Бердичівський брейк-данс народився в польових умовах в блозі Неформат · від Демчук Софія · додано 30.07.2011 19:47

У попередньому записі блогу я розповідала вам історію створення команди "Rocket Jump".Закінчила на тому, що у Бердичеві з'явився Гліб Григорьєв, колишній танцюрист брейк-данса 80-х а також бальних і сучасних танців. Він відкрив школу сучасного танцю у і "Rocket Jump" починає ставити спільне шоу з дівчатками з його школи. З цим шоу команда виступає багато разів у Бердичеві на різних міських святах і 16 квітня їде брати участь на найбільший фестиваль Західної України по брейк-дансу "West Connection - 4". Правда, їхнє шоу (6 бі-боїв і 12 дівчаток) носило все ж більше виражений характер сучасного танцю, ніж брейкданса і було не зовсім доречним на подібному фестивалі. Та зате вони уперше взяли участь в такому великому фестивалі (близько 20 команд учасників) з командами вищого українського рівня.

Далі з цим же шоу вони займають 2 місце в номінації "шоу-балет" на щорічному молодіжному фестивалі "Клубок 2004" в Житомирі.

У червні в Бердичеві у рамках святкування Дня молоді пройшов фестиваль по сучасних танцювальних напрямах "Summer Battle 2004". Організатором фестивалю виступив керівник студії бального, сучасного і спортивного танцю "Арт - Україна" Гліб Григорьєв за підтримки міської адміністрації. Фестиваль проводився на відкритому майданчику перед ГДК і тривав близько восьми годин. Цей фестиваль включав і брейк-данс складову. У ньому взяли участь брейк-данс команди з 7 міст України, включаючи найсильнішу в той період українську команду "Antishok" з Києва. Були батли 2х2 і шоу команд, з яких 2 кращі билися за призові місця, а також змагання в номінації "Electric Boogie". Олександр з Паштетом взяли участь у батлах 2х2. Боролися в соло батлах по верхньому брейк-дансу і команда в цілому танцювала в номінації "шоу", знову ж таки із спільним шоу з дівчатками із студії Гліба. Також на цьому фестивалі взяла участь в номінації "шоу" команда їхніх учнів "Junior Team", яка проіснувала недовго, але після її розпаду кращі танцюристи перейшли в ряди "Rocket Jump".

Через два дні вони вже танцювали в Житомирі на фестивалі "Зоряний Дощ", у рамках якого пройшли батли 3х3.

Далі йшло літо, хлопці активно тренувалися, кілька разів робили джеми в парку. Припинили співпрацю з Глібом Григорьєвим, оскільки у них з ним були розбіжності з приводу творчості і останнім часом вони дуже часто розходилися в думках. При цьому один із засновників Борис покидає команду і йде в колектив Гліба.

Наступний фестиваль, в якому вони взяли участь, - це київська ''Snickers Urbaniya 2''. Правда танцював тільки Олександр і Смайл разом з двома хлопцями з команди "X.D.T"., яка на той час вже розпалася.

У вересні Смайл вступає до того ж університету, де вчилися Олександр з Борисом і вони всі з братом живуть разом в гуртожитку і танцюють теж разом. Враховуючи їхню активну діяльність на сцені університету, їх запрошують поїхати в Росію у Брянськ на міжнародний студентський фестиваль "Ми разом". Вони із задоволенням їдуть. У Брянську активно спілкуються з російськими і білоруськими бі - боями. Приїжджають під враження, все-таки завдяки брейк-дансу вони вперше побували в Росії!

Також восени приймають в шоу-склад команди трьох учнів (з колишньої "Junior Team"). ГДК пропонує їм ставити спільне шоу з колективом дівчаток "Парадіс" і вони роблять його і виступають з ним уперше в грудні на сцені ГДК на честь Дня міліції.

Далі у складі команди "All In One" беруть участь у відбірковому на "Battle 4 life" - найбільшому на той час українському брейк-данс фестивалі, одним з суддів на якому був сам Junior.

