Це варто побачити в блозі Невідоме про відоме · від Lesly · додано 22.10.2009 12:37

Готуючи статтю про відкриття підводного музею в Мексиці, зацікавилася паном Джейсоном де Кайресом Тейлором, вірніше не стільки ним самим, скільки його творчістю. Трохи поблукавши нетрями Всесвітньої мережі, знайшла чимало цікавої інформації, чим збираюся поділитися з вами.

Для початку коротка біографічна довідка: Джейсон закінчив Університет мистецтв у Лондоні з кваліфікацією бакалавра в галузі скульптури та кераміки. Крім того, він - кваліфікований інструктор з дайвінгу та підводний натураліст з більш ніж 14-літнім досвідом пірнання в різних країнах. А більше можна почерпнути звідси.

У травні 2006 року митець отримав міжнародне визнання за створення першого в світі підводного парку скульптур у Гренаді. Його підводні скульптури, призначені для створення штучних коралових рифів. З фото, наведених нижче можна побачити, що корали не чекають особливого запрошення, щоб заселити об'єкти, які потрапили на їхню територію.

<strong>Натюрморт</strong>
Натюрморт
<strong>Загублений кореспондент</strong>
Загублений кореспондент
<strong>Переміни</strong>
Переміни
Так скульптура виглядала на суші
Так скульптура виглядала на суші
Перші тижні під водою
Перші тижні під водою
Ми вжеакліматизувалися )))
Ми вжеакліматизувалися )))

Останнім завершеним проектом де Кайреса Тейлора став El Archivero de los Sueños Perdidos (Архів втрачених мрій). Скульптура являє собою підводний архів, в якому зібрані повідомлення в пляшках.

За задумом автора, всі ці пляшки з людськими мріями, надіями, таємницями, страхами, потрапили в це місце під дією океанських течій. Планується, що цей архів стане посланням майбутнім поколінням, в якому будуть відображені цінності та прагнення сучасних людей.

А щоб повідомлення в пляшках і справді відображали погляди всього суспільства, до 20 червня цього року, на Лондонську адресу Джейсона всі бажаючі відправляли листи, що потім були увіковічнені в пляшках.

В англійському історичному місті Кентербері на дні річки Стаур відвідувачі можуть побачити скульптуру Alluvia (алювіальні утворення). Фактично це фігурки двох жінок, яких можна побачити з Вестгейтського моста. Вночі вони підсвічуються зсередини.

На о. Кріт є ще одна скульптура Джейсона, цього разу, щоправда, не підводну, однак це не перешкоджає їй продовжувати основну ідею всіх робіт художника – ідею росту та трансформації.

<strong>Не-натюрморт</strong>
Не-натюрморт

Скульптура "Не-натюрморт" (буквальний переклад з англійської Un-Still Life – не-завмерле життя) вирізана з суцільного блоку травертину. Всередині фігура порожня. Цю "камеру" було заповнено ґрунтом та насінням місцевих видів флори. Через 900 дірочок, просвердлених у витворі, рослини проб'ються на денне світло.

А ось ще кілька мовчазних мешканців морських глибин.

<strong>Дияволиця</strong>
Дияволиця

І на десерт, все про що йшлося вище у відеоформаті:

Коментарі

 • Вікторія · 22.10.2009 12:41 · #

  Клас!!!!!

 • Lesly · 22.10.2009 13:03 · #

  Як на мене, то про "клас!!!" говорити рано: якось похмуро воно все виглядає. А от коли скульптури обростуть коралами, там поселяться різнокольорові рибки, тоді видовище буде дійсно вражаючим )))

 • Tim · 22.10.2009 14:52 · #

  Ваув!!!

  Надихає=)!!!!

 • kseniya_www · 22.10.2009 18:29 · #

  3010 рік нашої ери. Морська експедиція з пошуку стародавніх світів випадково знаходить схожі на людські фігури скам’янілі скульптури, зарослі водоростями та заселені рибами. Керівник експедиції звертає увагу на дивне коло, яке утворює залишки скульптур. Термінова експертиза віку даного витвору мистецтва показує що це робота предків прогресивного сучасного покоління нових людей. Для чого створювалися ці загадкові кола? Це поклоніння богам? Символи єдності? Знаки для майбутніх поколінь?

  Та нє, це Джейсон де Кайрес – чувак з Мексики прикалувався собі, хоббі в нього таке. Ось так дивні захоплення можуть перетворитися в загадки, які ніколи не будуть мати відповіді в майбутньому )

 • Ліля Тєптяєва · 22.10.2009 23:41 · #

  Мені дуже сподобалося! Дякую за цікаву інформацію!

  Сучасне мистецтво - концептуальне, тому оригінальність ідеї стоїть на першому місці. А його спосіб відтворення ідеї "росту та трансформації" просто чудовий! Я думаю, за таким мистецтвом майбутнє!

 • Lesly · 23.10.2009 09:31 · #

  цікава теорія )))

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.