Блог Життя одного дизайнера

щось про себе, трохи про мистецтво і дещо про дизайн

 • Сатира та гумор в Коломиї на сторінках "Патилька" від Ліля Тєптяєва · додано 26.02.2016 12:45

  Нещодавно коломийський журналіст Вікторія Мартинюк подарувала мені свіженький випуск гумористично-сатиричної газети Миколи Савчука "Патилько". І хочу вам сказати, мені дуже сподобалась ця дотепна презентація міста та його мешканців — колоритно, актуально, про наболіле, але з гумором. Де ще можна прочитати про Коломию "коломийською" мовою в повному розумінні цього слова, не кажу лише про діалект, а образ в цілому?

  Це видання про таку Коломию, яку, зазвичай, на вулицях і на телебаченні не побачиш, вона в думках і відчуттях окремих людей, і коли не знаєшся з тими людьми, не зможеш в повній мірі відчути ту атмосферу, а зі сторінок "Патилька" говорять не просто автори, а збірний образ розмаїтого різнобарвного краю. Ілюструє видання талановитий карикатурист з Коломиї Ігор Бежук.


  Перший випуск часопису подарували, а другий вже хочеться придбати, щоб ще краще зрозуміти місто з його історією та культурними особливостями, побачити в ньому щось таке, на що не звертала уваги, ну і щоб у видавця була охота і можливість продовжити цю чудову традицію!)

 • Український кризовий медіа-центр: "Мова мистецтва ефективніша за мову зброї" від Ліля Тєптяєва · додано 19.12.2015 23:47

  Чи є потреба розповідати про Український кризовий медіа-центр в блозі «про творчість»? Певно є, і зараз поясню чому.

  Здебільшого Український кризовий медіа-центр знають завдяки висвітленню новин на телебаченні в рамках прес-брифінгів (якщо звертали увагу на логотип, на фоні якого виступає речник Адміністрації Президента України з питань АТО — це саме та організація, про яку йде мова). Але мало хто знає про мистецький напрямок цієї організації та її активну діяльність на теренах культури. Та чи є потреба так активно говорити про мистецтво в країні, де коїться війна? Певно є, і про це йтиметься в статті.

  1 коментар
 • Про що думають діти?.. від Ліля Тєптяєва · додано 22.11.2015 22:48

  Друзі, чи вам говорять про щось такі назви: "Диваки і зануди", "Дитина-валіза", "Нічні птахи", "Квіти для Елджернона", "Опера на крилах", "Правила літа"?

  Не знаю, на скільки сучасних дітей і молодь захоплює читання, і чи вабить їх книжковий світ, як колись мене в дитинстві... Але точно знаю, діти і молодь стикаються з тими самими проблемами, що й 20 років тому стикалися мої однолітки, задають собі ті самі запитання, пробують знайти відповіді на них і...часто не знаходять. Тому надибавши цей блог, вирішила обов'язково поділитися з вами.


  Автори блогу роблять важливу роботу — вони знайомлять молодь з якісною сучасною дитячою літературою, і не просто книжкою, а сучасним дитячим світом, що розкривається в цих книжках. Крім того, ця література чудово оформлена, адже ілюстрації багатьох сучасних книг формують естетичне і багатогранне сприйняття світу, розвивають уяву та фантазію дитини.

 • Квіти і натюрморти Есте Маклеод від Ліля Тєптяєва · додано 29.11.2014 18:18

  Есте Маклеод (Este Macleod) — талановита художниця, яка працює в галузі декоративного мистецтва, добре знайома з текстильною справою, має професійний досвід в ювелірному дизайні, є дипломованим майстром з художньої кераміки та скла. Та чим би вона не займалася, які б матеріали не використовувала, всі її роботи, те що називається, тішать серце і зігрівають душу. Її творчість можна сміливо назвати збіркою живописних пісень та мелодій. А окрім практичної роботи, вона ще й ділиться своїм досвідом з усіма охочими, приймаючи участь у семінарах та проводячи майстер-класи. Художниця досліджує нові способи та методи творчого поєднання образотворчого мистецтва і сучасного ремесла в контексті експресивного і авторського мистецтва.

  Як художник, в основному вона створює натюрморти, пейзажі та декоративні рослинні композиції у змішаній техніці. Її стиль легко впізнається: наповнення різноманітними лініями і дрібними детальками, стилізованими квітами і птахами, спрощеними формами звичних предметів, лаконічними фонами в активних, заповнених цікавими елементами, композиціях. Тут абсолютно повна веселка кольорів та відтінків, і повсюди контрасти — тональні, кольорові, в розмірах і формах, чергування насиченості та лаконізму в деталях. А один з технічних методів роботи, які вона активно використовує — нашарування фарби і вишкрябування окремих ліній та елементів.

  Есте успішно презентує свої твори в галереях рідної Великобританії та за її межами. Охоче підтримує цікаві творчі проекти, в яких із задоволенням приймає участь. А її картини і скульптури знаходяться в державних та приватних колекціях по всьому світу.

