Таємниці старіння - ч. 3. Закінчення в блозі Інформаційно-пізнавальний · від Олег · додано 27.08.2009 12:32

Але не будемо впадати у ейфорію. Від першого вдалого експерименту до розроблення справжніх ліків від старіння – дистанція великого розміру. І якщо вони будуть нарешті винайдені, їх буде ще потрібно багато разів перевірити, щоб переконатися, що вони безпечні. Так американський професор Тиша ле Ланж попереджує, що за поспішне застосування таких препаратів можна заплатити підвищеним ризиком появі ракових захворювань.

Справа в тому, що фермент антистаріння знайдено і у ракових клітинах. Їх руйнуюче ділення пов’язано з хворобливим виробництвом тепломеразе. Таким чином ракові клітини також є «безсмертні». Так, наприклад, у пробірках ще до цих пір живуть клітки пухлини, яка звела в могилу одну американку ще 80 років тому назад.

У експерименті Шея та Райта клітини не перетворились у ракові і остались здоровими. Але єдиний експеримент ще може давати гарантій, що такі перетворювання неможливі.

Якою б не була логічною тепломірна теорія, вона повністю не може пояснити всі аспекти старіння, що являють собою надзвичайно складний процес. Такої думки притримуються переважна більшість вчених, а деякі з них вважають, що окрім тепломер у організмі є ї інші «біологічні годинники», наприклад – обмін речовин.

В той же час сьогодні тепломірна теорія робить значні успіхи. Так сьогодні установлена критична довжина людської тепломери. Вчені з’ясували, що тепломери складаються з послідовності шести нуклеотидних основ, що повторюється (однаковою у всіх хребетних). Як виявилося, середня довжина тепломер, при якій хромосоми починають з'єднуватися один з одним, становить 12,8 таких послідовностей.

Сьогодні навіть з’являються фірми, що обіцяють за гроші проводити ремонт вашої ДНК.

Так дослідники з інституту біотехнологій при університеті Делавера оголосили про початок роботи фірми, яка буде на комерційній основі займатися відновленням пошкодженої ДНК. Як стверджується, мета компанії – лікування цілого ряду генетичних захворювань.

За словами представників OrphageniX, основна сфера діяльності фірми – лікування рідкісних патологій, пов'язаних з генетичними порушеннями. До них учені відносять 5 тисяч захворювань, якими страждає в цілому близько 200 тисяч американців.

Мова, в першу чергу, про хвороби, що викликаються точковими мутаціями. Наприклад, про такі, які пов'язані із заміною одного нуклеотидних основ, що входить в структуру гена, на інше, "неправильне". У числі цих порушень дослідники називають анемію Геррик (порушення будови гемоглобіну) і хвороба Вердніга-Гофмана (ураження рухових клітин спинного мозку).

Головним методом компанії є запатентована техніка відновлення аномальних генів, створена в університеті Делавера. Професор Ерік Кмайек, один із співзасновників проекту, говорить, що ця методика досить добре розроблена, і її можна сміливо застосовувати на комерційній основі.

OrphageniX була заснована ще в 2005 році. На цей момент вона змогла одержати достатню підтримку інвесторів, щоб почати повноцінну діяльність.

Таким чином, як бачимо, генна інженерія дає надії, що як не ми, то принаймні наші діти чи онуки доживуть до того часу, коли людство отримає найбільшу наукову перемогу – подолання смерті!

Коментарі

  • хохляцький шпигун · 28.09.2009 17:25 · #

    не хочу жити вічно)) думаю скоро набридне, адже в кожному віці є свої переваги)) а стаття дуже цікава. дякую

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.