Комедійний дует "Клямка" : "У нас, в Озерному, усе смішне називають "клямка" в блозі Фан-зона · від Демчук Софія · додано 20.10.2011 18:14

П'ять років тому два прекрасні фахівці з арт-терапии з Житомирської обласної психіатричної лікарні №1 стали переможцями 1-го обласного фестивалю гумору "Жартомир". Після фестивалю учасниці дуету "Клямка" Ірина Єфімова і Олена Сакун стали справжніми зірками гумору. Сьогодні дует у нас в гостях.

Ірино, ви за освітою медична сестра, а ви, Олено, - педагог. Як сталося, що ви почали займатися гумором?

Ірина Єфімова: Ми з Оленою живемо в одному будинку. Працюємо в одному кабінеті в психіатричній лікарні, займаємося арт-терапией. Психіатрія до гумору не має відношення - ця тема закрита для нас. А усе інше нам не чужо.

Олена Сакун : "Усе почалося, коли Ірина Едуардівна ще не працювала в лікарні. Виникла ідея провести Конкурс Медсестринства в обласній лікарні імені Гербачевского. Потрібний був номер. А з Ірою ми спілкуємося давно і знаємо здібності кожній. У Іри багатий гумор, вона весела відкрита людина. І я подумала, що співпраця з нею буде дуже цікавою. На конкурсі ми брали участь як дует. Там ми з номером, який пізніше зайняв 1-е місце на "Жартомире", зайняли 2-е місце.

А чому саме "Клямка"?

О.С.: В Озерному, де ми живемо, усе смішне називають "клямка". Ось так ця назва і приклеїлася.

Як народжуються ваші жарти?

О.С.: Сюжети беруться з життя. От як Андрій Данилко говорить, що він просто спостерігає за мамою, сестрою і бере від них такі цікаві речі, які в народі не вважають гумором, для людей - це звичайне спілкування. Так і у нас. Основу ми придумуємо самі: щось збираємо, трохи перебільшуємо. Багато цікавого підказують наші творчі друзі: Юрій Градовский, Наталія Тимошкина. У нас в номері одна бабуся плюється, а інша, побачивши знайомий почерк, говорить: "А-ну плюньте ше разів". Це нам підказав Славик Яворский з "Джерел".

Мій папа зробив для нас український переклад пісні "Самотня гармонія".

Усе завмерло, хоч сіпай за ноги:

Пес не гавкне, не мекне теля.

Тільки чути, що десь на отаві

Одинока гармошка пиля.

Батько був майстром спорту з туризму. І ось в походах він написав багато пісень. Папа був оптимістом, дуже багато співав на святах. Ця пісня подобалася найбільше - ось ми і узяли її у свій репертуар. Знамениту пісню співали Валентина Толкунова, Дмитро Хворостовский, навіть знаменитий Тото Кутуньо, а легендарний коханець Едіт Пиаф і Мерлін Монро Ів Монтан заспівав її на французькому. Житомирянам же припав до душі український варіант пісні. Фрагмент пісні ми вставили у свій гумористичний номер про двох стареньких. Цей номер нещодавно могли побачити гості фестивалю "Веселий пелікан". У нас з’явився новий номер про чоловіків і жінок, а на наше прохання дівчини заводять: "Твоє щастя мабуть на погості, у чулані замкнутеє спить, то воно не почує гармоні - треба грюкати в двері й будити".

А сусіди і коти на даху їм підспівують: "То маренні через луг по отаві, то запреться в чужі буряки. Наче щастя шукає в темряві, і не може сердешна знайти".

І.Є.: Володимир Федорович нам дуже допомагає, ще жодного разу не відмовив нашому проханню. Він запрошує нас до себе додому, і ми говоримо: "Нам треба ось це і ось це". А він: "Добре, розкажіть, як ви собі це представляєте". Ми розповідаємо, а він направляє нас в потрібне русло. Іноді він пише нам тексти, репетирує з нами, часом обурюється, але ніколи не лає і, Боже позбав, не б'є.

В чому полягає ваша робота в лікарні?

О.С.: Я за освітою педагог-художник. У кабінеті я з пацієнтами малюю, ліплю з глини, роблю клаптеву графіку.

І.Є.: Я займаюся роботою з природними матеріалами. Це всіляке насіння, кісточки, насіння, кісточки з риби, луска, квіточки. З цього виходить якась композиція. Якщо я цьому навчу пацієнта, і він цим зможе зайнятися удома, значить - нам великий плюс. Адже до нас приходять люди з дому, не лише ті, які лежать в лікарні. Приходять прямий як на роботу. Коли ми бачимо результат - це нагорода за те, що ми робимо.

Ваші побажання житомирянам.

О.С.: Я хочу побажати усім здоров'я. Це те, що не купиш ні за які гроші.

І.Є.: Я хочу, передусім, побажати творчих успіхів своїй подрузі Лене і процвітання нашому дуету. А у усіх інших нехай збудеться усе, що кожен загадав в новорічну ніч.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.