Панки – втрачене покоління з ембріоном революції в блозі Неформат · від Демчук Софія · додано 04.06.2011 23:45

Теперішнє покоління житомирських панків веде себе не надто агресивно. Кілька десятків молодих людей, які не соромляться показати, що вони інші - вирізняються яскравим панківським дрес-кодом і тихим внутрішнім протестом проти суспільних догм. Вони не хуліганять в житомирських кінотеатрах, не ведуть себе погано по відношенню до міліції, не задирають перехожих

.

Вечірні тусівки в основному проходять у форматі спілкування, попивання пивка, та гри на гітарі просто неба. Іноді, щоб мати кишенькові гроші у своїй бойовій розкрасці молодики сідають на бордюр на вулиці Михайлівській (центральна вулиця Житомира) і співають пісні перехожим під гітару за гроші в капелюх, складаючи конкуренцію дідкам – пенсіонерам, які перетворили цю вулицю на своє постійне місце роботи.

Ірокез житомирського панка Юрія Дашковського вже давно став візитною карткою багатьох неформальних тусівок міста. Юрій, як ніхто інший розуміє, що гарний вигляд не тільки вимагає жертв, але з’їдає силу силенну часу. Для того, щоб створити на голові символ панківської свободи у Юрія йде, як мінімум дві години і повна пляшка суперстійкого лаку. Реабілітація волосся займає не менше.

«Волоссю нічого не має. Добре промити його хорошим шампунем і все стає на свої місця. Зняти ірокез із голови легше, аніж поставити. Це титанічні зусилля. Зараз я собі роблю такий схожий на гребінець із шести зубчиків. Кожен ставиться окремо. Руки тремтять і болять від того, що так довго їх тримаєш витягнутими», - розповідає Юрій Дашковський.

Раніше Юрко був завзятим тусівником, за час панкування змінив дві компанії. Каже, що знудився із ними, а тепер став одинаком. А починалося у нього все, як і в інших неформалів. Спочатку підсів на панківські гурти, а там пішло поїхало.

Тепер Юрій шукає собі роботу. Хоче працювати не з керівником – дурисвітом, а розуміючою людиною. Він не проти заробляти собі на життя у якійсь рекламній компанії із гнучким графіком роботи, де можна проявляти свої творчі ідеї та відчувати себе вільним.

Юрій Дашковський досі не боїться одягатися оригінально. Він без зайвих комплексів може собі дозволити одягнути як костюм, так і прийти в брудному м’ятому одязі. Єдине, що непокоїть молодика, так це те, що на відміну від своїх закордонних однодумців житомирські панки доволі інертні.

«Зараз ситуація в нашій країні жахлива. Влада довела наше життя до ручки. Справжній панк – це людина, яка в першу чергу протестант, а не молодик, який п’є вечорами пиво і грає на гітарі. Житомирським панкам не вистачає лідера, який би об’єднав нас і вивів на стежку протесту» - говорить Юрій Дашковський.

Прес-секретар однієї із місцевих партій Тетяна Сиротченко неодноразово була свідками організації акцій протесту, пікетів проти місцевої влади. Жінка відзначає, що до протестів зазвичай приєднується звичайне студентство: за гроші, чи по власній ініціативі. Серед таких вона не пам’ятає житомирських панків.

Фотограф HD – студіо Андрій Охота нині один із найуспішніших рок –фотографів України. Тепер він знімає моделей, для професійних агентств, покази мод такі як Ukrainian Fashion Week, кліпи зіркам шоу-бізнесу. Свою кар’єру фотографа він розпочав із зйомок панків.

«Панк ніколи не думає про те, як він виглядає на фотографії. Він корчить рожу, співає пісні із матами і отримує від цього задоволення. На фотографіях вони виходять дуже крутими», - розказує Андрій Охота

Андрій Охота
Андрій Охота

Колишній панк, відомий поет-авангардист Роман Здорик декілька років порядний сім’янин і батько двох дочок. Він з ностальгією розказує про ті вибухові часи і каже, що було справді весело.

Роман розповів про свій і дрес-код своїх друзів. За словами Романа найяскравішими прикметами житомирського «панк-стилю» є неодмінно шкірянка та камуфляж, сітка вініл, шокуючі написи на футболках.

Роман Здорик
Роман Здорик

Дехто використовував театральний грим: вибілені обличчя, чорні губи і тіні, чорний лак для нігтів, пірсинг не лише у вухах, а й в носі, щоках, губах, зачіски яскравих кольорів і незвичайних форм. Панки жіночої статі носили міні-спідниці з чорними колготками і легінси з туфлями на каблуках-стилетах. Найбільший шик, коли вони одягали шкільну форму, міні-спідницю, колготки в сіточку і незабутні мартени. Чи звичайний наряд танцівниці кабаре і зухвалий мейк-ап. Роман Здорик каже, що в той час так одягалися не лише панки. Елементи були популярні у масовій моді: одяг з чорної шкіри, неонові кольори, татуювання, агресивний макіяж і прикраси (у тому числі кулони у вигляді лез бритви), зачіски, що нагадують панківскі гребені.

«Дрес-код, або просто манера одягатися займає важливе місце в панк-середовищі, окрім музичної творчості. Я розумію, що шмотки - другорядна деталь людини розумної, але нікуди від цього не подітися, оскільки виглядати красиво і оригінально бажає будь-яка людина, що мешкає в соціумі», - говорить поет Роман Здорик.

За словами Романа Здорика він і його друзі виглядали дуже зухвало, настільки, що оточення шарахалося від них. Це досягалось підбором кольорів, використавши поєднання бузкового і зеленого, червоного і чорного кольорів. Розірваний одяг, шпильки і нашийники для собак довершували почате, надаючи їм цілком епатуючого вигляду. Рома каже, що в таких прикидах відчуття, що втрачати у житті уже справді нічого. Найкрутішою річчю того часу він вважає косуху, яка виглядала так страшно тільки ззовні, з середини вона абсолютно інша. Вибирали таку куртку, звертаючи увагу на підкладку, адже тоді в ній можна спати де-небудь на лавці в парку, натягнувши її на голову і це дуже зручно.

Школярка Сюзанна Зарицька свіжоспечений панк. Дівчина вже сміливо називає себе так, однак, що це таке і з чим його їдять поки що не усвідомлює. Сюзанна переконана, що бути панком для неї означає жити в гармонії зі своїм внутрішнім я, не визнавати чужі закони, але поважати їх, бо це плід чиїхось думок, досліджень з яких можна для себе почерпнути щось позитивне.

Сюзанна Зарицька
Сюзанна Зарицька

Героїв цієї статті об’єднує лише таємниче слово панк, в основному вони різні, не всі з них поверхові і бешкетники. Скажу лише одне – молодість завжди провокує зміни, а будь – які новації - стрес для тих, хто вже не спроможний на зміни.

Коментарі

  • Katuha · 08.06.2011 00:14 · #

    Неймовірно) Дуже дякую за новеньку інформацію) І про вигляд панків в минулих роках, так як не усі могли бачити "бойових людей") Дуже дякую)

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.