Початок нового року характеризується рідкісними тренуваннями по вихідних у Бердичеві і напругою із здачею сесії. Так тягнеться увесь січень. У лютому вони починають тренуватися активніше. І у березні їдуть в Київ, де в залі київської команди "Ruffneck Attack" проходять underground батли під назвою "Saturday Night". Там вони виступають двома двійками: Смайл з Вітею і Олександр з Паштетом, який на той час пристойно підняв рівень. Олександр з Паштетом доходять до фіналу. І Сергій (з шоу-складу команди) батлує по "Electric boogie" проти кращого верховика України Азона з команди"Antishok".

В квітні їх запрошують виступити на першій рэп-вечірці в Житомирі під назвою "Ріпи - Крик". Там вони батлують з командою "All In One", на той час єдиною брейк-данс командою Житомира.

У травні в Житомирі проходять батлы 1х1. Фестик називався "Saturday Night". З "Rocket Jump" танцювали Олександр і Паштет. На жаль Смайл не зміг взяти участь із-за отриманої напередодні травми. У цьому ж місяці в Житомирі проходить черговий "Клубок 2005" і вони беруть участь в цьому фестивалі як брейк-данс колектив, але у зв'язку з тим, що в цій номінації беруть участь всього два колективи (вони і "All In One") конкурс не проводиться, і вони просто танцюють своє нове шоу. Борис же (який покинув нашу команду) танцює з колективом дівчаток "Арт-Україна", і вони займають перше місце в номінації "Кращий шоу балет".

В червні Олександр і Смайл беруть участь у брейк-данс фестивалі в р. Коростишеві, після якого на них наїжджають бритоголові відморозки і вони, насилу вирвавшись і відбувшись легкими ушкодженнями, покидають місто на таксі, твердо вирішивши, що ноги їхньої тут більше не буде.

Наступного дня вони танцювали на найбільшому житомирському Open - Air фестивалі "Студентська республіка 2005".

Влітку ніяких рухів, фестивалів в плані брейкдансу не проводилося і вони трохи розслабилися, займалися нечасто – разів зо два в тиждень і не дуже активно. При цьому з трьох нових людей прийнятих в шоу-склад двоє взагалі перестають відвідувати тренування і з ними розлучаються.

У вересні місяці ми беремо участь в черговій київською ''Snickers Urbaniya 3''. Правда, танцюємо тільки я і Смайл з "Rocket Jump" і з нами учень "All In One" (оскільки Паштет був на практиці в Євпаторії, а більше у Бердичеві не було гідних бибоев). Також Смайл виступає в соло батлах.

В середині вересня Віктора забирають в армію на рік. Гурт набирає новий склад учнів в школу брейк-данса, і приймає до основного складу Сергія (електрика) і Рулету (учня Олександра, який останнім часом влився в їхню компанію і демонстрував непогані успіхи у брейку). У листопаді Олександр з братом їде у Брянськ на міжнародний фестиваль "Ми разом". Вони приїхали туди і взяли участь у брейк-данс фестивалі (минулого року у Брянську був просто фестиваль творчості, і вони танцювали в номінації "сучасні танцювальні напрями").

До кінця року вони займалися щоп'ятниці, суботи і неділі тільки у Бердичеві, виступали на міських заходах і концертах в університеті і тренували нове поповнення брейк-данс школи, яке цього року виявилося як ніколи вдалим і здібним.

Наступного року вони займаються рідко, у Олександра захист бакалавра і держіспити в університеті, у його брата - сесія.

«Але, незважаючи на це, ми починаємо роботу над новим шоу, спільно з танцювальним колективом "Парадіс". Приймаємо в шоу-склад ще одного швидко зростаючого б-боя з наших учнів Антона. Тепер наша команда має наступний склад: я, Смайл, Паштет, Рулет, Сєрьога (електрик) і Антоха», - розповідає Олександр Якименко.

У лютому вони презентують нове шоу на концерті, присвяченому 20-річчю Міського Палацу Культури. На концерті виступали усі творчі колективи міста, чия діяльність так чи інакше пов'язана або з Палацом Культури, або із заводом "Прогрес". По відгуках начальства ГДК і багатьох глядачів їхнє шоу було найяскравішим номером на концерті.

