Науковий парадокс – Яким чином притягують чорні діри? в блозі Інформаційно-пізнавальний · від Олег · додано 19.08.2009 16:36

Науковий парадокс – Яким чином притягують чорні діри?

Загальновідомо, що чорна діра – наймогутніша сила у Всесвіті. Донедавна вважалось (кілька років тому назад), що чорні діри – чисто умовно-теоретичні математичні конструкції, які існують лише у уяві астрофізиків. Але астрономічні дослідження довели, що чорні діри не тільки фізично існують у Всесвіті, а й доволі часто зустрічаються. Так сьогодні вважається що практично кожне ядро (центр) галактики містить в собі чорну діру, а точніше надмасивну чорну діру, навколо якої обертається ціла галактика.

Як ми бачимо, наукові дослідження не стоять на місті і вчені з кожним роком все більше дізнаються, а точніше, будують припущення про природу цих незвичайних об’єктів.

Але не завжди нові наукові припущення можуть вживатися з іншими досягненнями та відкриттями. Чомусь мало хто з астрофізиків замислювався над дилемою яка виникає при зіставленні різних наукових фактів. Так наприклад мало хто з вчених замислювався, а яким чином притягують чорні діри?

Щоб зрозуміти дилему, перш за все треба згадати основні властивості чорних дір. Чорна діра – це об’єкт який має таку велетенську силу тяжіння, що ніщо (навіть промінь світла) не може покинути так званий горизонт події чорної діри, тобто уявну область простору за яким настає нескінченно велика сила тяжіння і в центрі якої є сингулярність або розрив простору-часу.

Ну то що, запитаєте Ви, у чому парадокс?

Просто чорна діра – це всього-на-всього об’єкт великої щільності речовини, який, як велетенський пилосос затягує все в себе, що знаходиться навколо. Так, це так, але не все так просто. Справа в тому, що в останні роки вчені добились значних успіхів у вимірюванні швидкості розповсюдження гравітаційного поля, і як виявилось ця швидкість дорівнює швидкості світла у вакуумі або 300 тис. км на секунду.

То в чому ж таки парадокс запитаєте Ви?

А дилема полягає в тому, що із-за горизонту подій чорної діри не може вийти не тільки якась речовина чи світло, а й саме гравітаційне поле адже швидкість його розповсюдження дорівнює швидкості світла. Таким чином отримуємо, що з одного боку чорна діра найсильніший пилосос у Всесвіті, а з іншого вона фізично нічого не може втягувати у себе бо ніякі гравітаційні взаємодії не можуть, в силу обмеженості своєї швидкості, вийти за горизонт події будь-якої чорної діри.

Отже, існування таких об’єктів протиречіть самій логіці, тобто існування таких об’єктів просто неможливе. Але астрономічні спостереження з одного боку беззаперечно доводять про існування чорних дір, а з іншого про кінцеву швидкість розповсюдження гравітаційних взаємодій. Як бачимо, іноді вчені чи помиляються, чи просто не хочуть вбачати своїх явних помилок та недоопрацювань. Цікаво, що б на це відповів би піонер дослідження чорних дір Стівен Хокінс?...А Ви, що вважаєте з цього приводу?...

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.