Чи потрібна в Україні смертна кара? в блозі Інформаційно-пізнавальний · від Олег · додано 25.08.2009 18:42

Проблема боротьби з злочинністю була актуальна у всі часи. Сьогодні, коли фінансова криза гуляє навкруги, спостерігаються досить такі значні темпи зростання злочинності. Опитування свідчать – велика кількість людей в Україні, близько 43 % хочуть вороття вищої міри покарання – смертної кари.

Звернемося до даних державного комітету статистики. Нажаль свіжі данні по злочинності відсутні, та проаналізуємо данні за минулі роки. (табл.1, рис. 1)

РікЗареєстровано злочинівЗасуджено осібПритягнуті до адмінвідповідальностіРозглянуті цивільні справи
19903698091041996515,9379,2
20005677952309039395,4911,4
20083901621468589874,91680,2
Рисунок 1. Динаміка правопорушень за 1990-2008 роки
Рисунок 1. Динаміка правопорушень за 1990-2008 роки

Таким чином видно, що пік зростання злочинності в Україні припадає, як не дивно, на 1995 рік. Саме тоді Україна вступаючи у Раду Європи зобов’язалась заборонити такий вид покарання як смертна кара.

Сьогодні смертна кара як вид покарання суперечить ст. 28 Конституції України, відповідно до якої «ніхто не може бути підданий тортурам, жорстокому, надлюдському поводженню або такому, що принижує його достоїнство».

Крім того, у статті 27 Конституції України зазначається, що кожна людина має право на життя і що обов'язок держави полягає в тому, щоб захищати життя людини. У зв'язку із цим КС у 1999 році зазначив, що «Конституція України не містить будь-яких положень про можливість застосування смертної кари як виняток із положень статті 27».

В цілому слід відмітити, що більшість психіатрів вважає, що саме думка про смерть, як можливу міру покарання за свій злочин, може зупинити досить значну кількість потенційних злочинців. В той же час результати опитування наприклад у 1993 році давали, що близько 80 % українців бажали, що б в країні була смертна кара. Тобто спостерігається тенденція до зменшення бажаючих бачити таку міру покарання в нашій країні. Можливо така спадна динаміка пов’язано з тим, що стало менша кількість злочинів, можливо – що піднялась культура всього народу, хто знає…

Як би там не було, а сьогодні близько 10 % опитуваних вважає, що смертну кару потрібно призначати не вбивцям, а всім хабарників чи розкрадачам державного майна – і це заставляє замислитися. Не знаю скільки реально відсотків сьогодні розкрадається держгрошей, але навіть такі факти, коли за одну неділю СБУ розкрила розкрадань з одного аграрного фонду на суму близько 10 млн. грн. – такі цифри заставляють замислитися про те, що ці 10% опитуваних мають рацію.

Я особисто вважаю, що не зважаючи на добрі гуманні наміри противників такої вищої міри покарання, нам сьогодні в Україні смертна кара не завадила б. И ви як вважаєте?

Коментарі

 • kseniya_www · 25.08.2009 19:13 · #

  Сьогодні 42,7% українців за поновлення смертної кари ( за даними газети голос. уа http://www.golosua.com/suspilstvo/2009/08/14/40-ukrayinciv-pidtrimuyut-ponovlennya-smertnoyi-ka/).

  також цитую:

  " На думку 5,3% українців, необхідно страчувати за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Страту за державну зраду підтримують 2,7%, за інші злочини – 4,4% опитаних."

  "Страчувати за виробництво й розповсюдження наркотиків вважають за правильне 16,6% українців, страчувати держчиновників за хабарі в особливо великих розмірах пропонують 12,5% опитаних. " - за даними юніан

  Якісь провокативні результати. Всі ж розуміють, що страчувати будуть бабусь, що женуть горілку, а не депутатів, що організовують підпільний горілчаний бізнес. Чи за хабарництво страчувати?! Не хочеш бути жертвою хабарництва - не давай хабарі ) для чого страчувати ?!

  Наважуся зробити свою шкалу претендентів на смертну кару. .

  на першому місці - гвалтівники-педофіли

  на другому - маньяки, що вбивають заради насолоди

  на третьому - неодноразові вбивства через фінансову вигоду

  на четвертому - віл-інфіковані, які спеціально заражають інших людей

  на п.ятому - мами чи тати-вбивці (не благополучні сім.ї)

  Ось від таких людей застерегтися не можна, тому їх треба ліквідовувати.

  А перелічених в результатах опитування злочинців можна без проблем уникнути...

 • Олег · 26.08.2009 00:08 · #

  "на четвертому - віл-інфіковані, які спеціально заражають інших людей" - сюди також потрібно додати контингент лікарів, татушників і т.д. які своїм недбальством заражають людей і не тільки ВІЛ, а й такими смертельними хворобами як гепатит С, та іншими невилікованими інфекційними захворюваннями!

 • Климыч · 29.08.2009 12:10 · #

  Смертная кара не только Украине,всем государствам нужна. И не совсем важно, насколько они развиты в демократичном или инном отношении. За терроризм, бандитизм. преднамеренные убийства, наркоторговлю, педофилию, хищение в особо крупных размерах как в деньгах так и недвижимости - просто обязательна! Никогда общество или общественное строение, как и в целом все госсударство, подставляющее другую щеку, уважаемое не было и никогда не будет! Одно плохо, на фоне несовершенства законодательной базы, низкого проффесионализма, существующей корупции и политического диктата и давления на всю правовую ситему в целом, по всей вертикали, могут привести к злоупртреблениям и тем самым к трагически-безвозвратным потерям, как в физическом, так и в моральном аспекте! Сталинский лозунг - "Лучше добрую десятку правильных уложить, но не дай бог хоть одного плохиша прошляпить" в неше время неуместено! Демократия на то она и демократия - Перед богом и законом все равны...!

  С уважением,

  Климыч.

 • хохляцький шпигун · 28.09.2009 17:58 · #

  а на мою думку не варто знову вводити смертну кару. хай собі сидять по тюрмах ізоловані від суспільства. от було б ліпше якщо б ввели якусь роботу для пожиттєво-ув"язнених, щоб вони самі собі заробляли на хліб, а не з податків громадян харчувались. Помилки в правосудді були є і будуть, а брати чуже життя на совість...

  згадався братківський маньяк. на одного чоловіка донесли сусіди, його забрали в міліцію і затовкли на смерть, потім виявилось, що він у вбивствах не винний, але вже мертвий (я розумію, що самосуд і правосуддя різні речі, то я так, ніби як приклад). не можу уявити як живе людина котра виконує смертні вироки - він же те ж убиває, хай і закриваючись законом.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.