Володимир Ждаміров: «Наша творчість, напевно, на 100% відбиває долю країни» в блозі Фан-зона · від Демчук Софія · додано 21.06.2011 11:58

Він - бешкетник з дитинства. Цей образ закріпився і в творчості за ним. Про те, що Володимир Ждаміров стане людиною із зіркового небосхилу сумнівів майже не було. Гени взяли своє, адже вся сім'я чоловіка була тісно пов’язана із мистецтвом.

Сьогодні наш гість соліст гурту «Бутирка» Володимир Ждаміров.

Звідки назва групи?

Приводом послужила гучна втеча ув'язнених із Бутирської в'язниці 3 вересня 2001 року.

Із дитинства були розбишакою?

У дитинстві моя поведінка завжди шкутильгала.

Серйозно? І в міліцію забирали?

Без цього молодість - не молодість. Та і міліція раніше була суворіша, трохи що - до бар'єру. Тому начудили свого часу багато.

Коли у Вас "прокинулися" музичні здібності?

У мене взагалі вся сім'я з мистецтвом пов'язана, а брат навіть став заслуженим артистом Росії, правда, в області танцювального мистецтва.

Як Ви познайомилися із колегою по гурту?

Познайомилися в 1997-му році. Перших вражень уже і не згадати, але відтоді всяке було: і лаялися, і мирилися. Однак, раз стільки років разом працюємо, значить, ще можемо терпіти один одного.

Ви просто колеги чи дружите сім'ями?

Із невеликою натяжкою можна сказати, що дружимо сім'ями. Просто живемо не на одній сходовій клітці і навіть не в одному населеному пункті, тому спілкування сімей дещо проблематичне. Але кілька разів на рік обов'язково зустрічаємося.

Розкажіть, будь ласка, про своїх близьких, дітей.

Троє своїх дівчаток і одна прийомна дочка. Вже й онуки з'явилися. А ким будуть діти - це їхнє життя, нехай вирішують. Ніяких жорстких рамок не ставимо. Як мовиться, аби людьми порядними були.

Розкажіть цікаві випадки з гастролей

Та ось у Красноярську був випадок. Виступали ми в приміщенні місцевого цирку. А там якраз гастролював водний цирк, тому арена була як двометрової глибини басейн. Для нашого виступу басейн накрили невеликими перекриттями, які для марафету накрили целофаном. І ось розпал концерту, я в образі. Не помітив кінця сцени і пірнув посередині пісні в цю водойму. Причому, пірнув по саму шию. Але головне, що врятував мікрофон, і більше того, не пішов після цього переодягатися, а мужньо продовжив концерт у мокрому одязі, чим і заслужив купу оплесків. Місцеві газети потім цілий тиждень смакували цей випадок. Це з веселого. А взагалі, випадки бували різні.

Коли була записана перша пісня?

Перші пісні з'явилися в 2001 році. Як і всі інші композиції групи, вони були записані у Воронежі на студії Олексія Брянцева.

Пам'ятаєте свій перший концерт?

Зараз уже складно згадати, адже пройшло вже декілька років. Але дуже запам'ятався виступ в "Олімпійському" на концерті пам'яті Михайла Круга, де ми виконали його пісню "Кольщик".

Чому вас настільки цікавить кримінальна тема?

Наші пісні не про кримінал, а про життя. В житті всяке буває. В цілому, наша творчість, напевно, на 100% відбиває долю країни. Люди ходять на концерти, купують диски. Значить, це їм близьке.

А ваші пісні засновані на особистому досвіді чи це підслухані історії?

Звичайно, це все було пережито. Пісень без передісторії, як правило, не буває. Але є і конкретні персонажі. Баба Маша із одноіменної пісні - цілком реальна людина. Досі вона жива, здорова, продає свої пиріжки, правда, ми тепер їх у неї не крадемо, а купуємо.

Чи були які-небудь цікаві історії на гастролях у місцях позбавлення волі?

Кількість наших концертів у МПВ уже досить велика. А з "цікавими історіями" там строго. Дисципліна і порядок - ось і вся історія.

Група - як держава. Яка у вашій країні форма правління, політичний устрій?

Головний принцип існування колективу - кожен займається своєю справою. На своїй ділянці роботи окрема людина "рулить" самостійно. Тоді і порядок буде. Але час від часу ми звичайно радимося один із одним.

Де і як ви любите відпочивати?

Враховуючи, що за календарний рік ми встигаємо проїхати практично всю країну, то у відпустці на подорожі особливо не тягне. Тому, однозначно, відпочинок проводимо в селі, ближче до дому.

Як були написані пісні "Два полюси" і "Запахло весной"?

Напевно, скажемо банальність, але "Запахло весной" була написана навесні. А ось «Два полюси планети» була пережита особисто.

Ті відеокліпи, які вийшли на третьому альбомі, - це були перші відеозйомки групи. Відеокліп "Запахло весной" знімав у Пітері режисер Олександр Тумандєєв.

Перемога у "Відкритті року" була випадковою?

Це був час, коли ми вперше відчули популярність. Спасибі велике всім прихильникам і просто слухачам. Постараємося і надалі не розчаровувати вас своєю творчістю.

Вам не дорікали, що ваші пісні здатні схилити і без того "проблемну" молодь до життя у кримінальному світі?

Кожен для себе свій шлях вибирає сам, і навряд чи пісня може схилити до чого-небудь. Швидше, вона допоможе вибратися на поверхню. Але все залежить від людини та її бажання жити у злочинному світі або ні.

Які у вас стосунки з іншими виконавцями шансону?

Хороші, дружні стосунки у нас із багатьма артистами жанру.

Музика - це основне джерело ваших доходів?

На жаль, у нашій країні неможливо заробити нормальні гроші на музиці. Тому доводиться крутитися на всіх напрямках.

Чим плануєте займатися у майбутньому?

Ідеальною була би відповідь: жити, гуляти, відпочивати, розважатися... І ми до цього прагнемо.

Найсмішніша чутка про Вас?

Практично увесь час існування колективу нас переслідує тільки одна найбезглуздіша чутка, що група розпалася. Напевно, комусь хочеться, щоб так і було. Поки ми намагаємося щосили спростовувати цю вигадку.

Люди із МПВ із вами переписуються?

Ми отримуємо досить багато листів. Намагаємося відповідати, а в МПВ буваємо з концертами регулярно. Були в Краснодарському краю, Воронезькій області, Тюменській області, на Уралі і так далі. Користуючись нагодою, хочемо побажати через ваш сайт тим, хто позбавлений волі, швидкого звільнення і повернення до своїх близьких і рідних.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.