Блог Життя одного дизайнера

щось про себе, трохи про мистецтво і дещо про дизайн

 • Діти птахів від Ліля Тєптяєва · додано 05.05.2013 09:10

  Дітки всіх створінь виглядають особливо милими й симпатичними. Безперечно, це стосується й дітей птахів. Про пташенят відомо багато цікавої інформації, так само як і про їхніх турботливих батьків.

  Так, наприклад куріпка, зачувши небезпеку, буквально втікає з гнізда, попередньо відкотивши звідти яйця в різні боки. Уважна мати проробляє це щоразу, як лише її, сидячу на кладці, потурбують. З часом повертається в гніздо, акуратно зібравши яйця і не пошкодивши жодного. Зрозуміло, це своєрідний спосіб турботи про потомство.

  А у такого великого птаха, як болотна сова, існує цілий сімейний підряд. Відклавши одне яйце в безпечному місці під купиною, птиця чекає, поки проклюнеться пташеня, і більш пізні яйця стане висиджувати вже на пару з ним. Така поведінка характерна також для чапель і лелек, у яких пташенята оперяються не відразу, а поступово.

 • Ці загадкові сови... від Ліля Тєптяєва · додано 24.04.2013 14:12

  Давайте згадаємо роки навчання в школі, зокрема такий предмет як зоологію. А заразом нагадаємо про таку науку як орнітологія та її пір'ястий предмет дослідження.

  Орнітологія — наука про птахів, один з розділів зоології. Вивчає птахів, їхню ембріологію, морфологію, фізіологію, екологію, систематику і географічне розповсюдження.

  Усі птахи дивовижні створіння, адже сам факт, що вони можуть літати — вже не залишає нас байдужими, й не кажучи про їхню цікаву будову тіла і оперення. Та деякі з птахів особливо привертають нашу увагу, зачаровують, ба навіть стають загальними улюбленцями і культовими героями. До таких належать й сови. Згадаймо дещо про них!

 • Тайванські плакати про охорону здоров'я від Ліля Тєптяєва · додано 23.04.2013 23:20

  Не помилюсь, коли скажу, що більшість з нас ще пам'ятає соціальні плакати радянських часів, до того ж, їх подекуди можна зустріти ще й сьогодні. А в радянські часи їх можна було спостерігати буквально в усіх громадських місцях, в навчальних закладах, на сторінках журналів та газет. Комусь вони подобались, комусь ні, але безперечно, це була професійна подача інформації у власному своєрідному стилі.

  А сьогодні пропоную переглянути невеличку колекцію тайванських плакатів 1959 року на тему охорони здоров'я. До речі, досить цікаві.

 • Квіткова колекція з цікавими фактами від Ліля Тєптяєва · додано 22.04.2013 21:15

  Мабуть, не знайдеться людини, яка б не любила квітів, хоч, й безперечно, кожен з нас надає перевагу якимось окремим їхнім видам. Хтось любить ніжні дзвіночки чи конвалії, а хтось холодні кали чи колючі кактуси. Й говорити про квіти можна багато і довго, особливо якщо співбесідники ботаніки чи романтики. Та все ж кілька цікавих фактів згадаємо, а заразом переглянемо чудові ілюстрації цих дивовижних створінь.

  Чи знаєте ви про те, що квіти почали культивувати і вирощувати понад 4000 років тому, ще в стародавньому Єгипті? А вісімдесят відсотків квітів, які ростуть в тропічних лісах Австралії, не зустрічаються більше ніде на землі. Цікаво, що з п'яти тисяч квіток шафрану отримують всього 28,34 грама прянощів шафрану. Існують орхідеї майже всіх кольорів, також і сині, чорні та зелені. А в Андах (Південна Америка) є дивовижна рослина Puya raimondii, яка цвіте всього один раз — коли їй виповнюється 150 років, а слідом за тим вмирає.

 • Рибна колекція з цікавими фактами від Ліля Тєптяєва · додано 22.04.2013 19:28

  Звичайно, риби (та й усі мешканці річок—озер—морів—океанів) рідко трапляються нам на очі (не враховуючи затятих рибалок), але від цього не стають для нас менш цікавими. А окремі види й взагалі дивують та злегка шокують своїми несподіваними формами й властивостями.

  Ось, до прикладу, дивний і цікавий факт пов'язаний з рибами. Паразит Cymothoa exigua, або "мокриця, яка пожирає язик" — єдиний відомий науці паразит, який заміщає собою цілий орган господаря. Мокриця проникає через зябра в тіло плямистого рожевого люціана, потім висмоктує кров з язика риби і після його атрофії сама починає виконувати функції язика. Паралельно паразит харчується кров'ю і слизом господаря, але до смерті риби це не призводить.

  А ось ще одне цікаве спостереження. Виявляється, вираз "німий як риба" не зовсім відповідає дійсності, оскільки багато видів риб видають різноманітні звуки. Вони можуть крякати, кудкудакати, каркати, щебетати, пищати і стукати. Всі ці звуки виникають при коливанні стінок плавального міхура, при скреготі зубів або при терті зябрових пластинок одна об одну.

