Блог Життя одного дизайнера

щось про себе, трохи про мистецтво і дещо про дизайн

 • Казка і життя ілюстраторки Мері Блер. від Ліля Тєптяєва · додано 21.10.2011 16:18

  Мері Робінсон Блер (Mary Blair Robinson) народилася в Оклахомі, в жовтні 1911. Яскрава молода художниця, вона виграла в 1931 році стипендію для навчання в Інституті мистецтв Лос-Анджелеса. І отримала свій диплом через два роки, та не знайшовши роботу повернулася жити до батьків у Сан-Хосе.

 • Киця Сіма з Олегом та Галиною Петренко–Заневськими презентують нову книжку! від Ліля Тєптяєва · додано 30.09.2011 16:35

  Друзі, хто ж не знає розумницю і красуньку Сіму — чорно-білу кицю з рожевим бантиком? Невже, є такі? Ну, тоді ви напевно знайомі з її "батьками" — Олегом та Галиною Петренко–Заневськими! Вже з 2007 року киця Сіма тішить діток веселими книжечками, і дуже старається для усіх маленьких гарнюньок і гарнюнчиків. Ось, і свіжо-видана книжка з казками Сашка Лірника чекає своїх поціновувачів. Про що й розкаже нам пан Олег, і не лише про це. Тож, запрошую вас, друзі, до наших літературно-художніх посиденьок! ))

  На фото в рядочок: Сіма, Сашко Лірник, Олег та Галина Петренко-Заневські
  На фото в рядочок: Сіма, Сашко Лірник, Олег та Галина Петренко-Заневські
  2 коментарі
 • Вишиті малюнки Jazmin Berakha. від Ліля Тєптяєва · додано 23.09.2011 23:47

  Jazmin Berakha — аргентинська художниця, яка живе й працює у Буенос-Айресі, і створює графічні роботи за допомогою голки й кольорових ниток. Її авторські вишивки витончені і загадкові.

 • Головний по Джурах і Чудовиськах — художник-ілюстратор Максим Паленко. від Ліля Тєптяєва · додано 21.09.2011 00:35

  "Мій тато і зелений Алігатор", "Ракета на чотирьох лапах", "Знайомтесь, фараон!", "Гармидер у школі", "Кімнатні пірати", "Пригоди тричі славного розбійника Пінті", "Чудове Чудовисько в Країні Жаховиськ", "Вікінг в моєму ліжку", "Джури-характерники", "Джури козака Швайки" — і це ще не весь перелік книжок, які можуть пишатися собою, адже їх ілюстрував молодий талановитий художник Максим Паленко. Так так, саме той Паленко, що малює, складає пісні й співає, грає на гітарі, гасає на веліку й просто бавиться з донькою — самий звичайнісінький сільський хлоп, татусь, а по-сумісництву художник-ілюстратор. Але ж хто його не знає? Хіба лише той, хто не читає книжки... Що ж, приєднуйтеся до наших посиденьок-побалачок, і знайомтеся з Максимом ближче!

  1 коментар
 • Білосніжна паперова казка від Асі Гонца. від Ліля Тєптяєва · додано 15.09.2011 00:07

  Пригадую нашу першу зустріч і знайомство, а це сталося у Львові, на виставці "Папір. Перевтілення"... Яскравий позитивний енерджайзер — десь приблизно так я охарактеризувала Асю в думках. І не помилилася, адже вона саме така — "позитивно заряджена" творча особистість, яка завжди в роботі, в творчих експериментах, а ще й знаходить час для навчання інших. А їй для щастя не так багато й треба — білий папір, скальпель і час. І як у неї це виходить, і чому вона цим займається? На ці, і на інші запитання щиро відповідає сама Ася. То ж, знайомимось — Ася Гонца!

  2 коментарі
 • Портрети Лукаса Сімойіша (Lucas Simões). від Ліля Тєптяєва · додано 13.09.2011 02:10

  Сьогодні, друзі, згадаємо Бразилію. А що ми про неї знаємо? Обов'язково знайдуться такі, що асоціюють цю країну з яскравими карнавалами, кавою, шоколадом і самбою під гарячим сонцем. І вже точно буде маса таких, що знають цю країну як володарку однієї з найсильніших і найвідоміших у світі національних футбольних команд. Хто полюбляє кіно, обов'язково згадають відому фразу з радянського кінофільму. А хтось подумає про яскраве бразильське мистецтво. А сучасне мистецтво в Бразилії розвивається стрімко, й у всіх напрямках. Мабуть, не помилюся, якщо скажу, що один із самих популярних бразильців-мистців в Україні є письменник Паоло Коельо. До того ж, все частіше в українських сучасних мистецьких центрах презентують свої твори бразильські художники.

