаврів.

  Медузи мають найрізноманітніші розміри. Їх діаметр може сягати від трьох міліметрів до двох з половиною метрів. Вони складаються приблизно на 95% з води, 3-4% — з солі і 1-2% — з білка. У них немає серця, очей, системи кровообігу, зябер. Більшість медуз складаються з трьох частин: драглисте тіло, щупальця, які жалять і ловлять здобич та ажурний рот, який поглинає їжу.

  Незважаючи на обмеженість в органах чуття, медуза може вловлювати запах, відчувати смак, прекрасно відрізняє світло від темряви. Вона поглинає кисень всім своїм "тілом". Стінки її тіла і щупальців досить тонкі, що дає можливість молекулам кисню вільно проникати крізь "шкіру" у ​​внутрішні органи. Раціон медузи відносно різноманітний — харчується вона планктоном, ікрою риб і малесенькими рачками.

  Цікаво, що медузи слугують "таксистами" для маленьких риб і крабів, які непомітно чіпляються до них знизу і таким чином дістаються де їм треба, чи просто подорожують по околицях.

  Тож, давайте ще раз поглянемо на ці шедеври геніального Творця, і хтозна, можливо саме ця маленька збірка надихне вас на плідну творчість.

 • Коломийська дитяча художня школа ім. Ярослава Пстрака від Ліля Тєптяєва · додано 05.12.2012 00:30

  Колись давно один мудрий китаєць сказав: "Плануєш на рік — засівай рис, плануєш на десятиліття — сади дерева, плануєш на все життя — навчай дітей." Це був Конфуцій, і він добре знав про що говорить, адже навчання дітей — багаторічна праця, результати якої проявляються далеко не відразу. І хоча роль вчителя — головна скрипка в цьому оркестрі, не все залежить від нього, про що й говорить мудра приказка: "Вчителі відкривають двері, — входиш ти сам."

  Так склалося, що я почала працювати викладачем в художній школі, в якій колись навчалася сама. Правда, навчаючись ще дитиною в стінах цього закладу, я й подумати не могла, що колись стану колегою моїх вчителів. Здавалося б, зовсім недавно я сиділа за цим мольбертом і якось невпевнено водила пензлем по папері, до кінця не розуміючи, що вимагають від мене викладачі. А сьогодні я вже сама, нахилившись над цим мольбертом, наполегливо пояснюю дитині, що я хочу їй донести. Повторюю десятки і сотні разів, здавалося б, прості істини, і при цьому сама розумію, що глибоко усвідомлені результати викладацької праці проявляться не сьогодні і не завтра, адже з власного досвіду знаю як воно є насправді.

  Так само, як колись в дитинстві, я і зараз дуже люблю нашу художню школу, тому й хочу більше про неї розповісти. З цим закладом пов'язане не лише моє життя, але й багатьох людей, що проживають і творчо працюють в нашій країні та закордоном. І, можливо, хтось читаючи цю статтю, згадає про своїх вчителів і заклад, в якому навчався, зайде на хвильку в стіни рідної школи і провідає тих, хто колись вклав в їхній розум і серце все те добре і світле, що проростає й до нині.

  Наш заклад, Коломийська дитяча художня школа ім.Ярослава Пстрака, знаходиться за адресою: м.Коломия, вул.Петлюри, 34, в приміщенні красивої будівлі 30-х років минулого століття.

 • Творчий тандем Ната Вільямса (Nate Williams) та Олександра Блу (Alexander Blue) в одній особі від Ліля Тєптяєва · додано 29.10.2012 01:06

  Нат Вільямс (Nate Williams) — дуже продуктивний і талановитий художник та ілюстратор, родом зі Сполучених Штатів. Правда, на даний час він з дружиною та сином живе в Південній Америці, в Буенос-Айресі. Щодо освіти — він каже, що окрім Університету Юти, його навчає життя, історія, наука, люди, подорожі та Вікіпедія. Цей художник також відомий за прізвиськом Олександр Блу (Alexander Blue).

  Він вивчав скульптуру в університеті, але працював багато років в якості веб-дизайнера і арт-директора в ігровій індустрії. Його роботи публікувалися в журналах, рекламі, промислових та поліграфічних продуктах. Він також є засновником і керівником сайту Illustrationmundo, який присвячений ілюстраціям та ілюстраторам.

 • Олег Шупрудько — коваль свого щастя від Ліля Тєптяєва · додано 23.10.2012 23:38

  У Верховині свято... В місцевий клюб з Івано-Франківська приїхала джазова банда грати музику. Але трапилось лихо — гуцули музичні інструменти під час розвантаження на землю покидали і зламали саксофон. Голова району питає:
  — А що хлопці без цего не зіграєте?..
  Музиканти:
  — Та який же джаз без саксофона, треба ремонтувати.
  Голова району каже:
  — Є в нас коваль старий, він все годен поремонтувати, поїхали!
  Сіли на фіру та й поїхали до коваля. Голова району:
  — А що діду Миколо зремонтуєте се хлопцям?..
  Коваль:
  — Зремонтую, чого не зремонтувати, але зачекайте години зо дві...
  З кузні чути страшенний гуркіт, гуцульську лайку і все інше. Через дві години виходить дідо:
  — Файні ви хлопці, але скажіть як ви так трембіту погнули???

  Ось такі вони українські ковалі — і з саксофону зроблять "люди"! І нема чому дивуватися — вони ж у змові із загадковим вогнем і лютим металом. Як ви вже й здогадалися — в цій статті мова піде про коваля. І не просто коваля, а дизайнера-коваля, професіонала своєї справи, заклинателя вогню і дресувальника металу.

  Ця стаття про Олега Шупрудько — дизайнера-коваля з Коломиї.

