Блог Життя одного дизайнера

щось про себе, трохи про мистецтво і дещо про дизайн

 • Боді-арт в дизайні реклами. від Ліля Тєптяєва · додано 15.08.2010 00:04

  Мабуть всім відомо, що боді-арт (body art, body painting) – мистецтво старе як світ, і взагалі вважається найдавнішим. А розмальовували себе люди з різних причин, переважно це був один із засобів налякати або привабити. І тут мабуть доречним буде згадати всім відому фразу "Хліба та видовищ!", бо саме ці причини – необхідність і мистецтво – штовхали людей на візуальні зміни свого тіла. Та сьогодні ця "давня необхідність" перейшла з рангу "хліба" у ранг "видовища".

  Ну і звичайно, реклама, як дратівливий двигун прогресу, не залишається осторонь, і по повній використовує мистецтво боді-арту. Ясне діло, банальна реклама на нас не діє, адже нас так просто голими руками не візьмеш! А що, як ці руки будуть розмальовані?

  Саме цей прийом і застосовує, в роботі над рекламними фото та роликами, художник Guido Daniele.

 • Геть фарби і нехай буде світло! від Ліля Тєптяєва · додано 01.08.2010 22:40

  Світлове графіті, відоме також як живопис світлом – ефемерний підхід до мистецтва, де художник висловлюється використовуючи рух світла, створює неймовірні образи і сюжети на вулицях, в природі, а в художніх студіях. Їхня творчість виходить за рамки традиційних засобів масової інформації. Часом важко й віднести це до якого-не-будь виду мистецтва, адже художники створюють мікси різних видів мистецтва у своїх роботах, наприклад фотографію і відео, однак у будь-якому випадку результат робить перегляд цієї творчості цікавим і захопливим. І кількість сучасних художників, які працюють у цій галузі чим раз збільшується.

  Особливо мені до вподоби світлова каліграфія. Один з таких фотографів-графіків, що займається професійною фотографією є француз Julien Breton, в чиїх роботах майстерно поєднані обидва мистецтва: каліграфія та фотографія. Крім того, в цій серії він чудово використовує не тільки арабські символи, але й елементи танцю – цікаве поєднання видів мистецтва.

 • Сучасна книжкова ілюстрація. від Ліля Тєптяєва · додано 25.07.2010 17:52

  В настроях сучасної світової книжкової ілюстрації можна вгледіти усю палітру сучасного буття: тут вам винахідливість з оригінальністю, практичність зі спрощеністю, любов до містичного та загадкового, місцями дитяча простота, а часом чорний гумор, ще трохи світла, купка сміття, кольорових блискіток і глянцю. А щодо техніки та стилю виконання – тут багатство та різноманіття – від класичних графічних технік до оригінальних авторських прийомів.

  Справді, сьогодні, в час новітніх інформаційних технологій, важко привернути увагу розбалуваного картинками читача. Мало просто намалювати реалістичних звичних героїв сюжету використовуючи класичні техніки та матеріали, адже цим нікого сьогодні не здивуєш. Ще пів біди, якщо це нові і незнайомі нікому персонажі – тут можна відірватися. Та на скільки ускладнюється ситуація для ілюстратора, якщо перед ним стоїть завдання проілюструвати класичний відомий усім твір чи казку, адже хтось колись його та все ж ілюстрував, і значить треба придумати щось нове і, по можливості, краще та оригінальніше за попереднє. А особливо це складно робити ще й тому, що даний твір у читача звик асоціюватися зі "старими" ілюстраціями, а новому ілюстратору, у цих умовах, слід створити новий "модний імідж" героям даному твору, та ще й такий, щоб сподобався і запам'ятався читачу.

  Особливо цікавими, для мене, виглядають ілюстрації з використанням паперу та інших матеріалів, різноманітні колажі та фотомонтажі. До того ж, останнім часом, я захопилась ілюстраціями іспанських, португальських, аргентинських та мексиканських ілюстраторів. Пропоную й вам переглянути невеличку купку цікавих сучасних ілюстрації, більшість з яких, звичайно, дитячі...ви ж знаєте мою пристрасть до дитячих книжок.))

  Почнемо з ілюстрацій португалки Ana Ventura. Зверніть увагу, особливо цікавими, як на мене, виглядають її експерименти з фотками звичайних, на перший погляд, предметів та речей.

