Блог Життя одного дизайнера

щось про себе, трохи про мистецтво і дещо про дизайн

 • Ширлі Тревена (Shirley Trevena) та її акварелі від Ліля Тєптяєва · додано 11.02.2013 22:30

  Ширлі Тревена (Shirley Trevena) одна з найбільш інноваційних художниць Великобританії, яка працює в техніці акварельного живопису. Вона є членом Королівського інституту художників акварелістів (Royal institute of Painters in Watercolours) з 1994 року і автором 3-х книг, що найкраще продаються: "Taking Risks with watercolour", "Vibrant Watercolours" та "Breaking the Rules of watercolour".

 • Планетарна туманність — явище неземної краси від Ліля Тєптяєва · додано 11.02.2013 17:53

  Завдяки космічному телескопу «Габбл» (Hubble Space Telescope) ми можемо спостерігати неймовірно цікаві й красиві процеси в космосі: яскраві спалахи розжареного сонця, барвисті сузір'я, загадкові планети. Та й картини вмираючих зірок не залишають байдужими. Це захопливе видовище називається планетарною туманністю і в нашій галактиці вчені налічують їх більше тисячі.

 • Акварель та її варіації від Ліля Тєптяєва · додано 07.02.2013 01:10

  Самір Мондал (Samir Mondal) — яскравий представник індійського сучасного мистецтва, який пише акварельний живопис як олійний, надаючи йому виразних текстур. Він отримав освіту в коледжі мистецтв в Калькутті, також навчався живопису в Парижі та Німеччині по програмі культурного обміну DAAD. Самір провів 34 персональні виставки та приймав участь в багатьох групових виставках у великих містах Індії та закордоном. Зараз він живе та творчо працює в Мумбаі.

 • Роботи учнів Коломийської дитячої художньої школи від Ліля Тєптяєва · додано 22.01.2013 00:02

  В Коломийській художній школі, після зимових канікул, знову кипить навчання. Як писала Ліна Костенко "час летить, не стишує галопу", і цей час вкрай важливо не втратити — примножити корисну інформацію і здобути необхідні навички. Ось вже семестр за плечима, от і канікули відгуляли, і вперед — за свіжим знанням та професійним досвідом!

  А як навчалися діти нашої школи в попередньому семестрі? Більшість цей час використала якнайкраще — з усіх сил навчаючись і практикуючись під час завдань. Та були й такі, що навчалися похапцем і завдання виконували нашвидкуруч, як та кізонька з казки — "тільки бігла через місточок та вхопила кленовий листочок, тільки бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку". В результаті, кожен учень за власну працю отримав свою заслужену винагороду. Та в новому семестрі всі мають можливість не лише навчитися чогось нового і цікавого, але й згадати та повторити попередній матеріал і на практиці показати свої кращі результати. Тож заохочую всіх до плідної праці і бажаю наснаги в цій корисній та цікавій справі!

  А зараз пропоную усім охочим переглянути таку собі міні-виставку учнівських творів — найцікавіші роботи попереднього навчального семестру (вересень-грудень 2012) з предмету "композиція" учнів нульових та перших класів Коломийської дитячої художньої школи.

 • Листівки та інше від Rifle Paper Co. від Ліля Тєптяєва · додано 09.01.2013 18:50

  Rifle Paper Co. — це американська дизайн-студія у Вінтер Парку (Winter Park), що в штаті Флорида. Її заснувала Анна Бонд (Anna Bond) разом зі своїм чоловіком Натаном, де Анна є креативним директором, ілюстратором і дизайнером.

  Студія продукує оригінальні паперові речі з 2009 року. Вона працює над листівками і календарями, зошитами і блокнотами, ілюстраціями та прінтами для різноманітних продуктів, використовуючи при цьому усі можливі засоби друку. Картинки Rifle Paper Co. надихають вінтажним настроєм та грайливими нотками. Анна працює над розписами для ілюстрацій вручну і з любов'ю, приділяючи особливу увагу дрібним елементам та характерним деталям. В результаті її твори наповнюються життям, енергією та позитивними емоціями.

