Право на вільне володіння вогнепальної зброї в Україні – всі за і проти в блозі Інформаційно-пізнавальний · від Олег · додано 28.08.2009 18:03

Люди у всі часи хотіли почувати себе в безпеці. Методи захисту були у різні часи та в різних країн різні. Так, наприклад, у азіатів набули популярності різноманітні бойові мистецтва, навіть ранкова гімнастика у них схожа на прийоми ушу.

Як спосіб особистого захисту, від злочинців чи вуличної шпани, карате чи самбо досить дієві, звісно при умові, що коли нападників 2-3 чол. і ви молодий сильний чоловік. А що робити скажімо тендітній дівчині чи старенький бабусі

, коли їх грабують? Чи що робити сімейній парі коли їх пізнім вечором перестріває зграя п’яних підлітків? В таких ситуаціях не допоможе навіть майстерне володіння кун-фу.

У таких випадках можуть допомогти лише засоби індивідуального захисту. Звісно, сьогодні є досить великий асортимент такої «зброї» – це всілякі газові балончики, пневматичні та газові пістолети, тощо. Але всі вони носять у кращому випадку, травматичний характер дії і можуть тільки ще більш розізлити нападників. Тому питання про надання права володіння вогнепальною зброєю в Україні сьогодні цікавить багатьох людей.

Безперечно, що володіння вогнепальним пістолетом, придасть відчуття захищеності потенційним жертвам, і заставить по справжньому замислитись нападників перед скоєнням злочину – ще б пак, тільки повний ідіот наважиться грабувати бабусю, знаючи, що вона може у відповідь вистрелити. І цей факт безпосередньо підтверджує кримінальна статистика пограбувань чи п’яних нападів в країнах, де дозволено громадянам вільно купувати зброю.

В той же час противники вільного володіння вогнепальною зброєю попереджують, що зможуть зрости випадки нападів злочинців. Мовляв кожен тоді зможе зайти собі у крамницю, купити там пістолет чи рушницю, і перейшовши вулицю, спокійно пограбувати яке не-будь відділення чи банку чи касу магазину. Я задам Вам питання – чи пішли б Ви відразу грабувати банк, якщо Ви б змогу купити вогнепальну зброю. Якщо, ви нормальна, при своєму розумі людина звісно, що

Ви так б не вчинили. Якщо законослухняний громадян зможе вільно купувати зброю, то він не перетвориться на вбивцю чи грабіжника одразу після її покупки, він і останеться такою ж нормальною людиною.

Ну а як же тоді злочинці, чи потенційно небезпечні підлітки, що з ними робити? Адже вони теж можуть придбати небезпечну вогнепальну зброю і напасти на них. А от і ні! У цивілізованих країнах ані бувший злочинець ані неповнолітній підліток не мають право її купувати.

Звісно, слід також взяти до уваги, що й кримінальний кодекс у країнах, де є право на вільне володіння зброєю, більш суворий, аніж теперішній в Україні.

Але зверніть увагу на те, що в цих країнах, ні якісь інопланетні духовно розвинуті прибульці мешкають, а такі ж самі люди як ми за Вами, із тією ж самою психологією, з тими ж самими проблемами.

Впевнений, що при відповідному кримінальному законодавстві, право володіння вогнепальною зброєю для самозахисту пішло б тільки на користь кожному нормальному громадянину і цілком сприяло б зменшенню криміналу в Україні.

Наша країна ще молода, вона тільки стає на свій шлях розвитку, і до високо цивілізованих країн Європи за Заходу їй звісно, ще далеко. Але нашій владі потрібно пам’ятати, ще деякі «радикальні» заходи (такі як введення права на вільне володіння вогнепальної зброї) можуть принести країні набагато більше користі, аніж біди. І в майбутньому, впевнений, коли прийдуть до влади нове молоде покоління, ані бабуся, дівчина чи просто молода людина не буде боятися пройтися свої рідним містом ані днем ані пізнім вечором, бо буде мати у кишені пістолет Макарова чи кольт!

Коментарі

 • kseniya_www · 29.08.2009 15:36 · #

  "А що робити скажімо тендітній дівчині чи старенький бабусі, коли їх грабують?" Ви пропонуєте у відповідь стріляти вогнепальною зброєю? Так посадять ж!

  Якщо вже так хочеться постріляти - достатньо купити пневматичний пістолет, який продається вільно. З близької відстані діставши 3 кульки не то що грабувати не захочеться, навряд чи протягом 5 хвилин очухається.

  Наше суспільство в цілому не готове до такої розкоші як вогнепальна зброя. Зразу пригадуються американські фільми про негритянські квартали. Ви пишете "Якщо законослухняний громадян зможе вільно купувати зброю, то він не перетвориться на вбивцю чи грабіжника одразу після її покупки" а де критерій законослухняності? Де гарантії що в законослухняного громадянина нема синочка, якому потрібно показати друзям свою авторитетність і похизуватися зброєю? Чи хіба ви не чули про законослухняних СБУшників чи міліціонерів які випивши 200 грам міцненької витягують пістолети для того щоб заспокоїти шумних сусідів?

  Як на мене без зброї можна обійтися) заведіть краще собі собаку) і тварині буде добре, і ви себе безпечно будете почуватися.

 • хохляцький шпигун · 28.09.2009 18:13 · #

  та ну... в Україну і вільне володіння зброї? зразу ж малюється схема - пішов купив пістолет, потім на чорний ринок його ж продав за більші гроші, бігом в міліцію писати заяву про вкрадений пістолет. я буду себе безпечніше почувати коли знатиму, що не кожен другий придурок за 100-200 грн. купить собі справку в психіатра і не пристрелить мене десь на темній вулиці. скільки по телевізору показують американських підлітків з дахом на боці, що вкрали у татуся з мамусею пістолет з під подушки і перестріляли половину коледжу чи школи. я точно проти)) от місяці два тому треба було мені в школу навідатись - переводили молодшу в іншу школу і більше всього мене вразив металошукач на вході - охорона охороною, але найліпше то техніка - пищить і звертає увагу) так що ми туди малу і записали))хоча б знаємо, що в самій школі зброї нема.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.