  А сьогодні ще й познайомимось з молодим талановитим бразильським художником і архітектором Лукасом. Лукас Сімойіш (Lucas Simões) народився в 1980 році, в Катандуві, сьогодні живе і працює в Сан-Паулу, Бразилія. Ось, хай сам і розповість про себе і свою мистецьку діяльність!

 • Японській дитячий мистецький журнал Kodomo no kuni (Дитяча земля). від Ліля Тєптяєва · додано 31.08.2011 14:35

  Kodomo no kuni (Дитяча земля) був одним з провідних мистецьких журналів для дітей в Японії. Він був заснований і публікувався в 23 томах, з січня 1922 по березень 1949 року. В журнал були включені фотографії, розповіді, дитячі пісні, танці, п'єси, статті про мистецтво та ремесла для дітей молодшого віку. Цей журнал був абсолютно новаторським на той час, по формі та змісту він не мав собі рівних.

  Гортати цей журнал — естетичне задоволення, що позитивно впливало на дітей та їхній творчий розвиток. Формат був дещо більший за звичайні журнали, друкувався на щільному матовому папері, а ефект кольорового друку на цьому папері виявився неперевершеним, що й допомагало журналу користуватися величезним попитом не лише серед дітей, але й серед видатних художників-ілюстраторів чия творчість була присвячена дітям. Це був час вільного духу "Taisho democracy", коли педагоги виступали за таку дитячу систему освіти, де підкреслюються та підтримуються природні особистості та індивідуальності дітей.

  обкладинки дитячого журналу Kodomo no kuni (Дитяча земля)
  обкладинки дитячого журналу Kodomo no kuni (Дитяча земля)
 • Прибирання в стилі Урсуса Верлі (Ursus Wehrli). від Ліля Тєптяєва · додано 31.08.2011 00:05

  Швейцарський художник і комік Урсус Верлі (Ursus Wehrli) реальний акуратист, він прославився своєю любов'ю до впорядкованості аж до найдрібніших деталей. Більше того, любов до порядку він поклав в основу своєї творчості.

 • Душевні речі для людей зі смаком від дизайн-ательє "Article". від Ліля Тєптяєва · додано 30.08.2011 20:30

  Друзі, як завжди, не перестаю вас тішити знайомствами з цікавими людьми та об'єктами, а сьогодні звертаю вашу увагу на затишні дизайнерські штуки Article, їх творців та співтворців! А що ж можна сказати про творчий проект Article та його команду? "Ми робимо Речі" — говорять вони самі про себе, і ці речі, як бачите, особливі — з великої букви "Р", а за справу вони беруться теплими руками і чуйним серцем, з душевною прихильністю і любов'ю, як і має бути коли працюєш для людей. І люди закохуються в їхні Речі, а чому б і ні, адже в них так легко закохатися, і Речі стають частиною життя і оточення своїх власників, діляться з ними теплом і затишком, створюють настрій, дарують натхнення.

  От саме про них і піде мова в сьогоднішній статті. І хтозна, можливо, вже дуже скоро й ви не зможете уявляти свою кімнату без подушки чи годинника від проекту Article, або якийсь інший, з їхніх предметів інтер'єру, стане улюбленим у вашій оселі. То ж, знайомтеся: Article власної персони та головна скрипка в цьому "оркестрі" — Олена Ольшевська!

  2 коментарі
 • Фізично-емоційна паперова географія Норіко Амбе (Noriko Ambe). від Ліля Тєптяєва · додано 24.08.2011 13:52

  Як тільки вона зрозуміла над чим саме хоче працювати, в 1999 році вона почала роботу над серією робіт з використанням паперу, яку назвала "Linear-Actions Projects by Drawing and Cutting". Деякі її роботи нагадують зріз дерев (ну, ви знаєте – річні кільця дерев), або топографічні карти, чи хвилі – така собі загадкова земля, так би мовити фізично-емоційна географія. Вона "заглиблюється" в життя і творчість по повній, та й в роботах це видно. ))

Всього 257 на 26 сторінках