Земля - центр Всесвіту?! в блозі Науково-пізнавальний · від Олег · додано 07.09.2009 18:53

Є в науці моменти про які вчені чомусь говорити не хочуть чи говорять з неохотою. Ми не вчені, а прості люди і ми з Вами незаангажовані в наукових питаннях і дякуючи цьому можемо побачити те, чого не помічають «ці генії», які за деревами не бачать лісу…

Не секрет, що зіставляючи різні наукові данні, можна приходити до цікавих логічних висновків. Так сьогодні, на відміну від темних віків на нашої історії, вважається що наша планета Земля – нічим не відрізняється від інших планет з розумово розвинутим життям, знаходиться на задвірках нашої галактики та й галактика наша Молочний шлях не є Центром Всесвіту. Але чи так це насправді? Зіставимо разом такі наукові факти як вік Всесвіту та відстані до найвіддаленіших космічних об’єктів.

Вік Всесвіту визначили група італійських і німецьких фізиків, які проводили дослідження в підземній лабораторії Гран Сассо (National Laboratories of Gran Sasso) в Італії, і вони зазначили, що Всесвіт приблизно на мільярд років старше, ніж вважалося до цих пір.

Вчені вивчали протікання так званого вуглецево-азотно-кисневого циклу, що дає крихітну частку енергії нашого Сонця, але істотного для великих старих зірок. Виявилося, що цей цикл наполовину йде повільніше, ніж вважали раніше, а це серйозно впливає на оцінку віку найстаріших у Всесвіті зірок, яка, в свою чергу, прямо пов'язана з оцінкою віку самого Всесвіту.

Тепер він становить 14,7 замість 13,7 мільярда років. Запам’ятайте цю цифру.

Тепер далі. Орбітальні телескопи "Хаббл" і "Спітцер" виявили найбільш далеку з відомих галактик, названу A1689-zD1. За словами астрономів, нашу планету і виявлену галактику розділяють більше 13 мільярдів світлових років. З часу її утворення Всесвіт значно розширився, через що галактика має дуже велике червоне зміщенням - близько 7,6.

У 2008 р. наука оцінювала вік нашого Всесвіту трохи меншим - в 13,7 млрд. років. Учені припускають, що перші галактики повинні були з'явитися приблизно 13,3 млрд. років тому, і тому вважають, що відстань від Землі до них має становити 13,3 млрд. світлових років. З точки зору земного спостерігача дана галактика знаходиться на задвірках Всесвіту.

Її вдалося виявити тільки в інфрачервоному діапазоні та з використанням ефекту гравітаційного лінзування. Роль лінзи, яка збільшила яскравість світла далекої галактики приблизно в десять разів, зіграв галактичний кластер Абель 1689. Маса галактики, за оцінками дослідників, становить кілька мільярдів мас Сонця, що типово для перших галактик. Проте це набагато менше, ніж у сучасних галактик, наприклад, Чумацького шляху.

Слід відмітити, що в основному відстань до найвіддаленіших космічних об’єктів визначають за допомогою так званих квазарів.

Квазари - найбільш віддалені з тих космічних об'єктів, які можна спостерігати з Землі. Через неймовірну світимість, їх можна спостерігати на відстані в 10 та більше мільярдів років. Найбільш дивна особливість цих об'єктів у тому, що вони невеликі за розміром, але виділяють найдивовижну енергію в усіх областях спектра електромагнітних хвиль, особливо в інфрачервоній області.

Слід зауважити, що квазари знаходять ні в якомусь визначеному напрямі від Землі, а у всіх напрямах. Тепер подивимось, що ми отримаємо. Перш за все, якщо вік Всесвіту дорівнює 14,7 млрд. світлових років це значить що максимальний діаметр Всесвіту буде менший чи рівний 29,4 світлових роки. Більшим за розміром він по визначанню не може бути, бо як казав дідуган Ейнштейн – найбільша швидкість у Всесвіті – це швидкість світла. Таким чином, навіть якщо Всесвіт розширювався і розширюється зараз зі швидкістю світла за 14,7 млрд. років його діаметр не може бути більшим за 29,4 млрд. світлових років. Подивимось на рис А та Б.

Таким чином, з рис. А та Б цілком стає зрозумілим що Земля повинна знаходитись практично в центрі Всесвіту, бо у іншому випадку ми б бачили квазари та далекі галактики тільки по одному з напрямів від Землі, що не підтверджується практикою спостережень.

Таким чином вчені перехитрили самі себе. Бажаючи будь-що довести що Земля не є центром світобудови вони зайшли в глухий кіт. Звісно все можна пояснити новими хитроумними «теоріями». Але ці хитрощі то порушують теорію відносності Ейнштейна, то призводять ще до більших дилем, чи взагалі суперечать самим основам людської логіки.

Ясно одне, сучасна наука ніколи не повинна давати перевагу якомусь одному напрямку досліджень чи одній теорії і постійно синтезувати та аналізувати загальну картину своїх досягнень та фактів. Без цього ми завжди за деревами не будемо бачити лісу, та й самі будемо не кращими за наших далеких пращурів з кам’яними сокирами.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.