 • Веселі ілюстрації Мета Стефенса (Matte Stephens) від Ліля Тєптяєва · додано 03.01.2013 22:40

  Мет Стефенс (Matte Stephens) — 38-річний художник, який живе в Пітерборо, що в Нью-Гемпширі (це хоча й в американському штаті, все ж як таких американців там мізерний відсоток, тому складно сказати хто він за національністю). Свої твори Мет малює гуашшю на картоні, фанері чи дошці. Він каже, що в творчості його захоплюють і надихають повсякденні речі, його дружина Вів'єн, а також промисловий і графічний дизайн середини 20 століття — роботи подружжя Чарльза і Реї Еймсів, Олександра Жирара, Джорджа Нельсона й Ірвіна Харпера, та твори художників тієї ж епохи — Бена Шана і Пауля Клея.

 • Один день в кузні Олега Шупрудько від Ліля Тєптяєва · додано 24.12.2012 00:41

  На дворі зима — кучугури снігу й мінусова температура, та коли в кузні палає горно — коваль не зважає на несприятливі погодні умови чи незручності — він творить свою казку в металі. Холодний стриманий метал піддається лише вправній дресурі, й в руках майстра та вогняних обіймах він стає м'який і слухняний, перетворюючись на тендітну квітку чи витонченого птаха.

  А самі ковалі — хлопці міцні й витривалі, адже загартовані вогнем і важкою фізичною працею. Якщо ж коваль не просто ремісник, а ще й художник та автор власних виробів — такому майстру, як то кажуть, ціни немає. Олег Шупрудько саме з таких художників-ковалів — в його руках метал слухняно формується не просто у виріб, а у витвір мистецтва.

  Робочий день Олега починається як у багатьох: ранішній підйом, нашвидкуруч зготований сніданок, обговорення з дружиною планів на день, кількахвилинна гра з кішкою, одягання на випередки з дитиною, 20 хв. до дитячого садка і ще 16 км до кузні.

  А сьогодні до кузні, разом з Олегом, прямує на екскурсію фотограф Євгеній Гапич, тож матимемо цікавий свіженький фоторепортаж.

 • Мила графіка американки Цзін Вей (Jing Wei) від Ліля Тєптяєва · додано 18.12.2012 13:21

  Цзін Вей (Jing Wei) американська ілюстраторка і гравер китайського походження. Народилася в провінційному містечку Китаю і виросла в передмісті Північної Каліфорнії. Освіту отримала в Школі Дизайну Род-Айленду (Rhode Island School of Design).

  На даний час вона проживає зі своєю кішкою в Брукліні (Нью-Йорк) і працює у якості вільного художника. Вона не просто малює ілюстрації, а наче грає в якусь візуальну загадкову гру в графічних техніках.

 • Коломийська художня школа прийняла участь у конкурсі-виставці «Просто небилиці 2012» від Ліля Тєптяєва · додано 17.12.2012 01:15

  Друзі, ви, мабуть, пригадуєте — не так давно я розповідала про Коломийську дитячу художню школу ім. Я.Пстрака, в якій, власне, й працюю. Так от, ми приймали участь у Всеукраїнському проекті "Конкурс образотворчого та декоративного мистецтва ПРОСТО НЕБИЛИЦІ", ініційованого INTERNATIONAL ASSOCIATION OF CULTURE AND ART і реалізованого офіційним представником ІАСА в Україні — Львівським благодійним фондом "ТОРБА".

  Наш директор художньої школи, Тетяна Цапурак, відправила до участі у цьому конкурсі роботи, виконані учнями молодших класів нашого закладу. Три учнівські роботи, з шести надісланих на конкурс, були відібрані до експозиції виставки найкращих робіт. Ми поїхали на відкриття цієї виставки, де учасники і переможці заходу були нагороджені дипломами, відзнаками та грошовими преміями, тож ми повернулися не з порожніми руками. До того ж, цю виставку зможуть переглянути мешканці і гості Львова, Києва та Варшави. А про конкурс і нашу поїздку розповім вам докладніше.

 • Анна Ушкина и ее "тёплые письма" від Ліля Тєптяєва · додано 11.12.2012 20:58

  Как хочется тепла... Особенно зимой... Особенно в начале зимы, когда до лета ещё так далеко... А согревают нас, вроде бы, обычные вещи, но такие нужные, такие тёплые и уютные: чаепития в компании родных и близких, старые фотографии, любимые мелодии, фильмы, и, конечно, письма. Тёплые истории в кругу любимых людей — самая та атмосфера, когда вокруг зима.

  Открытки blue shine — это всегда тёплые письма, с любовью вышитые маленькие истории. Их создатель — москвичка, Анна Ушкина, сегодня у нас в гостях. В связи с чем, друзья, и приглашаю всех на нашу дружескую беседу!

Всього 257 на 26 сторінках