Хіпстери – люди із пластиліну, або затяті модні колекціонери в блозі Неформат · від Демчук Софія · додано 07.06.2011 22:52

Вони не думають про те, щоб порізати собі вени, як емо, не приходять на кладовище, коли кепсько на душі, не дебоширять, як панки, вони просто люблять модно одягатися із часом перетворюються на колекціонерів модних речей та аксесуарів. Хто вони, люди, які називають себе хіпстерами. Ви дізнаєтеся прямо зараз.

Відомий в Україні фотограф Анна Наконечна,яка всім запам’яталася неординарною фотовиставкою "WC-DEAL", або туалетне рішення, хіпстер. Вона колекціонує окуляри. А ще її скриньки для коштовностей завалені різнокольоровим намистом. У Анни багато друзів хіпстерів. Товаришувати з ними не складно. Дівчина каже, що головне розуміти, що всі ми різні і у кожного свій внутрішній світ.

«Хіпстери, яких я знаю схиблені на одязі. Річ тим крутіша, чим вона дешевша.

Орієнтуються у брендах і дизайнерах одягу. Але найчастіше вони тягають шмотки zara, H&M, TopShop і т. інше. Ще відсотків 70-80 хіпстерів фоткають на плівку відверту фігню, але головне, що фотографують, а якщо у них ще і фотик Holga, тоді хіпстер ціни собі не складе. Усі такі зацикленні на власній персоні»

, - розповідає Анна Наконечна.

За словами Анни серед хіпстерів дуже цінуються обноски, які вони зараховують до вінтажного стилю. Ціняться речі зроблені своїми руками. Дуже важливо знати назву брендів, це як табличка множення для школярів.

У Анічки, як і в будь – якого типового хіпстера є фото розміщене в контакті на весь зріст. Сині панчохи, жовтогаряча сукня, жовті кеди та великі окуляри – такою її знають постійні відвідувачі соцмереж.

«Зазвичай хіпстери на фотографії на весь зріст стоять із сумкою, або ще якимсь дорогим атрибутом, тим самим демонструють свою крутість. В сумці хіпстер носить фотік та шапочку для басейну», - каже Анна Наконечна.

Лук теж знімається за певними правилами - хіпстер стоїть в повний ріст, п'яти разом, шкарпетки нарізно, руки по швах, людина виражає покірливість, вічність, щось високе і космічне одночасно. При чому він знімається у будь-якому місці.

Анна переконує, щоб бути хіпстером не достатньо читати розумні книжки та втирати про арт-хауз. Ще одна важлива деталь - носити підробки крутих марок, слідкувати за модою і змінюватися так швидко, як змінюється вона.

«У багатьох моїх друзів є блокнот з резинкою, куди вони записують різні цитатки, думки. Кожен хіпстер думає, що він поет і кожна його думка геніальна", - каже Анна Наконечна

Ще один хіпстер Марія Сухініна займається дизайном інтер'єру. Дівчина каже, що вона створює внутрішній простір коробки, в якій живуть ляльки. ЇЇ завдання знайти правильне рішення в створенні гармонії "господар в інтер'єрі".

«Краще створити оригінал, він стане шедевром і перевершить все, ніж створити копію і залишитися в тіні. Це стосується усього, інтер'єру, одягу, взуття, аксесуарів», - говорить Марія Сухиніна.

Слабкістю Марії є сумки та хороше взуття. Вона надає перевагу таким маркам, як Louis Vuitton, GUCCI, Chanel Wallets, Marks & Spencer, Mango, OGGI, ZARA, Reserved, Max Mara, ALBA, Cacharel, ESCADA, Tommy Hilfiger.

Маша переконана, що не важливо, що це - брендова річ, або китайська підробка, вона(річ) повинна чіпляти погляд своєю формою, кольором, шармом, витонченістю, своєю індивідуальністю і геніальністю. Адже ми щодня диктуємо моду. У кожного свій стиль.

«Головне - це гармонія форми і кольору. Нікому не хочеться виглядати клоуном в нашому "стаді". Можна витратити тисячі доларів і бути як капуста з барвою веселки, а можна піти в недорогий магазин або на розпродаж, одягнутися, і виглядати як цукерочка. Ніхто не зможе повірити, що куплена річ зовсім нічого не коштує. Уся справа в тонкості смаку. Найголовніше почувати себе комфортно, затишно і не губитися в натовпі", - вважає Маша.

Фіналіст четвертого сезону телепроекту «Шанс» Сергій Слісаренко теж вважає себе на половину хіпстером. Хлопець говорить, що він людина настрою. Іноді йому подобається класика, іноді спортивний стиль, а іноді він перетворюється на справжнього хіпстера.