  2 коментарі
 • Нове покоління МОКША ! від Ліля Тєптяєва · додано 12.07.2010 17:58

  Ця стаття про нове, не схоже ні на що, про рідне і дуже людяне, глибинне і вмістиме, несамовито позитивне, кисневе покоління - МОКША!

  Не чули про них??? О, це люди, які живуть життям на усю його ширину і глибину, це осінньо-літньо-весняно-зимові енерджайзери, які випромінюють сонячне тепло при будь-яких погодних та психологічних умовах, вони "ЗА" людей, землю і природу, вони вільно прямують усіма шляхами світу, майже не торкаючись землі - це оновлене і очищене покоління від маразмів і стереотипів - знайомтеся: це МОКШАнці!

  2 коментарі
 • Виставка вітражів Наталі Гайдаш у Коломиї! Відкриття 13 травня, музей "Писанка", о 15.00! від Ліля Тєптяєва · додано 12.05.2010 13:15

  Дорогенькі, маю чудову новину для людей мистецтва і любителів усього красиво і мистецького!

  13 травня в 15.00, в Коломийському музеї "Писанка" відбудеться відкриття виставки творчих робіт Наталі Гайдаш! Виставка називається "Трохи про себе".

  2 коментарі
 • Всі до Франківська на СВЯТО КОВАЛІВ (7 – 10 травня 2010)! від Ліля Тєптяєва · додано 04.05.2010 09:00

  Дорогенькі, маю нагоду, разом зі славним Станіславом, організаторами та усією ковальською громадою, запросити вас на VIII міжнародний фестиваль "Свято ковалів", який відбудеться 7 – 10 травня 2010 в м. Івано-Франківську в рамках святкування Дня міста! Безумовно, Франківський ковальський ФЕСТ – це не забутні враження і купа позитивних емоцій!

 • Антигламурна кована ювелірка Андрія Болюха. від Ліля Тєптяєва · додано 20.04.2010 01:32

  Дорогі читачі, хочу познайомити вас з талановитим ковалем Андрієм Болюхом.

  А також з його кованими авторськими прикрасами.

  7 коментарів
 • Затишок оселі від дизайнерки Олі Крицун. від Ліля Тєптяєва · додано 18.04.2010 14:28

  Оля нічого не робить особливого... просто створює святковий настрій і затишок в оселі, дарує радість і задоволення мешканцям... ось і все! Просто... вдихає життя в мертве приміщення, дарує йому душу!

  А сам Андрій називає свою дружину ніжно "моя Олюнька", і розповідає про неї з теплотою в голосі, хвалить її і хвалиться нею. Ось розповів про свою кохану дизайнерку для моєї статті )).

 • Нестандартний підхід до біжутерії Ані Войцеховської. від Ліля Тєптяєва · додано 17.04.2010 00:30

  Спочатку я познайомилась з її виробами – біжутерією з пляшкових кришок, а потім вже й самою авторкою цих нестандартних прикрас – Анею Войцеховською.

  Перше, що прийшло мені в голову, під час перегляду її робіт – "Оце у когось божевільна фантазія!". А наступною була думка – "Невже це можливо продати?"

  Та справді, щоб хоч якось вирізнитися в натовпі собі подібних, сучасні жінки йдуть на різні експерименти і готові на все, щоб тільки не таке як у всіх! А сучасні дизайнери їм в цьому активно допомагають. Ось і наша героїня статті представляє свою ідею родзинки сучасної жінки. Про що і розповість у своєму інтерв'ю.

 • Модна біжутерія Асти. від Ліля Тєптяєва · додано 07.04.2010 16:20

  А що ж робити тим, хто дуже хоче оригінально виглядати, а з усього широкого вибору рукоділля вміє тільки вишивати хрестиком і пришивати ґудзички?

  Та й з креативними ідеями буває тугувато?

  Можна, звичайно, вишити якусь квіточку чи зробити з ґудзичків смайлика, але це явно вчорашній день.

  Конче треба чогось новенького та оригінального! Щоб не як у всіх!

  Для таких моднячок існують інтернет-магазини з різними авторськими виробами, в тому числі біжутерією.

  Покажу вам кілька готових авторських способів як не загубитися в натовпі собі подібних.

  Мова піде про оригінальну біжутерію однієї латвійки, яку звати Аста (Asta Sukiene).

Всього 257 на 26 сторінках