Готи – темний погляд на світ та пристрасть до вампірської естетики в блозі Неформат · від Демчук Софія · додано 20.05.2011 12:21

Для звичайних людей готи схожі на янголів, демонів, привидів, вампірів, трупів і ще ряд всіляких міфічних істот. Одні їх лякаються, інші дивуються, є і такі, що захоплюються і поповнють ряди людей, які носять чорний одяг та ходять по кладовищах. Що з цього вигадки людської фантазії, а що правда ви дізнаєтеся прямо зараз.

Житомирянка Юлія Чернова трансформувалася у гота поступово і непомітно. Після переломних у житті моментів почала захоплюватися тематикою готики, поезією, культурою. Трошки згодом вона зрозуміла, що готика їй близька і споріднена із життєвим світоглядом. Спочатку Юля намагалася демонструвати те, що вона гот своїм зовнішнім виглядом, а потім зрозуміла, що найголовніше те, що вона відчуває в душі.

Збираються готи періодично, пізно ввечері після 22. 00 на місцях віддалених від масового соціуму, де поменше шуму і людей. Найчастіше це віддалені куточки природи, покинуті будівлі...Що ж стосується Юлі Чернової,то вона надає перевагу самотності,проте не цурається друзів та знайомих,просто на одинці з самою собою їй безпечніше і комфортніше.

«Останнім часом на кладовищах тусуються малолітні позери, для яких це гра. Гот може відвідати це місце у випадку, коли йому погано і він хоче побути на самоті», - розповідає Юлія Чернова

На фото Юлія Чернова
На фото Юлія Чернова

В одязі дівчина надає перевагу тим речам, які незвичайного пошивку і пасують їй. І не обов’язково, аби він був чорного кольору. Аксесуари Юлія полюбляє масивні з білого металу срібла із камінцями. Домінуючим символом у прикрасах є анкх-символ вічного життя, сплетіння жіночого та чоловічого початку.

Домінуючим символом у прикрасах є анкх-символ вічного життя, сплетіння жіночого та чоловічого початку.

Анкх-символ
Анкх-символ

У вільний час Юлія Чернова зачитується в захльоп книжками з психології, цікавиться міфами, легендами, фільмами про вампірів та відьом.

Ксенія Чорнолуська мупі - готом стала, через генетику. ЇЇ мама та дядько слухали важку музику у молоді роки та захоплювалися одягом темного кольору. У сьомому класі Ксенія теж почала слухати важку музику та кардинально відрізнялася від інших однолітків.Мати намагалася привчити її бути звичайною дівчинкою та не змогла.

На фото Ксенія Чорнолуська
На фото Ксенія Чорнолуська

«Почувала себе не у своїй тарілці. Потім склалися деякі обставини, які зовсім змінили моє життя. В принципи я цьому і рада, хоча на той момент було досить боляче, і мені набридло ховатися і постійно жити за чиїмись правилами і робити, те що мені говорять. Набридло відповідати чиїмсь ідеалам і коректувати себе під чужу думку. Тоді я оголосила остаточну свободу для самої себе і навіть не помітила, як знайшла себе в тому, в чому давно шукала. Зараз же я збираюся повністю присвятити себе готиці, а значить присвятити себе самій», - говорить Ксенія Чорнолуська.

Косметичка дівчини не громіздка: біла пудра, тональний крем, олівець для очей, підводка, помада, тільки не туш. Щоб нанести приміром макіяж на вечірній променад Ксенії потрібно 20-30 хвилин, на ранковий та денний іде 10 хвилин. В спеціальних неформальних магазинах, вона купує ексклюзивні речі.

«Є готи, які вважають за краще збиратися натовпами і як говориться "тусять". Я ж це не підтримую, мені ближче самотність, або кращий друг, який схожий внутрішньо на мене. Не люблю натовпи і шум. Як на мене це дисонує з готикою і з її ідеалами», - говорить Ксенія Чорнолуська.

Ксенія полюбляє ексклюзивні речі, в переважній більшості вона шие одяг, іноді випадково натрапляє в самих неочікуваних місцях та купує, адже готика - це в першу чергу індивідуалізм.