Далі вони танцюють в Казатині на першому в цьому місті хіп-хоп фестивалі.

Традиційний житомирський фестиваль "Клубок" не проводиться через відсутність фінансування.

В червні вони знову виступають на щорічному відкритому студентському фестивалі "Студентська республіка". Також в цьому місяці проводиться реп-фестиваль "Точка", на якому Олександр станцював з молодою Житомирською командою "Free Flight" проти Bonus'a з Коростишева і вінницьких бі- боїв. Також відбувається важлива подія в житті Олександра - його сім'я їде в Київ, де успішно проходить співбесіду в німецькому посольстві і отримує дозвіл на переїзд в Німеччину на постійне місце проживання. З того часу він стурбований питанням: хто очолить команду після його від'їзду і чи буде брейк-данс культура у Бердичеві далі розвиватися або усе затихне?

На початку липня команда танцює на другому хіпп-хоп фестивалі в Казатіні з новим шоу. Олександр і Смайл беруть участь в київському фестивалі "Battle 4 life 2006" у складі молодої житомирської команди "Free Flight". Проходять перше коло, але нажаль у них потяг і вони були вимушені покинути фестиваль.

Далі Олександр з Паштетом танцюють в Житомирі на фестивалі за системою "Seven 2 smoke", тільки двійками, і Смайл бере участь там же в конкурсі на кращий Handjump.

Потім Олександр їде працювати в Київ і у вересні бере участь в черговий "Snickers Urbaniya - 4" у складі "Free Flight", а також з Паштетом, який у той час теж працював в Києві. Але оскільки вони практично не тренувалися останній місяць, то і рівень їхній знизився. Приїхавши у Бердичів в середині вересня, знову беруся за тренування і намагаюся приділяти більше уваги розвитку молодих, перспективних учнів. В цей же час до них повертається Борис і починає помалу згадувати брейк-данс, також приходить з армії Вітя.

На початку жовтня в Житомирі проводиться фестиваль "Megapolis Battle". Батли за системою 1х1. Їхня команда була гарно представлена там. Танцювали: Олександр, Смайл, Антон, Серега, Рулет і Шкарпетка (найперспективніший учень брейк-данс школи).

«У Вінниці проводиться перший в цьому місті брейк-данс фестиваль. Організатори просять від нас одного суддю і декілька учасників. Я їду судити, Смайл брати участь, оскільки його рівень був вищий за мій, і ще з нами їдуть пару учнів з нашої брейк-данс школи. На жаль, у інших хлопців з нашої команди не вийшло поїхати», - пригадує Олександр Якименко.

У кінці жовтня в залі "All In One" проходять underground батли, де беруть участь усі свої. З їхньої команди Смайл був в жюрі, Олександр брав участь в змішаних двійках і у батлах по футворку, Сергій брав участь в змішаних двійках і у батлах по топроку.

У листопаді до них на тренування приїжджає вінницька команда "Shnurkee" і у кінці тренування вони батлують проти них. Це був останній батл на Україні для Олександра і Смайла, оскільки 20 листопада він з братом покидаємо Україну і від'їжджаємо жити в Німеччину.

З цієї миті команда "Rocket Jump" ділиться на українську і німецьку сторони. Що стосується української частки, то хлопці далі займаються і розвиваються. У грудні вони поставили нове шоу, спільно з дівчатками з колишнього танцювального колективу "Рай", і в середині грудня взяли участь у фестивалі по сучасних танцювальних напрямах в м. Києві, де зайняли третє місце. Що ж до Олександра із Смайлом, то вони живуть у Німеччині.

Андрій Dron Кустовецький
Андрій Dron Кустовецький
Руслан Савіцький
Руслан Савіцький
Антон Камінський
Антон Камінський
Дмитро DoK Ковалів
Дмитро DoK Ковалів
Олексій Нечипоренко
Олексій Нечипоренко
Денис Носок Носов
Денис Носок Носов
Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.