Дзвони (повість Діккенса) і Сьогодення (нашої реальності) в блозі Світлиця слова · від Юрій Мостовий · додано 06.01.2016 16:14

Дзвони
Дзвони
Дзвони2
Дзвони2


Напередодні Нового року, головний герой повісті, шістдесятирічний посильний Трухті Век, занурений в похмурі думи через повідомлення в газетах, що оповідають про злочини та аморальність, що панують серед робітничого класу. Трухті задається питанням, чи є робочі злими за своєю природою або стали такими через бідність і гноблення.

Під час одного з таких роздумів, дочка Трухті, Мег і її давній наречений Річард оголошують йому про своє рішення одружитися на наступний день, т. б. 1 січня. Трухті дуже зрадів цій новині, проте його радість розвіялася зустріччю з пихатим олдерменом Кьютом і політичним економістом містером Файлером, вони висловлюють нові погляди на суспільство і, зокрема, виступають проти шлюбу серед бідних людей.
СОЦІАЛЬНА ПРОБЛЕМАТИКА
Повість "Дзвони", як і "Різдвяна пісня" була написана не тільки як розповідь для дітей, а й зачіпала актуальні проблеми англійського суспільства середини XIX століття. У цьому творі, на прикладі міркувань олдермена Кьюта і містера Файлера Діккенс виділив три моральні проблеми:
1. Багаті люди марять ідеалізованим "золотим віком", а не прагнуть, користуючись своєю владою поліпшити умови життя тут і зараз;

"Ех, старий час, добрий старий час, славний старий час! Тепер нічого не залишилося Е-ех. .. Добрий старий час, добрий старий час. Ах, що це був за час! Єдиний час, коли варто було жити. Що вже тлумачити про інші часи або про те, які стали люди в наш час. Та чи можна взагалі назвати його часом? По-моєму - ні ".

2. вважають, що окремі людські радощі й прикрощі не мають ніякого значення для вищих сил;

3. засуджують невдачливих бідних людей і тих, хто розорився, не пропонуючи їм ні допомоги, ні жалю.

"Зараз базікають багато дурниць про бідність - 'нужда заїла', так адже йдеться? Ха-ха-ха! Зараз у моді всякі жалюгідні слівця щодо недоїдання"
P. S. Час не стоїть на місті; реалії життя такі ж самі (майже)

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.