Їсти чи не їсти? в блозі Невідоме про відоме · від Lesly · додано 30.11.2009 17:52

Кажуть, що харчування за принципом "всього по трошки" ніколи не зашкодить організму, і, навіть навпаки, принесе йому чимало користі. Однак, яка користь від бекону, кави, морозива та алкоголю? І чим можуть зашкодити тверді сири чи фрукти? Нижче наводяться висновки експертів про переваги та недоліки здорової та не зовсім здорової їжі.

Джем

Незважаючи на високий вміст цукру, джеми корисні для здоров’я. Згідно з висновками Інституту дослідження харчових продуктів, пектин який у великих кількостях міститься в цих продуктах, перешкоджає прогресуванню ракових захворювань, блокуючи білок Gal3, що викликає ріст злоякісних пухлин.

Бекон

Якщо вживати бекон в помірних кількостях, він може приносити надзвичайну користь організму. Практично половина вмісту жиру в беконі – ненасичені жири, аналогічні тим, що містяться в оливковій олії, які сприяють зниженню рівня холестерину.

Сир чеддер

Надмірне вживання цього сиру не принесе користі осиній талії і серцю, тому не варто щодня вживати більше трьох шматочків, що розміром не перевищує шматок хліба для сендвіча. Однак, він дуже корисний для зубів і не тільки завдяки високому вмісту кальцію. Шматок сиру після їжі нейтралізує кислотність в ротовій порожнині і тим самим запобігає розвитку карієсу.

Морозиво

Поганий настрій можна суттєво покращити з’ївши трохи морозива, яке має здатність стимулювати так звані "центри задоволення" в мозку.

Картопля

Якщо картоплю готувати не у фритюрниці, вона стає справжнім "Клондайком" поживних речовин. Американські дослідники в шкірці картоплі виявили понад 60 корисних фітохімічних речовин та вітамінів, багато з яких знижують рівень холестерину та захищають від захворювань серця, а також молекули кукоаміну, що мають гіпотензивні властивості, тобто здатні знижувати тиск крові.

Кава

Любителям походів до тренажерних залів варто пам’ятати, що кофеїн підвищує ефективність фізичних навантажень у спалюванні зайвих калорій. Крім того, він розширює кровоносні судини, сприяючи приливу крові та кисню до м’язів, а також зменшує біль в м’язах після інтенсивних тренувань. Кава стимулює вироблення холецистокікіну, що сповільнює накопичення холестеролу в жовчному міхурі.

Шоколад

Здатність шоколаду піднімати настрій відома вже давно, але крім цього він здатен підвищувати розумові здібності, особливо це стосується здійснення усних математичних підрахунків. Флавоноїди, якими багатий темний темний шоколад, поліпшують функціюї кровоносних судин і збільшують надходження кисню до мозку.

Крім того, нещодавно було розроблено шоколад, що здатен створювати відчуття ситості. Серед недоліків – ціна (5 євро за упаковку з п’ятьма маленькими батончиками), зеленуватий відтінок, якого продукт набуває внаслідок додавання спіруліни (багаті поживними речовинами водорості) та те, що поки новинку можна придбати тільки в Іспанії.

Червоне вино

Дослідники довели, що стакан червоного вина щодня знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань вдвічі. Однак, при перевищенні цієї норми захисна дія вина не покращувалася, крім того, підвищувався ризик розвитку гіпертонії, безпліддя, онкологічних захворювань, розумових розладів та цирозу печінки

А ресвератрол, потужний антиоксидант, що міститься у виноградній шкірці, сприяє приливу крові до головного мозку, укріплює імунну систему та сповільнює утворення амілоїдних бляшок, пов'язаних з хворобою Альцгеймера.

Тофу

Соєвий сир тофу вважається вважається найбільш здоровою їжею з низьким вмістом калорій, відносно високим вмістом білка і заліза. При цьому, він не містить насичених жирів і холестерину. Однак, як і інші соєві продукти, тофу може призводити до чоловічого безпліддя.

Апельсиновий сік

Про користь багатого вітамінами апельсинового соку говорити непотрібно, однак високий вміст сахарози руйнує зубну емаль та підвищує ризик розвитку діабету другого типу.

Хліб з непросіяного борошна

Багатий клітковиною хліб з непросіяного борошна також може містити багато цукру. Крім того, варто пам’ятати, що підвищуючи щоденну норму вживання клітковини, ми даємо кишечнику "додаткових обов’язків".

Фруктові напої

Фруктові напої зазвичай містять багато калорій, зважаючи на високий вміст цукру в цих продуктах.

Йогурти

Молочні бактерії, вступаючи в реакцію з цукром, можуть викликати ерозію емалі.

Яблука

Відомо, що з’їдаючи одне яблуко щодня, можна забути про лікаря. Однак, як говорять, вчені, цим самим можна забезпечити роботою стоматологів, оскільки вміст цукру в одному фрукті може досягати чотирьох чайних ложок.

Суші

Жирна риба, як тунець і лосось, багата кислотами омега-3, але вона може містити і велику кількість ртуті.

За матеріалами telegraph.co.uk

Коментарі

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.