  Робота над замовленням в новій кузні, 2010 рік
  Робота над замовленням в новій кузні, 2010 рік
  8 коментарів
 • Живописні витинанки Ніккі Ван Ес (Nikki van Es) від Ліля Тєптяєва · додано 19.10.2012 13:13

  Ніккі Ван Ес (Nikki van Es) — голландська художниця, яку надихають на творчість рослини. Вона не просто спостерігає рослинний світ, але глибоко досліджує його процеси і візуальне сприйняття. Результати її досліджень можна спостерігати в її мистецьких творах з авторським поєднанням науки та уяви.

  Ніккі навчалася в академії Рітвельда (Gerrit Rietveld Academie), в Амстердамі (1974-1979). На сьогоднішній день живе і працює в Ларж-Вурш, що в Нідерландах.

 • Паперові інсталяції від Ліля Тєптяєва · додано 16.10.2012 11:44

  Останні десятиліття використання паперу як матеріалу для мистецтва представили увазі світового глядача неймовірно цікаві твори і проекти. І якщо в минулому столітті зміна паперових носіїв інформації на цифрові призвела до згасання паперового жанру, то сьогодні паперове мистецтво у світі — просто на піку популярності.

  Папір активно використовується в різних видах мистецтва та в дизайні, а паперові розробки, як до прикладу конструкції орігамі, активно використовуються не лише в побуті, але й в новітніх технологіях — як от в конструкціях сонячних батарей для космічних супутників. До того ж, й різні форми сучасного мистецтва, як от інсталяція та перформенс, використовують папір в якості улюбленого матеріалу для втілення своїх ідей.

 • Казки в деталях від Сімона Массоні (Simone Massoni) від Ліля Тєптяєва · додано 16.10.2012 10:35

  Цікава графічна серія ілюстрацій з 12-ти відомих казок в деталях від італійського дизайнера Сімона Массоні (Simone Massoni) не залишить байдужим, адже автор підійшов до справи з гумором.

  З самого початку Сімон створював серію для календаря, яку друкував на відмінному папері, та згодом почав її використовувати в якості прінтів для декору інтер'єру. Картинки цієї серії чудово передають суть кожної казкової історії, хоча всі зображення містять лише ляльку героя чи героїні, інших персонажів, та різні предмети зі своїх історій.

 • Уінзор Маккей та "Маленький Немо в країні снів" від Ліля Тєптяєва · додано 15.10.2012 12:57

  Уінзор Маккей (Winsor McCay, 1867—1934) — американський карикатурист і аніматор. Він відомий художник і творець коміксів. Маккей був піонером мультиплікації, і на багато років випередив послідовників в якості мальованих фільмів, вперше використавши технології, що стали стандартом індустрії, а пізніше популяризувалися Уолтом Діснеєм та іншими творцями мультфільмів. Найбільш відомими роботами Маккея є газетний комікс "Маленький Немо в країні снів" (1905—1914, 1924—1927) та мультфільм "Динозавр Герті" (1914).

 • Открытки ручной работы Прикипило Юлии (Olly Pikirp) від Ліля Тєптяєва · додано 13.10.2012 01:48

  Самые приятные моменты жизни, ностальгия по солнечному детству, теплота отношений с близкими и любимыми людьми, душевные песни и добрые истории — всё это чувствуется в творческих работах Юли Прикипило. И в унисон фамилии, Юля буквально прикипела душой ко всему доброму и светлому. Наши милые друзья, дорогие родственники, горячо любимые, драгоценные мужья и нежные жёны, наши самые лучшие, любимые дети — вот же они, все здесь — в творческих работах молодой талантливой художницы.

  Сразу видно, что Юля работает с большой любовью к материалу и людям, аккуратно выкладываться в деталях миниатюрной открытки. Даже бумагу для открыток отливает вручную, потому работы выходят невероятно тёплыми и уютными — стопроцентная ручная работа. Подарочные открытки получаются органические по своему сюжету и технической подаче, легко и надолго запоминаются, оставляя после себя только хорошие впечатления и приятные воспоминания. Думаю, открытки Юли, в качестве подарка — один из лучших вариантов выразить теплоту своих чувств любимому человеку.

  Что ж, друзья, давайте знакомится с Юлей Прикипило (Olly Pikirp) и её бумажным творчеством!

 • Яскраві колажі англійської ілюстраторки Кейт Слейтер (Kate Slater) від Ліля Тєптяєва · додано 12.10.2012 11:45

  Кейт Слейтер (Kate Slater) — молода талановита ілюстраторка, яка живе в Лондоні. Вона, як то кажуть, вільний художник — працює у власній студії в старому будиночку красивої ферми в Стаффордширі, де, до речі, народилася й виросла. Мистецтву ілюстрації навчалася в Kingston University, який закінчила у 2008 році. Зараз вона працює в своїй галузі використовуючи колаж, витинанку і паперову аплікацію. Її ілюстрації можна побачити в дитячих книжках, журналах, газетах, вони прикрашають сайти і рекламні буклети. Її клієнтами є: Random House Children's Books, Frances Lincoln Publishers, The Guardian, Passion Pictures, рекламне агентство Zig, журнал Fast Company і Yorkshire Sculpture Park та багато інших.

  Кейт жвава і енергійна дівчина — любить їздити на велосипеді, особливо мчати вниз великими пагорбами, полюбляє капелюхи, листи й конверти, також дуже любить писати цікаві історії про природу. Вона не байдужа до дітей, тож охоче проводить для них майстер-класи з колажами. Кейт Слейтер вважає, що бути ілюстратором і автором — найкраща робота у світі, тому їй дуже пощастило, бо вона саме цим і займається.

Всього 257 на 26 сторінках