Олена Ренова: «Моє дитяче захоплення стало справою мого життя» в блозі Фан-зона · від Демчук Софія · додано 14.01.2012 14:51

Катерина Ющенко мало не розорила свого чоловіка, коли побачила на одній із виставок прикраси житомирської майстрині з бісероплетіння Олени Ренової. Не зважаючи на свій молодий вік жінка вже встигла стати реалізованою особистістю. Вона робить прикраси для дружин житомирських та столичних політиків. Її кожна нова колекція – це вибух творчості та багатство уяви, їх часто використовують під час модельних показів та залюбки одягають на круті тусівки столичні “світські левиці” та закордонні гості. Олена Ренова не витрачає даремно ні хвилини, вона завжди бажаний учасник різних виставок народної творчості.

Сьогодні нашим гостем є майстер з бісероплетіння Олена Ренова.

Як ти навчилася так гарно плести?

Мені було років чотири всього, а я вже в’язала, вміла вишивати та робила витинанки. Так, що можна сказати, що це моє дитяче захоплення.

Чого так рано. Хтось дома займався рукоділлям?

Так склалося, тому що моя ненька чудова майстриня. Вона дуже гарно в’язала і привила мені любов до рукоділля. А ще під час поїздки до своєї тітки у Москву я побачила нереально красиві вироби з бісеру. Мене це на стільки захопило, що стало справою мого життя. Повернувшись до Житомира я закупила необхідний для роботи інвентар та книжки. І стала по них вчитися. Тоді я вже навчалася в Житомирському державному університеті імені Івана Франка.

В яких техніках працюєш? Яка є улюбленою?

Я не працюю в одній техніці. Всіх їх існує близько десятка. А саме: ажурне низання, мозаїчного плетіння, ткання на станку, ланцюжок та багато інших. Їх опанувала дуже добре, тому без проблем комбіную у виробі, поєдную декілька одночасно, що виглядає неперевершено і робить мої вироби неповторними. Кожен має свою особливість, родзинку, це досягається завдяки творчому підходу. Хочеться, щоб кожен був не схожий на інших.

Де купуєте матеріали? Та, який потрібен мінімум для початківця?

Тим, хто тільки починає раджу використовувати дешевий не дуже якісний тайванський бісер. Це раціонально. На ньому якраз можна починати тренуватися. Асортимент бісеру дуже великий різноманітних кольорів і розмірів. Є абсолютно всі умови створювати унікальні, вражаючі вироби. Для цього не потрібно мати багато інструментів. Достатньо голки, нитки, ножиць та бісеру. Найкращі виробники бісеру Японія та Чехія. Японський – великий, квадратний з чималими отворами. Чеський дрібніший, сплющений, нагадує овал, з маленькими отворами. У виробі їх не можна комбінувати, через різні розміри., бо він вийде нерівним. Вартість його 22 гривні за 50 грам. А тайванський можна купити за 8 гривень. Бісер класифікують за розміром від 12 номера до 5, тобто від малого до великого. Можна використовувати «рубку» - насічений бісер, не зашліфований, стеклярус, бусини, рисинки, кристали Cваровські, напівдорогоцінне каміння: агати, авантюрини, а метисти, б ірюза. У Житомирі раджу купувати в магазинах тканин. Каміння купую на виставці « Світ самоцвітів», які приїжджають до міста. Сам бісер виготовляється зі скла та буває прозорий, напівпрозорий, непрозорий, зі срібною лінією, бісер з лінією, шовковий бісер.

В Житомирі є конкуренція між майстрами з бісероплетіння?

Це поняття досить абстрактне і кожен до нього підходить суб’єктивно. З одного боку конкуренція є завжди і скрізь та в будь-якій сфері. Але кожен виріб майстрів не схожий на інші і тому, всі вони працюють у різних напрямках та стилях. Найбільше в нашому місті майстрів, які роблять настінне пано та декоративні дерева. Ті, що роблять прикраси плетуть їх по-своєму і на мої роботи це зовсім не схоже. Я в основному виготовляю прикраси, хоча маю свою колекцію пасхальних яєчок та декоративних дерев. Прикраси плету трьох видів:під вечірні та весільні сукні і повсякденний одяг.

Є якісь організації, які об’єднують таких майстрів?

Я їжджу на різні виставки народної творчості, куди мене запрошують. Вони дуже важливі для професіонального розвитку. Одного разу мої роботи були відібрані для показу іноземним делегаціям, які приїздитимуть в Україну. Відбирав нинішній Секретаріат Президента.

Також є соціальний проект «Free arts». Він об’єднує всіх майстрів народної творчості. Зареєстрований у Києві. Я стала його учасником.

Серед ваших клієнтів є дружини політиків місцевих та столичних ?

Робила на замовлення колишньому П резиденту Віктору Ющенко краватку з чеського бісеру. На неї пішло 200 грамів. Я працювала по п’ять годин кожного дня протягом місяця. На краватці був поліський орнамент.

А де ви познайомилися?

Під час виставки, коли проходив творчий звіт Житомирської області. Там він поклав око на мою краватку, але розмір виставкової був замалий. Тоді він разом ще з Вірою Ульянченко вибрали прикрасу для дружини. Це була прикраса, яка складалася з чотирьох видів бісеру: рублений, круглий двох кольорів та сваровскі.

А житомирським депутатам щось плели з бісеру?

Моє аметистове колье є в мера Житомира Віри Шелудченко. Вона придбала його на одній із виставок. Я маю своїх постійних клієнтів, але говорити про них не дуже коректно.

У вас є власний гурток?

При Будинку центру творчості дітей та молоді я веду такий гурток вже 11 років. Навчаю від самих азів і до складних комбінацій. Навчаю дітей віком від шести років і до інституту. Мої учні неодноразово перемагали на різноманітних конкурсах.

А тепер розкажи коротко свої біографічні данні.

Народилася в Житомирі. Закінчила місцевий університет імені Івана Франка з відзнакою. Викладаю в Будинку Житомирського центру творчості дітей та молоді. Маю звання Майстра народної творчості. Член молодіжної творчої організації художників; Лауреат премії «Срібна вежа»в галузі культури. Учасник творчого соціально-творчого проекту «Free Art» в Україні. Не заміжня. Виховую 14-річно-го сина.

Над чим зараз працюєте?

Нещодавно завершила плести вишиванку для німців.Спочатку була виготовлена тканинна основа для вишиванки з хлопку та лляними вставками. Був підібраний чеський бісер двох кольорів – червоного та чорного. Комір, манжети, лицьова частина все розшивалося. Я вперше робила таку річ. Зараз вона завершена і зшивається.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.