Гепатит С – невидима пандемія?! в блозі Інформаційно-пізнавальний · від Олег · додано 26.08.2009 17:35

Сьогодні всі в Україні знають, що таке ВІЛ. Цей не дивно, засоби масової інформації наповненні соціальними рекламами про цю небезпечну хворобу. В Україні існує програма профілактики та лікування людей з ВІЛ. Але мало хто з українців знає про не менш смертельну хворобу – гепатит С.

Гепатит С відкрили недавно, наприкінці 80-х років. До цього, цю хворобу лікарі ідентифікували просто як гепатит Не А, Не В. Сьогодні ВОЗ і досить велика кількість лікарів прогнозує, що саме гепатит С у недалекому майбутньому, скажімо років за 10-15 стане головним вбивцем на планеті серед інфекційних захворювань. В чому ж полягає ця смертельна хвороба і чому малій кількості українців вона відома і скільки людей в країні хворі на гепатит С?

Гепатит С викликає збудник вірусу гепатиту С, який переважно розмножується у клітинах печінки (але не тільки!) руйнуючи при цьому структуру цього життєво важливого органу. Гепатит С по іншому ще називають лагідним чи невидимим вбивцею.

Чому він отримав таку назву? Справа в тому, що ця хвороба, як правило притікає без симптомів, і людина навіть не здогадується про своє захворювання. Але через років 10-15 після зараження, інколи раніше, гепатит С призводить до раку чи цирозу печінки і хворий попадає у лікарню, коли справи вже досить серйозні. А там дивись проживе ще років зо п’ять і все, кінець.

Яким чином передається ця смертельна хвороба? На відміну від ВІЛ гепатит С практично не передається статевим шляхом (ймовірність менше 1-2%) і передається безпосередньо через контакт з кров’ю хворого. Так, наприклад, за 2008 р. кілька десятків стоматологічних клінік такого мегаполіса як Одеса були позбавленні ліцензії, бо заразили гепатитом С за цей період декілька тисяч людей. Висновок напрошується сам собою – будьте особливо обережні при відвідування стоматологів.

Далі гепатит С дуже часто передається під час всіляких процедур з кров’ю, таких як переливання, штучна печінка і т.д. Обережним потрібно бути і у салонах тату. Вам робили такі процедури? Тоді обов’язково йдіть і здайте аналізи на цю хворобу.

Чи існують ліки від цієї хвороби? На це питання можна дати категоричну відповідь ні! Звісно гепатит С зараз намагаються лікувати імуномоделюючими препаратами, наприклад, пегасис + рибавірин, але ефективність такого лікування складає близько 50 %. В то же час, цей «золотий стандарт» коштує, як на сьогодні, близько 165 тис. грн. і триває близько одного року. Окрім того, при цьому лікуванні існує стільки побічних ефектів, що деякі хворі після такої терапії почувають себе набагато гірше ніж до лікування!

Скільки в Україні хворих на гепатит С. Офіційна статистика говорить про цифри близько 1-2% відсотків населення. Але чи відповідає вона дійсності. Так за свідченнями працівників Житомирської станції переливання крові з 10 людей, що прийшли здати кров – 5 отримують відмову, кожен із цих людей хворіє на якусь невиліковну інфекційну хворобу: ВІЛ, гепатит С, В і т.д. Отже цілком ймовірно, що в Україні справжній % хворих складає близько 3-5% – а це близько 2 млн. осіб.

Що ж робить наша влада для боротьби з цією «невидимою» пандемією. Та нічого! Якщо, наприклад, в сусідній Росії існує державна програма боротьби з цією хворобою, то у нас, як кажуть в МОЗ, цієї хвороби не має, прямо як колись в Радянському Союзі казали – в нас сексу немає. Сміх крізь сльози, одним словом.

Та й що може зробити наше МОЗ коли на лікування тільки 1 млн. українців потрібно близько 150 млрд. грн.? Звісно краще закривати очі на цю проблему. Тільки все ж таки потрібно підправити прогнози щодо зменшення населення в Україні до 2050 р. замість 35 млн. млн. тільки з урахуванням великої смертності від гепатиту С може стати 33 млн. А якщо підключити ще інші «невидимі» смертельні інфекційні хвороби, то, панове, цілком ймовірно що, скажімо, у 2060 році на Україні буде більше китайців, ніж самих українців. Адже працювати буде комусь потрібно…

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.