Скандальний бестселер від загадкового автора в блозі Інший вимір · від Юрій Мостовий · додано 07.09.2011 19:05

Скандальний бестселер

від загадкового автора

Книжки за своїм змістом по різному оцінюються аудиторією. З приводу одних – аплодують; інших просто з повагою коментують, а третіх – звинувачують у деморалізації та збоченості світогляду. Хоча, щодо останніх, і це факт, людська спільнота не враховує одного – такі твори пишуться на вимогу часу. Вони здебільшого відображають дійсність і потреби сучасності. Те життя яким живе теперішня людська спільнота: деморалізоване, хиже, зі збоченим світоглядом. Роман Генка Муді «Бог ненавидить нас усіх» - одна з саме таких книжок.

Генк Муді – головний герой американського культового серіалу «Californication» (відомого в українському варіанті як «Хтива Каліфорнія»)у виконанні Девіда Духовни – відомий письменник, котрий ніяк не може вийти з творчої кризи з того часу, як його роман «Бог ненавидить нас усіх» став бестселером і був екранізований під назвою «Ця божевільна штучка на ім‘я любов». У його колишньої подруги Карен залишилась від нього дванадцятирічна донька Бека, і, поки не воз‘єднається з ними, він п‘є все, що горить, і займається сексом з усім, що рухається.

Так як Генк Муді вигаданий персонаж, а ця книга написана на тлі популярності вищезгаданого телесеріалу, ім‘я справжнього автора нікому не відоме (воно тримається у найсуворішій таємниці), багато знавців американської літератури ніяк не можуть дійти згоди – хто ховається за псевдонімом знаменитого на увесь світ Дон Жуана двадцять першого століття. Одні стверджують: це ніби то Брет Істон Еліс, а інші молодий Чарлз Буковскі.

«Бог ненавидить нас усіх» - це історія трагікомічної долі та сердечних митарств молодого хлопця (імені якого, що цікаво, в творі не згадується), котрий випадково стає успішним драг-дилером, починає тусуватися в богемних колах і навіть оселяється у нью-йоркському готелі «Челсі» - легендарному пристановищі Дженіс Джоплін і Чарлза Буковскі, Артура Кларка і Боба Ділана та багатьох інших великих людей.

Місцем подій готелем «Челсі», приналежність до інтелектуалізму в книжці не закінчується. Протягом оповіді зустрічається багато цікавих фактів, інформації пов‘язаної з історією американської сучасної культури, крилатих висловів зі знаменитих кінострічок. Образ персонажа який з першого погляду далекий і відсталий, виявляється досить освідченим та вартим наслідування через свою ерудованість.

З розвитком сюжету змінюється і головний герой. Зроблені ним висновки з власного досвіду молодої, можна сказати, ще юної людини додають творові життєво-філософського змісту.

Так «Бог ненавидить нас усіх» дещо чернушний роман, але в ньому хоч і на маскультному рівні зображено реальний гіркий смак життя світу людей. Де все знецінюється кожного дня. Де дійсно хочеться шукати порятунку в сексі, пригодах та алкоголі, а ніж лицемірно розводити балачки про високі ідеали та намагатись бути таким як інші.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.