Таємниці старіння. Частина перша в блозі Інформаційно-пізнавальний · від Олег · додано 25.08.2009 16:10

Питання причини старіння та відкриття засобів продовження молодості завжди бентежило людство. Cпробуємо розглянути ці проблеми з точки зору сучасних наукових досягнень.

Розглянемо фактори та методи, що розглядались вченими для подовження життя людини.

Сьогодні зростання тривалості життя завдяки сучасній медицині практично досягнуто у деяких розвинутих країн світу. Але навіть при збільшенні середньої тривалості максимальна тривалість життя завдяки сучасним фармакологічним препаратам не збільшувалась.

Сучасним людям потрібно забути про поширену ілюзію – фізичні навантаження мовляв сприяють довголіттю. Вони лише сприяють уповільненню вікових хвороб, але ніяким чином на впливають на подовження життя. Цей факт підтверджують статистичні данні спостерігання за спортсменами різної кваліфікації.

У сучасній науці ведуться активні пошуки хімічних речовин, що уповільнюють процес старіння. Але, нажаль, поки що набагато більше необґрунтованих ілюзій аніж реальних досягнень. Так, наприклад, не знайшла підтвердження теорія про те, що антиоксиданти (глутатіон, аскарбінова кислота та інші) уповільнюють старіння. Не відбулося сенсацій з веденням в раціон речовин, що блокують появі згустків макромолекул та виводять з організму алюміній та кальцій. Звісно, вони допомагають побороти деякі хвороби, але не позначаються на тривалості життя.

Окрім того, багато надій вчені пов’язували з вітамінами та мікроелементами. Нажаль вони не підтвердились. Так ідея американського вченого Л. Полінга про подовження життя за допомогою звичайного вітаміну С виявилась хибною.

Популярні вітамінні комплекси тільки подовжують середню, але ніяким чином на пливають на максимальну тривалість життя. Тобто, для здоров’я вони, безспірно, корисні, але чуда довголіття від них чекати не слід. Приблизно таким чином проявляють себе такі мікроелементи як хром, паладій та срібло.

В країнах Сходу популярні тонізуючі засоби, що підвищують адаптаційні можливості організму та його опір інфекційним хворобам. Але тільки деякі з них – екстракти женьшеню, елеутерококу, корні солодки – підвищують на 10 % тривалість життя у експериментах з мишами, ніяким чином не впливаючи на максимальну.

Сьогодні триває вивчення засобів впливу на імунну систему для уповільнення старіння, на генетичний препарат, але поки що, тут підстав для оптимізму не дуже багато.

До непідтверджених легенд слід віднести повідомлення східних джерел про подовження життя за допомогою акупунктури – ігловколювання. Оздоровчі ефекти тут справді можливі, але про влив цих засобів на максимальну тривалість життя нічого не відомо.

Одну із гіпотез уповільнення старіння організму пов’язують зі зниженням температури тіла. Так американський вчений Розенбург в 70-ті роки 20 ст. розраховував розробити препарат, що знижую температуру тіла людини на 6 градусів. Це обіцяло подовжити життя до 200 років. Але на відміну від податливих мишей, людина має додаткові механізми терморегуляції, що зберігають температура тіла незмінною. Але, того чого не досягли американський дослідники, успішно добиваються йоги та австралійські аборигени. Але їх досвід поки що є унікальним.

Багато надій деякі дослідники покладають на неперевірені нетрадиційні засоби подовження тривалості життя. Але всі вони не можуть витримати ретельного експериментального підтвердження, і знову ж таки, вони самі по собі сприяють лише покращенню здоров’я і ніяким чином не вливають на максимальну тривалість життя.

Продовження слідує

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.