У гардеробі співака шарфів більше, ніж у будь-якої модної баришні.

«Я люблю усе цікаве, не таке як у всіх! Яскраве,іноді блискуче, люблю неординарне взуття. Поява хіпстерів – це хороше явище. Я підтримую усі прояви творчості і індивідуальності. Я вважаю, кожен має право на прояв своєї індивідуальності у будь-якому вигляді», - розповідає Сергій Слісаренко.

Як ми бачимо, кожен хіпстер, який себе поважає, має набір речей, які він зводить в ранг предметів культу, поклоняється їм і гордий тим, що їх має, при всякій слушній нагоді прагне підкреслити свою приналежність до елітних шарів суспільства. Марія – обожнює сумки та круте взуття, Анна – колекціонує окуляри, Сергій – має безліч шарфів.

Житомирські хіпстери мають аккаунти скрізь, де тільки можна: в "Живому журналі", "ВКонтакті", на Facebook, Flickr, Twitter і так далі. Кожен із них хоче стати письменником, журналістом, фотографом, дизайнером, діджеєм і галеристом. Багатьом із них не пощастило і вони працюють зараз у сфері обслуговування. Але ідеологія не зникла, тому що вони працюють продавцем в магазині модних шмоток або в книжковій крамниці, офіціантами в затишній кав'ярні або нічному клубі.

Найзлачнішим місцем для житомирських хіпстерів є кав’ярня «Кавоманія», в якій вони збираються мало не щодня. «Кавоманія» - одна з найкращих кав’ярень міста Житомира. Тут постійно виставляють свої роботи кращі художники міста і не тільки, проходять перфоменси різних театральних труп, виступають круті молодіжні музичні колективи.

Нерідко можна зустріти представників цієї субкультури і в пабі Голден Гейт розважального комплексу «Фок», де щоп’ятниці проходять фотовиставки та виступи популярних молодіжних гуртів.

У інших місцях житомирські хіпстери тусуються дуже рідко. Якщо намагатися, одним реченням сформувати ідеологію цих молодиків, то це звучить, як свобода, насолода життям, відсутність прив’язаності до якої не будь життєвої догми. Не помітити житомирського хіпстера практично неможливо, адже його яскраве обмундирування одразу кидається в очі. Яскраві кеди, вузькі схожі на соломинку джинси, які обтягують ноги настільки, що вони здаються неправильної форми, лосини, легінси, картаті сорочки та футболки із зображенням рок-груп. І, звичайно, «мухоцецешні» окуляри(великі, у кольоровій оправі без діоптрій, або і взагалі без скелець. Зачіски у них різні, хоча частіше зустрічаються хіпстери із чубочком.

Під час розмови із місцевими носіями цієї субкультури я помітила, що розговорити їх можна тільки згадавши, якусь популярну рок-групу, або арт - хаусний фільм. Після цього вони залюбки почали розповідати мені про себе та свої уподобання і звичайно показувати свої круті луки. Всі вони мріють не залишитися в Житомирі, і навіть не в Україні, їх манять великі європейські міста. В хіпстера Анни Наконечної мрія збулася, вже кілька місяців вона перебуває з своїм коханим у Франції. Скоріш за все звідси в Україну вона привезе готову фотовиставку.

Ірина Гавриловська відучора хіпстер. Потяг до модоманії вона відчула з часу як отримала у подарунок дорогий годинник. Дівчина вважає, що бути модним – це обов’язок кожної жінки.

У нашому місті хіпстерів вистачає, їх набагато більше, ніж інших представників субкультур. Згадка про них визиває бурю негативних емоцій у різноманітних культурних кругах. Одні називають їх поколінням без цілі, інші звинувачують за самолюбування.

Житомирські хіпстери тусуються в кафешках, носять яскраві речі, роблять смішні фотки і одразу закидають їх в соціальні мережі. Для них важливо бути в курсі останніх модних трендів і при цьому виглядати не як всі. Бо «як всі» уже давно вийшло із сучасного лексикону. Я не візьму на себе роль судді і не називатиму їх втраченим поколінням, як це робили мої колеги попередники. Думаю, що все ж таки краще бути шопоголіком, ані ж пиякою, чи наркоманом.

Коментарі

  • Katuha · 08.06.2011 00:23 · #

    Дуже дякую) Надзвичайно цікаво) Про таку субкультуру навіть не знала, зустріти інформацію можна дуже рідко)

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.