Олег Сірман:"Пісня народжується тоді, коли емоції концентруються" в блозі Фан-зона · від Демчук Софія · додано 20.07.2011 22:13

«Музика – це мій засіб передати людям свій внутрішній світ, свої емоції і переживання. Мизика для мене – своєрідний засіб спілкування. Музика – це не робота. Я не можу встати вранці випити чашку кави і сісти писати пісню. Музика народжується внаслідок сильних переживань чи негативних, чи позитивних. Коли щось пишу, то ніхто не має заважати, ніхто не має турбувати. Має бути тиша і спокій. Пісня народжується тоді, коли емоції концентруються», - так вважає фронтмен українського гурту «Полюси» Олег Сірман. Сьогодні він наш гість.

Олеже, розкажіть, будь ласка, про гурт «Полюси»: коли зібралися, чия це була ідея створення, які маєте напрацювання?

Ми щиро віримо у свою унікальність, в те що ми відрізняємося від всіх інших команд, які грають в Україні. Місто в якому ми сформували гурт і творимо – Чернівці. Воно доволі контрастне, тут дуже комфортно проживають багато національностей. «Полюси» якраз передають настрій нашого міста, яке інколи називають колискою української музики. Учасники колективу дуже різні. Кожна пісня – це своєрідна боротьба компромісів. Тому називаємося «Полюсами». Наші напрацювання – пісні, яких вже є чимало. Ясна річ, що багато з них ще не відомі країні, тому основним завданням якраз і є зробити так, щоб разом з нами співали всі.

У травні ви зняли кліп на пісню «Однакові сни». Розкажіть про зйомки. Чи не траплялося якихось цікавих випадків під час знімального процесу?

У поточному році гурт «Полюси» став учасником міжрегіонального проекту «Талановита Україна», який започаткований на Житомирщині за сприяння центральних і місцевих органів влади. В рамках даного проекту ми здійснювали зйомку кліпу, провели професійну фотосесію.

Взагалі «Однакові сни», то наш творчий експеримент. Це певна зміна стилістики гурту, тому саме на цю пісню ми знімали відео. Подробиці про зйомки ми залишимо в таємниці, оскільки прем’єра вже скоро.

Незабаром запланована презентація кліпу. Де вона буде проходити?

Нараз кліп перебуває на стадії постпродакшину. Це фінальна стадія. Тобто він вже готовий і прем’єра відбудеться ось-ось у соціальних мережах. Є також домовленості про розміщення відео на трьох центральних і на всіх 24 обласних телеканалах.

У червні ви виступили на концерті «Другої Ріки». Які враження після концерту?

Концерт бувнаправду казковим. «Полюси» відіграли частину своєї нової концертної програми, з якою з жовтня вирушать з виступами містами України. Окрім того, що ми зіграли на одній сцені разом із Валерієм Харчишиним і гуртом «Друга Ріка», організаторами проекту «Талановита Україна» було досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю із цим музичним колективом. Незабаром, ми маємо намір, при зустрічі із Валерієм Харчишиним, запропонувати «Другій Ріці» зробити спільний проект і записати дуетну пісню та відзняти відеокліп на пісню «Ваш абонент» за режисурою Віктора Скуратовського.

Тепер трохи розкажіть про сам творчий процес в колективі.

Ми стараємося бути доступними до людей, співати про те, що близьке і рідне для кожного. Здебільшого пісні «Полюсів» про кохання. Наші історії зовсім невигадані. Кожне слово у текстах – це пережитки. Я гадаю, коли пісні пережиті виконавцем, то і публіка сприймає їх по особливому, бо вони справжні, а не надумані «шаблонні історії». Намагаюся щодня шукати нові емоції, переживання, щоб більше встигнути розповісти у наших піснях. Авторство текстів та музики здебільшого моя прерогатива, але якщо пісня, яку написав не пройде серйозну дискусію в середині команди, то «Полюси» її грати не будуть. Бувають винятки, коли учасники гурту пишуть музику і навіть тексти.

З яким гуртом ви б зіграли на одній сцені?

Враховуючи те, що ми команда, яка впевнено рухається вперед, хотілося б грати з усіма топовими гуртами України. Топові – це ті які вже не один рік на сцені і мають стилістичну схожість з «Полюсами».

У вересні 2011 року в світ виходить дебютна платівка гурту. Що для гурту дана подія і на якій стадії сьогодні перебуває підготовка?

Так, вже остаточно сплановано, що у вересні 2011 року буде випущено перший альбом гурту «Полюси», наступний альбом вийде відразу через півроку, після презентації дебютного на концертах в містах України. Для команди – це важливий крок, до якого ми йшли 5,5 років. Впродовж цього часу неодноразово змінювався склад колективу, багато, що довелося пережити, але музика залишилась назавжди незмінною – відчуттєвою, такою, якою її люблять люди.

Отож, зовсім скоро – через півтора місяця, усі матимуть змогу відчути ще більш потужніший романтизм і водночас драйв в піснях першої платівки «Полюсів».

В дитинстві всі мріяли стати рок-музикантами?

Питання трошки складне, бо мало говоримо про дитинство під час репетицій, більше говоримо про спільне майбутнє і спільну мету, до якої йдемо. Про себе скажу – я дійсно хотів співати, завжди дивував гостей дома своїми виступами на табуретці, в дитинстві при цьому натягуючи на себе дорослий одяг.

У музикантів завжди багато фанаток. Не надокучають вам своєю увагою?

Ми спокійно їздимо у громадському транспорті і коли нас впізнають люди, які прагнуть спілкування, ніколи й нікого не ігноруємо. Сьогодні тільки в одній соціальній мережі, разом із учасниками фан-клубів, ми маємо понад 5 тисяч друзів в усіх куточках України.

Доречі, про наших фанатів. З липня цього року гурт розпочав формування команди керівників місцевих і обласних фан-клубів в усіх куточках країни. Вже маємо голів Львівського, Житомирського, Кременчуцького і Чернівецького клубів. На днях будуть призначені керівники Івано-Франківської та Сумської обласних фан-груп.

Тому, користуючись нагодою, звертаюся до всіх без винятку молодих людей – якщо ви – талановиті, креативні і енергійні та маєте бажання стати частинкою нашого колективу, запрошуємо усіх, хто готовий співпрацювати. Ми не встановлюємо будь-яких інших критеріїв відбору, адже хочемо допомогти розвивати організаторські і творчі здібності всім, кому це цікаво.

Ваші листи чекаємо в соціальній мережі – http://vkontakte.ru/vitaliy_sivko...

До якого фільму ви б написали саунд-трек?

До гарного українського фільму, якщо їх все ж таки будуть знімати. Бо наразі ситуація невтішна. Фільм має бути про любов, обов’язково про любов.

Які побажання від гурту «Полюси» для фанатів і жителів України?

В час коли всім чогось бракує, кому грошей, кому здоров’я, ми бажаємо не скаржитись на життя, бо воно таки прекрасне! Будьте хорошими людьми і дивіться на світ завжди добрими очима!

Офіційний фан-клуб гурту - http://vkontakte.ru/fan_club_polusy

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.