Клонування – добро чи зло? в блозі Інформаційно-пізнавальний · від Олег · додано 27.08.2009 18:28

Безсумнівно, що найбільшим досягненням людства на початку 3-го тисячоліття є розшифровка генів людини та клонування. Хоча у цьому напрямі зроблені лише перші кроки – вони є багатообіцяючими.

В той же час можна спостерігати, як відкрито церква виступає проти цих експериментів, і хоча ми живемо не у середньовіччі цілком можливо що вона має рацію. То що може принести клонування людству – тривале життя, безсмертя чи війни та розруху?

Як і інші вагомі досягнення людства (відкриття енергії атома) генна інженерія може мати дві сторони однієї медалі. На перший погляд клонування дає нам великі можливості, серед яких слід назвати:

1. Змога вирощувати органи для пересадки безпосередньо із клітин хворого, що надає сто відсоткову гарантію на відсутність відторгнення при трансплантації.

2. Дає можливість не тільки зберегти всі існуючі види тварин, а й відновити їх популяцію, і, врешті-решт «оживити» вимерлі, по нашій вині, види біосфери.

3. Дає змогу лікування найжахливіших хвороб за рахунок відтворення пошкоджених органів (частин) людського організму.

4. В перспективі може стати головним інструментом по нескінченому подовженню життя.

Якщо клонування дає таки перспективи, то в чому ж полягає обернена сторона медалі? Всі негативні сторони цього прогресу можна теж перелічити по пунктам:

1. Подовшення життя людини, навіть скажімо у декілька разів, може призвести до колапсу світової фінансової системи. Уявіть собі, що Ви поклавши у банк 100 у. е. скажімо від 10% річних поживете років так 300 і прийдете за відсотками. Простий розрахунок дасть, що вже через 95 років ви станете міліонером, а через 300 у Вас буде сума 300000 млрд. у. е. З цього простого прикладу стає зрозуміло, що існування банківської системи за таких умов неможливе.

2. При широкому поширенні клонування виникає проблема переселення нашої планети, населення якої почне зростати у геометричній прогресії.

3. При вузькому поширенні клонування виникають проблеми виникнення бунтів невдоволених «простих смертних», що може призвести до революцій і війн, і у песимістичному сценарії – до зникнення життя на нашій планеті взагалі.

4. Виникають дилеми роду – хто має право на життя Ви чи Ваш клон? Так, наприклад, з одного боку, коли ви зістарились, то ви безперечно зі своєї точки зору вмираєте, а з точки зору суспільства ви залишаєтесь, бо ваше місце займає ваш клон. Цікаво, було б Вам легше помирати, бачивши над своє постіллю молоде обличчя вашої копії, що промовляє до Вас – «Не хвилюйся, ти не вмираєш, ти будеш жити далі, тобто, Я буду жити далі»? Навряд чи…

Ясно, що клонування це науковий прогрес, який не зупинять ані виступи противників чи релігійних фанатиків, ані заборони на клонування людини політичних еліт. Як і кожне велике відкриття воно рано чи пізно візьме вгору.

Але впевнений в одному, таке відкриття повинна мати лише духовно та розумово підготовлена цивілізація. Наше людство зараз до нього точно не готове. І зараз клонування точно може принести одне зло. В той же час маємо надію, що людство колись досягне такого суспільно духовно багато рівня життя, що всі наші з вами побоювання щодо генної інженерії будуть казатися нашим потомкам смішними, і будуть їх дуже втішати, скажімо, десь так на 350-ому році життя.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.