Альберт Салтиков: «Я повністю господар своєї творчості» в блозі Фан-зона · від Демчук Софія · додано 17.06.2011 00:16

Його стиль називають міською лірикою. В творчому арсеналі чотири альбоми - готується п’ятий. У минулому вів бізнес успішно. Зараз відомий шансоньє. Одна із його пісень врятувала молодика від петлі. Сьогодні наш гість Альберт Салтиков.

Серед Ваших пісень майже немає ліричних пісень, пісень про любов?

У мене все ще попереду! Перший альбом був дуже близький до мене, а другий буде присвячений тим, кому подобається моя творчість, - моїм прихильникам, друзям і рідним. Його вихід планується через місяць. Він буде веселішим. Хотілося, щоб слухаючи його, люди, раділи, згадували приємні життєві моменти. А ось третій альбом укладу з ліричних пісень.

Як Ви написали пісню «Переживу»?

Одного разу їхав з однієї зустрічі, розчарований і в людях, і в житті. Цю пісню я занотував, коли вів машину, тримаючи аркуш паперу на коліні. У студії вона записалася добре з першого разу. Цією піснею все сказано. У ній я присвятив свої почуття тим людям, які чекають чогось поганого від життя, і не можуть здолати якісь труднощі. Треба триматися як в приспіві цієї пісні: "Я цю пісню написав про свої почуття. Я переживу усе і прийду до себе. Перейду усі перешкоди, які є на моєму шляху"

Хто Ваш головний критик?

Моя дружина. Вона перша читає мої вірші, і якщо вони їй подобаються, тоді даю слухати музику. Але, буває, що навіть якщо з піснею потрапив в точку, залишаюся не на всі сто нею задоволений.

Який Ваш ідеальний шанувальник?

Із гарячим серцем і великою душею!

Решта байдуже?

Абсолютно все одно! Я ніколи не дивлюся на зовнішність людини, мені не важливе її заняття - це все може бути оманливим. Я зустрічаюся з багатьма людьми. Добре, коли мене розуміють з першого слова. Не люблю, коли люди перекручують усе, коли не розуміють самі, чого хочуть, і чого від них чекають.

Це правда, що Ви були спочатку бізнесменом?

Так, був такий період у житті.

Добре, що людина має сили себе змусити до чогось

Сам собі господар. Щоб записати хоч одну пісню, потрібні великі гроші. І щоб не ходити з протягнутою рукою, я ці гроші заробляю сам. Своєю головою і руками. Я повністю господар своєї творчості.

А бізнес не шкодить?

Я стараюся, щоб у мене усе було правильно. Чесно, порядно, грамотно! Я віддаюся повністю як роботі, так і творчості.

Траплялося, коли Вам дуже подобається пісня, а народ не сприймає?

Бувало. Дуже жаль, коли в пісню вкладаєш усю душу, а вона комусь не подобається! Я намагаюся писати різні пісні.

Розкажіть про своїх друзів.

Друзів багато не буває. Це перевірено життям!Поруч зі мною небагато людей, які мене розуміють, допомагають у скрутну хвилину.Радий, що зустрів таких людей.У Москві знайомий із багатьма хорошими людьми, проте друг один – Ігор Слуцький.Якщо я в Києві, а він у Москві, ми всеодно зідзвонюємося,розповідаємо новини, обговорюємо творчі питання. Допомагаємо один одному долати різні труднощі. Мені дуже приємно з ним дружити і працювати.

Про роботу в Москві мріяли?

Мені неодноразово пропонували залишитися в Москві. Проте, я відданий своїй справі, своєму місту. Думаю, якщо людина хоче добитися якогось результату, то в будь-якому місці талановита людина досягне успіхів. Боюся швидких зльотів. Буває дуже легко на старті, а потім і популярність, і успіх зникають. Я не прагну до слави! Просто хочу написати багато хороших пісень, які б слухали, замовляли на радіо і знаходили в них щось своє. Для мене це буде найбільший подарунок. Шкода, що на радіо замовляють так мало хороших і душевних пісень.

А Ви намагаєтеся якось виховувати свого слухача?

Бути чесним і порядним на скільки це дозволяє життя. Але на всі сто відсотків цього робити не варто, оскільки можуть затоптати. Бути щирим треба передусім перед собою і своїми близькими. Навіть головніше – чесним із собою. Бути таким як я - це дуже важко! У житті необхідно мати силу волі, здоров'я і бути цілеспрямованим.

Ви хочете сказати, що з Вами важко в житті?

Так, зі мною важко!Я усе дуже глибоко переживаю. І коли приходжу додому, а приходжу пізно, то не можу всміхатися, і залишити все, що було вдень, за дверима.Для сім’ї не таким має бути настрій.

Як Ви відрізняєте важливе від неважливого?

Є різний підхід до замовлення. Від гонорару не залежить однозначно. Залежить від людей, які запрошують на захід. Категорично не приймаю запрошень на різноманітні вечірки. Віддаю перевагу концертам, на які люди приходять послухати пісні, які їм подобаються. Не важлива навіть відстань, головне - любов і оплески глядача!

Було таке, що приїжджали на концерт, а очікуваного прийому немає?

Такого ще не було!

Що може роздратувати Вас?

Напевно, байдужість глядача. Я можу навіть не вийти на сцену. Мені дуже не приємно, коли я бачу, що хтось займається іншими справами під час мого виступу: розмовляє, сміється або дзвонить по мобільному.

Ви потайна людина?

Я ранима людина. Я люблю і ціную своїх слухачів.

Чи багато Ваших пісень лежить на полицях?

Так, багато. Я намагаюся писати нове, нове, нове, але знову повертаюся до старого.

Коли почали писати вірші?

Давно. Почав писати тому, що багато було пережито і пройдено. Ще коли служив в Карабаху, дуже важко переносив самотність. Ось із тих часів і пишу.

Про що Ви мрієте?

Дітей своїх хочу поставити на ноги і бути упевненим, що вони підуть далі по життю. І що б мої пісні слухали і слухали і любили!

Як діти оцінюють Вашу творчість?

Тато для них не бізнесмен. Молодший син Міша завжди просить поставити в машині тата. Йому мої пісні подобаються.

Це правда, що пісня «Переживу» врятувала людину від смерті?

Ми були в прямому ефірі. Поставили пісню "Переживу". Відразу ж після пісні подзвонив молодий чоловік і дуже був вдячний. Говорить: "Я стояв на стільці в петлі.Прозвучала ваша пісня,- і я просто передумав вішатися". У нас, чесно кажучи, був шок. Цей випадок підтверджує, що не даремно пісні пишуться.

Правда, що Ви написали пісню для Скрябіна?

Нову пісню зробили буквально за годину, як мали приїхати в Житомир. Встиг вивчити тільки два куплети, але ексклюзивно виконав її в Житомирі на своєму концерті.

Це пісня про артиста, життя якого постійно минає в дорозі. У приспіві - такі слова:

Я живу на вітрі, я живу на вітрі,

Тільки долі іншої мені не потрібно.

Коли поряд зі мною степ та вітер очманілий,

І любов, і подруга-гітара".

Дякую за розмову! Натхнення і уваги хороших слухачів.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.