Котор - прославлений курорт Чорногорії в блозі Міжнародний туризм · від kseniya_www · додано 23.06.2011 19:53

Старе місто Котор вибудувалося в тіні схилу Св.Джона та стін, які захищають все місто - це шедевр будівництва фортець: мури сягають 15 метрів ширини та 20 метрів висоти. Стіни фортеці вправно розмістилися на крутих схилах пагорба, що відкриває дивовижний краєвид не тільки Середземного моря, а й всього світу.

На жаль інформації про заснування міста не збереглося. Проте є легенди, які свідчать, що фея Алкіма порадила Сербському королю Стефану Дюсану не будувати своє місто в горах, а побудувати на узбережжі моря.

Історія-історією, проте ходять повір'я і про те, що місто збудовано ще до Гомера (10-12 століття до н.е) в часи, коли Фінікійці управляли середземномор'ям. Однозначно можна стверджувати, що Котор - древнє місто, яке почало свою історію ще з часів появи морської торгівлі в Адріатиці.

Назва міста змінювалася не один раз. Котор був відомий як Катарео, Декатера, Декадерон і Катарум. Археологи підтвердили, що в проміжку між сьомим та четвертим століттям до нашої ери, першими поселенцями Котору були греки, потім римляни. Останні управляли містом більше 650 років.

Проте як і в кожному місті, Котор має часи процвітання і часи занепаду. В 5-му столітті нашої ери місто було зруйноване Західними Готами і в 476 році Котар став частиною Візантійської імперії та залишався під її управлінням ще 400 років. Котор став столицею Бухти Бока Которська в 7-му столітті після того як колишня столиця Рісан почала нападати Словенськими племенами. Ці племена осіли в місті і проживали з 10 по 11 століття, коли областю керував Доклеа та Дзета.

Найбільшого успіху місто досягло під час правління династії Неманіц впродовж 1185-1371 рр. В цей час місто отримало незалежність і жило за власними законами. Тут сербський правитель Стефан Неменія побудував свій палац.

Після турецької навали місто занепало, оскільки правління розділилося між трьома особами: Угорським королем, Венеціанською республікою та Боснійським королем. Котор отримав незалежність з 1391 по 1420 роки під час управління ним герцогом.

Місто змінювало голів правління ще не один раз аж до прийняття Венеціанських законів в 1420 році. Добрі відносити із Венецією забезпечили захист місту впродовж Оттоманського рейду, в той час як Котор захистив від нападу на Венеціанців своїми високими мурами.

Сьогодні залишилися 3 входи до старого міста, в тому числі старі ворота з 1555 року, які служать головним входом.

Сьогодні Котор знаходиться у списку ЮНЕСКО як місто походження багатьох історичних фігур, в тому числі і архітектора монастира Дечані Ловро Маріно Добрічевіч - що займався живописом та іконописом та численні капітани, дипломати, видавці та поети.

Котор залишається унікальним через те, що він розміщений на східному узбережжі Середземного Моря, і знаходиться на історичних та стратегічних картах. Старий Котор був побудований наче лабіринт з захисною метою, тому тут легко заблудитися. Часто губляться і місцеві жителі, а про туристів годі й говорити, оскільки обравши не той поворот, людина опиняється дуже далеко від потрібного місця навіть з картою. Тому доцільно орієнтуватися на культурні пам'ятки, які завжди нанесені на картах.

Туристам Котор не розкриється за один день, це місто можна роздивлятися довго. Але якщо часу мало, подорож варто почати від головних воріт та рухатись за годинниковою стрілкою.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.