В її ювілірних скриньках багато металевих прикрас, антикварних речей (переданих у спадок), у ретро-стилі, ручної роботи.

"Я люблю відвідувати музеї, театри, читаю книги з філософського спрямування, тягне до психології, містики, дарк-романтики, пишу вірші, коли є натхнення, фотографую, шукаю однодумців, а так само интелектуально-подкованих співрозмовників", - розповідає Ксенія Чорнолуська

Журналіст Віктор Мельниченко теж мало не став готом, які завжди його захоплювали. «Може, тому, що люблю містику. Вони здавалися мені стильними і яскравими індивідуальностями. У свій час я навіть хотів стати одним з них. Напевно, десь на мене вплинув фільм "Ворон" і улюблена готична музика. Але потім я зрозумів, що готовий, як і Батьківщину, треба любити на відстані», - розповідає Віктор Мельниченко.

Він досі слухає готичну музику і захоплюється їх вишуканістю. В його квартирі не рідко можна почути житомирський рок-гурт «Sad Alice Said». А солістку групи Алісу Шакор він вважає однією із найстильніших жінок міста.

Струнка, підтягнута, вродлива Аліса втомилася розповідати про свої готичні уподобання. Довге чорне волосся, темний одяг, безліч срібних прикрас – таку Алісу знають вже близько восьми років. Дівчина є фронтвумен і засновником мега - популярного нині гурту, який на днях презентуватиме своє дебютне відео у одному із місцевих пабів. Пісні «Sad Alice Said» глибокі, філософські і аж ніяк не депресивні. Пісня "Open your eyes", на яку і відзнято кліп, стала кращою в минулому році за підсумками церемонії «Unreliz Music Awards».

На фото Аліса Шакор по центру
На фото Аліса Шакор по центру

Майбутній дизайнер Маріна Сухіна теж вважає готів одними із найстильніших серед усіх субкультур.

«Єдине, що трохи бентежить це феномен готики – андрогінна зовнішність. Хлопці та дівчата готи виглядають майже однаково, а особливо коли ще й губи підмалюють», - говорить Маріна Сухіна

На форумах та в соціальних сітках Житомира готів не густо, складається таке враження, що переважна більшість із них просто підіграють стеоретипному уявленню про готів, судячи із їхньої переписки. Не багато їх і можна зустріти на вулицях міста, адже в чорному полюбляють ходити і з яскравим макіяжем не тільки готи.

І не важливо, хто вони, мупі - готи (заглиблені в себе одинаки), чи перкі – готи(тусуються в компаніях), зрозуміло одне – вони інші і мабуть не варто суспільству одразу ставити на них тавро «поганих асоціальних типів», а сприймати їх просто такими, як вони є. Адже грабують, вбивають не тільки готи, і по одному представнику субкультури не можна судити про всіх, бо в сім'ї, як кажуть не без виключення.

Коментарі

 • Вікторія · 20.05.2011 13:26 · #

  Готика сплошна дурка, це люди які не мають чим зайнятися і ходять по цвинтарях, потрібно насолоджуватись життям, а на цвинтарі встигнуть побувати!!!!

 • чудовище · 21.05.2011 11:40 · #

  эмо,готы....это блок статей о житомирской "нечисти"?почему нельзя написать про НОРМАЛЬНЫХ ЛЮДЕЙ?

 • Элизабет · 21.05.2011 20:02 · #

  Я не считаю готов или ємо чем-то выходящим за рамки нормального, мы разые и по разному воспринимаем мир и людей, каждому своё,готы это не люди блуждающие по кладбищам,а те кто увлекается мистикой,сверхъестественным. просто стиль жизни)

 • Демчук Софія · 22.05.2011 13:30 · #

  Шановний коментаторе! Я веду два блоги. Один - фан-зона, про талановитих людей, другий - неформат, про незвичну молодь. Тому, якщо не хочете читати про емо, готів...заходьте на перший блог.

 • Katuha · 24.05.2011 20:31 · #

  Ура! Знову нове!) Дуже дякую за корисну цікаву інформацію! І з нетерпінням чекаю новенького)

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.