Житомирський фотограф Анна Ковальчук не проти пофотографувати Антоніо Бандераса в блозі Фан-зона · від Демчук Софія · додано 11.06.2011 13:26

Відомий житомирський фотограф Анна Ковальчук вважає, що кожна хороша фотографія - це неодмінно відкриття. Унікальність її в тому, що це завжди співтворчість, гра для двох. З якими складнощами стикаються сучасні фотографи? Що насправді фотографія - інструмент бізнесу або творчість? Про все це у нашій сьогоднішній розмові. Сьогодні разом із нами фотограф Анна Ковальчук

.

Анно, скажіть, будь ласка, коли ви відчули в собі, те, що ваше покликання бути фотографом?

Фотографія, для мене дуже важлива, тому, що вона завжди десь жила в мені. Фотографувати любила моя бабуся. Людина повинна радіти, дивлячись на свої фото. Це та мить, яка залишиться на віки. Ми народжуємося, дорослішаємо, і тільки фото нагадує нам, якими ми були раніше. Правда, до цього я йшла дуже довго, займаючись чимось потрібним і непотрібним. Але коли це живе усередині людини, воно все одно рано чи пізно себе проявить.

Ви дотримуєтеся думки українського філософа Григорія Сковороди, що людина, повинен займатися "спорідненою працею"?

Думаю, так. Не у усіх це виходить, але у мене так на щастя склалося.

Пам'ятайте свою першу фотозйомку?

В дитинстві, коли я брала фотоапарат, я раділа, відчувала, що це моє рідне. Мені завжди подобалося перегортати фотоальбоми. Неважливо, свої або чужі. Часто спостерігала за процесом проявлення плівки. І ось одного разу, пам'ятаю, мені потрапив в руки останній фотоапарат, який за життя купила собі бабуся. Я навіть пам'ятаю досі запах шкіряного чохла "ФЭД - 5". Бабусі не стало. Я перебирала її якісь речі, і знайшла його в коробочці з інструкцією, і довго не думаючи забрала додому. Одна плівка за іншою, друзі, знайомі, природа, дні народження і я вже не уявляла себе без фотоапарата.

Я пам'ятаю, в дитинстві мені говорили, що добре виходять на фотографії тільки красиві люди. Судячи з нашої розмови красива фотографія - це, передусім майстерність фотографа. Що Ви скажете із цього приводу.

Звичайно, набагато простіше працювати з людьми модельної зовнішності, з артистами, які позуючи, використовують свої артистичні здібності. Але коли ти себе, позиціонуєш професійним фотографом, вже повинен недоліки приховати або перетворити їх на переваги у людині.

У когось вчилися мистецтву фотографії?

Усе до мене приходило якось саме по собі, внутрішнє почуття. Думаю, що позитивно вплинуло спілкування з художниками і фотографами. А ще вчилася на критиці. Те що, ти бачиш на своїй фотографії - це одне, а те, що подивився "свіжим оком" фахівець - зовсім інше. Ці підказки треба вбирати в себе. А хороша апаратура допоможе швидко і красиво реалізувати свої ідеї.

А Вам фешн - фотографія цікава?

Фешн-фотографія дуже цікава для мене. Подати модель в усій красі, додавши ще «лоскоту». Тут над фотографією працює ціла команда: стилісти, визажисти, фотографи. Це теж дуже здорово!

Хотіли б ви працювати в команді таких професіоналів?

Постійно, ні. Хіба, що пару разів в якості запрошеної. Але тоді б я підлаштовувала усю команду під себе. Сама б виступала режисером.

Сьогодні фотографи добре заробляють?

Так, якщо так складається момент, і люди виявляються в потрібний час в потрібному місці, то можна і добре заробляти. Але не можна це ставити понад усе, адже найголовніше все-таки творчість. Якщо фотограф, повноцінно розвивається, як творча особистість, то усе інше приходить само собою. Це як малювати постійно картини на замовлення або малювати від - душі і потім продавати.

Про що Ви мрієте, як би хотіли далі розвиватися, як фотограф?

Хотіла б у будь-який момент мати можливість узяти свій фотоапарат в руки і поїхати у будь-яку точку світу і фотографувати те, що мені хочеться. Сьогодні природу і людей в глибинці, завтра світових знаменитостей.

А як чоловік ставиться до твоєї творчості?

Йому подобається моє заняття фото, і він мене в цьому підтримує!

Чи є світові знаменитості, яких Ви хотіли б пофотографувати?

Із задоволенням пофотографувала б Антоніо Бандераса. Люди мистецтва уміють показувати почуття в погляді і їх так, і хочеться фотографувати.

Кого легше фотографувати худеньких або повненьких?

Образи, які підходять повненьким, не підходять худим, і навпаки. Повненькі колоритніше виглядають в національних костюмах.

Які методи Ви використовуєте з "восковими клієнтами", що б хоч якось їх розкривати?

Між фотографом і моделлю має бути двосторонній діалог. В процесі зйомки не зайве похвалити людину, звернути компліментом увагу на красиві очі або розкішне волосся і тоді він починає себе подавати зовсім по-іншому. Звичайно, хороші кадри виходять не відразу, і це стосується навіть професійних моделей.

Як Ви рятуєтеся від особистих депресій?

Говорять: "Акторів - сцена лікує". Що б у них не було, вони повинні відіграти на ура", навіть якщо за кулісами впадуть без свідомості. Теж саме у мене, коли виходжу на роботу і пірнаю в процес фотографування, забуваю про усе.

Я чула, що ви викладаєте? Де саме?

Це агенство. Теж цікава робота тут приходять різні вікові групи. Кожна група по - своєму відкривається. Особливо цікаво з дітьми. За п'ятнадцять уроків діти по-іншому починають позувати, поводитися, у них спалахують очі. Хочу уточнити, що тут я вчу фотографуватися, а не фотографувати.

Які найближчі плани?

У мене нова студія. Хочу зробити її нереально класнючою. Майже щоденно вона поповнюється новими речами для фото.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.