  Її твори не залишають мене байдужою, і вам, сподіваюсь, також сподобається мистецтво Есте Маклеод.

 • День художника в Коломиї від Ліля Тєптяєва · додано 14.10.2014 11:04

  Цього року День художника Коломийська дитяча художня школа ім. Я.Пстрака відзначала в стінах закладу, в п'ятницю 10 жовтня. До цієї події школа підготувала експозицію виставки самих свіжих творчих учнівських робіт під гаслом "Я — художник". Директор художньої школи Тетяна Цапурак гостинно зустрічала учасників та гостей заходу. Щоб урочисто привітати й поздоровити з професійним святом викладачів і учнів художнього закладу, до школи також завітала Уляна Мандрусяк, начальник відділу культури Коломийської міської ради.

 • Всі колись сиділи за партою... від Ліля Тєптяєва · додано 13.09.2014 17:34

  Ну що ж, новий навчальний рік розпочався, і хотіли ми цього чи ні, все ж після літніх канікул в школах знову гамірно. І коли самі маленькі лише почали навчатися читати й рахувати, старші відразу взялися за дослідження нових країн та їхньої історії, розпочали знайомство з фізикою, хімією та біологією, і стали більше дізнаватися про цікавих людей та їхні відкриття. Та, мабуть, рідко хто з нас замислювався над тим, що кожен з тих цікавих особистостей, про яких ми довідались в школі, й самі колись сиділи за партою.

  А от цікаво, всім геніальним колись подобалось навчатися, чи вони при самій думці про школу зі стогоном закочували очі? Чи часто вони запізнювались на уроки, і чи скажено ганяли на перервах? Чи приколювались над своїми вчителями і однокласниками? От хіба вам не цікаво, якими були в свої шкільні роки історичні постаті й відомі сьогодні люди?

  До речі, про це, в свій час, фантазував і жартував у своїх карикатурах радянський художник-ілюстратор Віктор Чіжіков. Наче купу років пройшло, а переглядати його карикатури й сьогодні досить весело. Тому пропоную зробити перерву і подивитися на школу і відомих людей під кутом гумористичного погляду.

 • "Моя мирна Україна" очима творчих дітей від Ліля Тєптяєва · додано 15.06.2014 23:16

  Діти і учні художніх шкіл та студій надсилали свої роботи з усіх куточків нашої країни, включаючи півострів Крим. І за період з 14 березня по 20 травня організатори вже нараховували 600 конкурсних робіт. Географія конкурсу показала, що творчу ініціативу підтримали дитячі мистецькі заклади більшості областей України. Охоче прийняла участь в цьому конкурсі й Коломийська дитяча художня школа ім. Я.Пстрака, зокрема викладач Лілія Тєптяєва та учні 1-2 класів закладу.

 • Малюнок на мольберті та виставка "Веселкові історії" в День захисту дітей від Ліля Тєптяєва · додано 04.06.2014 23:19

  1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, Коломийська дитяча художня школа ім. Я. Пстрака презентувала для коломиян та гостей міста свою виставку під гаслом "Веселкові історії". Експозиція виставки розмістилася в коломийському музеї "Писанка" і експонуватиметься до 22 червня.

 • Фантазії на тему "Космос" від Ліля Тєптяєва · додано 26.05.2014 14:13

  Коломийська дитяча художня школа ім. Ярослава Пстрака прийняла участь в 5 Міжнародному образотворчому конкурсі "Лабіринт уяви" ("Labirynt Wyobraźni"). Цього разу діти фантазували і творили на тему "Космос". Конкурс проводився в Польщі, в м. Домброва-Гурнича, і цього року на адресу організаторів надійшло 3520 дитячих робіт з Польщі, Румунії, Китаю, Казахстану, України, Білорусії, Індії, Франції, Литви. Коломийська художня школа надіслала 15 робіт, з яких 5 потрапили до експозиції виставки. Відкриття виставки та нагородження переможців конкурсу відбулося 16 травні 2014 в стінах Школи мистецтв ім. Т.Кантора (Zespół Szkół Plastycznych im. T.Kantora).

 • Звітна виставка КДХШ ім.Я.Пстрака "В межах аркуша" від Ліля Тєптяєва · додано 26.05.2014 13:32

  Нарешті, на радість усім школярам, та й викладачам також, добігає кінця навчальний 2013-14 рік, тобто стрімко рухається в бік тих самих омріяних та довгоочікуваних літніх канікул. І в час, коли в загальноосвітніх школах учні пишуть підсумкові контрольні та здають іспити, Коломийська дитяча художня школа також вирішила підбити підсумки цього творчого навчального року. І в дусі мистецького закладу, вже традиційно для художньої школи, викладачі та їхні вихованці прозвітували перед батьками учнів та мешканцями міста виставкою кращих учнівських робіт під гаслом "В межах аркуша".

Всього 257 на 26 сторінках