Дружні відносини з Росією – місія нездійсненна !? в блозі Інформаційно-пізнавальний · від Олег · додано 19.08.2009 16:35

Сьогодні, як ніколи, гостро стоїть питання відносин двох братніх слов’янських країн – України та Росії. Відносини ці почали погіршуватись не сьогодні, погіршення стосунків починається з конфлікту навколо острову Тузла.

І хоч острів Тузла має площу всього у 3 квадратних кілометри (довжина острова – 6,5 км., ширина – близько 500 метрів) і 7 січня 1941 року указом президії Верховної ради РРФСР був переданий Кримській області, яка 19 лютого 1954 року увійшла до складу Української РСР саме навколо нього виникли перші суперечки двох наших країн.

Так в чому полягав перший конфлікт з Росією? Україна наполягала на тому, що Азовське море і Керченська протока повинні бути внутрішніми водами України і Російської Федерації, розділеними державним кордоном, а отже о. Тузла належить до України.

Росія ж, навпаки вважала Тузлу не островом, а косою і також зауважувала, що державні кордони між країнами визначені тільки по дну, але не по водній поверхні, а отже Тузлу має належати саме їй.

Як би там не було, та конфлікт з островом Тузла тривав практично 2 роки і тільки у липні 2005 Росія визнала, що Тузла та води навколо неї належать Україні.

Після першого конфлікту були інші, це і газові війни, і взаємна екстрадиція небажаних гостей і т.і. Сьогодні цікаві погляди займає президент Росії Медведєв. Він навіть висловився на днях, що якщо перед ним особисто не вибачиться президент України за образи надані йому лідером партії нашої України Вірою Ульянченко, то він видасть указ, що буде засвідчувати всіх українців в Росії персонами нон-грата, незважаючи на те легально чи нелагельно вони знаходяться на території Росії. Мовляв Росія годує 15% відсотків українців. Правда він забув сказати, хто тоді буде працювати по видобутку нафти у Тюмені чи на будівництві у Москві? Мабуть китайці, тому що самі росіяни на такі роботи щось не дуже поспішають.

Сьогодні всі задають собі питання – що буде далі у відносинах Росії і України? Чи з обранням нового президента і уряду в Україні ці відносини знову перейдуть в братерські чи навпаки все тільки погіршиться. Як би там не було, а найбільшими ризиками погіршення відносин між нашими країнами виступає Чорноморський флот Росії. Якщо у 2017 році він таки змінить своє базування з Севастополя на Новоросійск, то самий головний чинник, що викликає погіршення двосторонніх відносин зникне і тільки тоді настане мир та дружба…Звісно якщо він добровільно покине території України. А якщо ні? То що? Війна? Ці події важко передбачити, але остається тільки надіятися, що якщо наше чи їхнє керівництво буде віддавати наперед злочинні накази, то прості люди (українці і росіяни) не будуть їх виконувати і не почнуть конфронтацію між двома братськими народами.

В чому ж полягаю причини такої слабкої позиції України на міжнародній арені, чому її можуть так безбоязно ображати представники урядів інших країн (не тільки Росії). А причини всього цьому полягають в тому, що коли 18 років назад наша держава отримала незалежність до влади прийшли не патріоти, а бувші члени КПСС,. Це вони безкоштовно віддали третій у світі ядерний потенціал – а це близько 1500 стратегічних та 3500 тактичних ядерних бойоголовок в обмін буцімто на гарантії безпеки зі сторони двох наддержав США та Росії. А що сьогодні ми маємо, де ті гарантії? Одні вже кілька років кормлять обіцянками що ось-ось і Україна вступить у НАТО, а інші взагалі погрожують забрати собі Крим…

Ясно одне, доки у нас будуть байдужі керівники при владі, доті Україною будуть потикати. Тільки тоді, коли повмирає совковське покоління, тоді коли всі українці будуть знати що вони УКРАЇНЦІ, тільки тоді з нами будуть рахуватися і тільки тоді у нас зміниться буття на краще. Дав би бог тільки дожити до цього часу і подивитись на нове, дійсно незалежне, гарне і світле життя!

Коментарі

  • CYBERMAG · 19.08.2009 17:40 · #

    Тільки тоді, коли повмирає совковське покоління...

    Дав би бог тільки дожити до цього часу...

    Не в`яжеться... Якщо повмирає совковське покоління (ми з Вами), то вже точно не доживемо до того часу... хіба що Ви - Дункан Мак Клауд.

  • хохляцький шпигун · 28.09.2009 18:25 · #

    а з якого року народження рахуюсь совквське покоління? боюсь мені теж не побачити світлого майбутнього))

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.