Олександр Авраменко: «Хочу допомагати людям і не шкодити природі» в блозі Фан-зона · від Демчук Софія · додано 13.10.2011 22:47

Сьогодні ми познайомимося із 11 класником, який отримав перший в Україні патент на електромобіль, який здатний підніматися у повітря. Наш гість учень Малої академії наук України Олександр Авраменко

Скільки часу може літати такий електромобіль?

Така машина може літати майже годину. Крім того, цей електромобіль екологічно чистий і дуже економний. Він може рухатися у небі та по землі.

Що він собою являє?

Це гібрид електромобіля з гелікоптером.

Чим він відрізняється від інших повітряних засобів? І що дало таке схрещення?

Це транспортний засіб, за допомогою якого можна пересуватися у заповідних зонах. Він може бути дуже корисним у сільській місцевості. Звичайний транспорт у великі парки та заповідники, через те, що він забруднює атмосферу. А електромобіль екологічно чистий і цілком може перевозити відвідувачів. А також може використовуватися комунальними підприємствами.

На чому працює апарат?

Він не псує повітря шкідливими викидами, тому що працює на водні. Необхідний запас пального зберігається у невеликих баках, сполучених зі спеціальними комІрками. Якщо порівнювати з традиційним транспортом, то слід нагадати, що в Україні бензинові авто викидають щорічно в атмосферу понад 2 мільйони тонн шкідливих і отруйних речовин. При цьому розвиток електротранспорту штучно стримують. Бізнесу, який задіяний в здобичі і переробці нафти невигідно, щоб розвивалася електрична гілка транспорту. Отже, нафтове лобі вживає серйозні заходи, що стримати процес розвитку електротранспорту не лише в Україні, але і у світі.

Звідки він черпає свою енергію?

Електроенергію для свого руху "Еко-Гріг" отримує завдяки складним хімічним реакціям, які відбуваються з воднем в спеціальних паливних осередках, що, по суті, є головною складовою електромобіля. Модель транспортного засобу не складна в управлінні. Зліт і посадка такої машини здійснюється в автоматичному режимі. Один із найголовніших елементів електромобіля є паливні комірки. Всі хімічні реакції пов’язані тісно із ними. На них потрапляє водень, відбуваються певні процеси, кінцевим результатом яких є електроенергія та відходи у вигляді води.

У нас такі комірки випускають?

Нажаль, ні. Хоча для цього є всі умови. У нас найбільші поклади цирконію, без якого не можливе їх виробництво. Більші, ніж у Європі.

Як відбувається керування автомобілем?

Електроенергію для свого руху він отримує завдяки складним хімічним реакціям, які відбуваються з воднем в спеціальних паливних осередках, що, по суті, є головною складовою електромобіля. Модель транспортного засобу не складна в управлінні. Зліт і посадка такої машини здійснюється в автоматичному режимі. Керування автомобілем здійснюється за допомогою джойстика, сигнали від якого надходять на бортовий комп`ютер. Щоб злетіти, або здійснити посадку треба лише натиснути кнопку і спрацює потрібний електродвигун. Всього їх є два. Перший відповідає за рух в небі. Другий – на землі. В небі він може літати, як я вже казав до години, а пересуватися по землі кілька годин поспіль, навіть зі складним рельєфом.

Скільки людей він може перевозити?

Поки що двох людей і невеликий вантаж. Але я хочу розширити його можливості. Наприклад, корпус можна виготовити з використанням конопляних волокон. Тоді він стане легшим та міцним,не боятиметься механічних пошкоджень.

Яка його вага?

Якраз зараз ми і будемо займатися тим, що розраховувати його вагу. Працювати над підйомною силою крила. Визначатися із швидкістю підйому та висотою зльоту. І звичайно ж його вартість.

Це твій перший літальний апарат?

Транспортні засоби я моделюю з років п’яти. Скільки моделей сконструював навіть не пригадаю. Наприклад один із моїх марсоходів два роки тому здобув перемогу на конкурсі «Зоряний шлях» у Москві. Машинка могла б проводити дослідження на Марсі і доставляти туди різні вантажі. Моя мета – допомагати людям і не шкодити природі. Тому й узявся за розробку електромобілів.

Як ставляться інші до твоїх винаходів?

Однак, це схвалюють далеко не всі. Наприклад нафтовикам не вигідно, щоб розвивався електротранспорт. Вони будь-якими шляхами намагаються призупинити процес його розвитку. Електромобілі їм аж ніяк не потрібні. В Україні це доволі перспективна річ, оскільки ми не маємо прямих джерел нафти.

Це правда, що ти перший молодий науковець, який отримав патент?

Цього року я здобув спеціальний приз за оригінальне інженерне рішення на конкурсі молодих вчених у Москві. А з Києва надійшло повідомлення, що мій електро - коник отримав патент.

А складно було отримати патент?

З Житомира до Києва я їздив з купою папірців добрих півроку.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.