 • Карикатурист Ігор Бежук в Коломийській художній школі від Ліля Тєптяєва · додано 13.04.2013 00:49

  Не так давно, а саме 1-го квітня, в стінах Коломийської дитячої художньої школи ім. Я.Пстрака відбулася цікава зустріч з випускником нашої Альма-матер. До нас завітав коломийський художник, карикатурист, шаржист і просто мегапозитивний хлопака — Ігор Бежук. В аудиторії зібралося багацько учнів та викладачів, адже всі знали — зустріч обіцяє бути пізнавальною й з гумором, бо у Ігора просто не буває по іншому. Творча оказія перевершила усі сподівання — було на стільки цікаво, що слухачі сиділи не лише з широко відкритими очима, але дехто й з відкритим ротом. ))

  Талановитий карикатурист прийшов не з порожніми руками — усі могли переглянути купу цікавого ілюстративного матеріалу й погортати пресу та журнали з ілюстраціями Ігора. Під кінець зустрічі кожен з присутніх міг отримати примірник популярного коміксу про неофіційних талісманів Євро-2012 Яся та Івася з автографом самого автора, а художня школа прийняла в подарунок одну з найулюбленіших робіт Ігора Бежука — шарж Гуцула Олекси з авторського проекту "Гуцулія".

  Сказати, що нам дуже сподобалась зустріч — нічого не сказати, адже цей день запам'ятається усім на довгі роки, і можливо, для когось з учнів це буде першим кроком на цікавому шляху шаржу та карикатури. Спілкування з Ігорем зарядило присутніх творчою енергією і позитивним настроєм, а дружня бесіда донесла дітям цінні істини щодо наполегливої праці та важкозаробленого успіху.

  Щоб, так би мовити, закріпити знайомство талановитого випускника з теперішніми учнями художньої школи, я взяла коротеньке інтерв'ю у Ігора. А на згадку про зустріч залишилась купка фотографій, тож пропоную переглянути й цей фоторепортаж.

 • Ботанічне взуття Денніса Кайта (Dennis Kyte) від Ліля Тєптяєва · додано 07.04.2013 23:54

  Денніс Кайт (Dennis Kyte) — письменник, художник та ілюстратор, який проілюстрував багацько дитячих книг і став відомим завдяки серії графічних робіт із зображенням взуття, створеного з квітів. Він видав книгу з цими ілюстраціями, яку так і назвав "Ботанічне взуття" (The Botanical Footwear). Самі відомі з дитячих книг, які він створив та проілюстрував: "The Adventures of Puppy", "Zackary Raffles", "Puppy Gets Around", "The Last Elegant Bear", "To the Heart of a Bear", "Mattie and Cataragus", "Listen to the Grass".

 • Арабські дитячі книги 80-х від Ліля Тєптяєва · додано 01.04.2013 22:58

  Пригадуєте фразу головного героя з фільму "Белое солнце пустыни": "Восток — дело тонкое"? Й справді, все що стосується Сходу, культури та мистецтва тих країв, досить незвичне для європейця та навіть загадкове. Але саме цим воно нас і зацікавлює.

  Ілюстрації дитячих книг арабських видань 80-х років — своєрідні, а місцями трапляються й досить несподівані речі. Пропоную переглянути маленьку збірку ілюстрацій до дитячих книг (також арабські книги перекладені на інші мови та іноземні книги перекладені арабською).

  написав Fouad Haddad, ілюстрації Mohieddine el Labbad
  написав Fouad Haddad, ілюстрації Mohieddine el Labbad
 • Підводні фантазії творчих дітей Коломиї від Ліля Тєптяєва · додано 04.03.2013 22:28

  Коломийська дитяча художня школа ім. Я.Пстрака прийняла участь і отримала призові місця у конкурсі дитячих робіт та Міжнародному фестивалі дитячої творчості "Підводні фантазії". Учасників та переможців конкурсу, а також їх викладачів, запросили на вручення нагород і дипломів до Донецька, де саме й проводиться фестиваль.

  Кілька слів про фестиваль і конкурс.
  Одним з організаторів Міжнародного фестивалю дитячої творчості "Підводні фантазії" є Товариство українських професійних інструкторів підводного плавання (UDIP), для якого важливим пріоритетним напрямком діяльності є популяризація знань про підводний світ серед молоді та виховання нового покоління підводників. Фестиваль "Підводні фантазії" проходить у співпраці зі "Всесвітнім фестивалем зображення підводного світу" (Марсель, Франція) і проводиться в Донецьку вже двадцять чотири роки поспіль. Щорічно в ньому приймають участь 5 — 8 тисяч дітей з України, Росії, Білорусі, Казахстану, Азербайджану, Латвії, Угорщини, Естонії та інших країн. У різних містах України та за кордоном постійно проводяться виставки "Підводні фантазії" з кращими дитячими роботами різних років. Деякі з них можна побачити на цьому сайті.

 • Міжнародна виставка українського мистецтва в центральній художній галереї Art People, Сан-Франциско, США від Ліля Тєптяєва · додано 28.02.2013 15:33

  Минулого року у соціальній мережі SNAC (Social Network Art Competition) проводився конкурс, в якому приймало участь понад 300 художників України. Конкурс відкритий для українських художників, які займаються живописом (олія, акрил, колаж, акварель, мішана техніка), графікою, фотографіями, ілюстраціями та мистецтвом відео-арту.

Всього 257 на 26 сторінках