Блог Іспанська література

Статті про життя і творчість видатних іспанських письменників, а також їхні твори у перекладі українською мовою.

  • АЛЕХАНДРО КАСОНА "ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ВКОРОЧУВАТИ СОБІ ВІКУ НАВЕСНІ" ( Alejandro Casona "Prohibido suicidarse en primavera") від Лілія Демидюк · додано 03.10.2011 00:16

    ПЕРША ДІЯ

    У Будинку Самовбивства, санаторії для душ лікаря Аріеля. Передпокій такий як у гірському готелі, схожий на ті готелі для туристів, що побудовані на руїнах давніх монастирів і художньо оновлені на сучасний манір. Тут все незвичайне, навіює роздуми і, водночас, зручне: меблі, ліпнина, розташування арок, непряме розміщення скляних світильників. На стінах висять картини, на яких олійними фарбами зображено відомих самогубців. Ці картини відтворють сцени їхніх смертей: Сократа, Клеопатри, Сенеки, Ларри. На одній з кам’яних арок вирізьблено рядок із вірша святої Терези: «Прийди, Смерте, так потаємно, щоб не відчути твого приходу, бо бажання померти, не повертає мене до життя».

    Здалеку видніється обгороджений широкою решіткою світлий сад з вербами і трояндами. Частково видно озеро в саду і зовсім далеко – блакитне небо та гори присипані снігом. У кутку, праворуч, розкиданий темний галеніт, поряд – важкі ковані двері, які відчиняються; над порогом напис – «Галерея Тиші». Навпроти схожа галерея, однак ясна і без дверей: «Сад Роздумів».

  • Алехандро Касона українським читачам від Лілія Демидюк · додано 02.10.2011 21:26

    Для українського читача іспанська література відома здебільшого з творчості двох видатних письменників – Міґеля Сервантеса та Федеріко Гарсії Лорки. Особливо зацікавлені іспанською літературою, звісно, можуть цей ряд суттєво продовжити. Проте актуальною є потреба відкривання невідомих широкому загалу імен у цікавій та барвистій іспанській літературі. Одним з яскравих та багатогранних іспанських літераторів є Алехандро Касона (Alejandro Casona)справжнє ім’я Родріґес Альварес (Rodríguez Álvarez) – іспанський поет, драматург та кіносценарист, що належить до так званого покоління 1927. Його твори мали велику популярність в Іспанії, Латинській Америці та інших частинах світу і не втрачають своєї актуальності й досі.

Всього 12 на 2 сторінках