Ангеліна Москаленко: «Дредлоки кардинально змінюють людей» в блозі Неформат · від Демчук Софія · додано 15.01.2012 00:25

Про дредлоки складено багато міфів. Говорять, що вони псують волосся, їх носять растомани та легко заплітаються в домашніх умовах. Сьогодні наш гість Ангеліна Москаленко. Дівчина майстер з плетіння дредів. Вона і розвінчуватиме міфи і розкриє всі таємниці

Ангеліно, скажи будь-ласка, дреди сьогодні актуальні?

Звичайно! особливо враховуючи те, що їх зараз велика різноманітність: від класичних "страхітливих" дредлоків до майже гламурних дредів. У мене плелася навіть жінка за 30, яка ходять в офіси.

Коли ти захопилася дредами?

Колись я сама дуже хотіла собі дреди. мені подобалася киберпанк-культура, а у них часто бувають блакитні, рожеві, салатові зачіски. Мені вони здавалися такими незвичайними і ще мені стало цікаво, як робляться дреды. і якось пішло-поїхало... Спілкувалася з іншими майстрами, дивилася відеоуроки, читала багато статей. І найголовніше, звичайно, практика. десь півроку я плела "для набивання руки", друзям, знайомим. Ну, а потім вже почала працювати. Захопило. Ще мені дуже подобається в процесі плетіння спілкуватися з людьми і бачити, як людина міняється до і після.

І як же?

Я мала на увазі зовні. Прийшла одна людина, пішла інша і це класно. Я називаю це "ефект зміни обстановки без зміни обстановки". часто люди хочуть заплести дреды, щоб що-небудь поміняти. На радикальні заходи не кожен наважується, наприклад, постригтися налисо або пофарбуватися в синій колір, а тут можна змінитися на пару місяців без особливих зусиль і шкоди. Я спеціалізуюся саме по штучних дредам, це цікавіше і сучасніше.

Скільки видів дредів існує?

Усі дреди діляться на справжні(зі свого волосся) і штучні( з доплетенням штучного волокна - фібри). Так само для штучних використовують і інші матеріали, повсть і так далі; вони у свою чергу діляться на так звані "безпечні"(безопаски ще називають). Безопаски найчастіше роблять "під натуральні", підбирають колір, схожий на натуральний, або ж використовують якісь яскраві кольори. Способів приплетения до свого волосся існує багато, усе залежить від майстра. Де і це дреды - "двухкінцеві" і "однокінцеві" (від словосполучення double ended і single ended відповідно. Якщо "безопаски" плетуться вручну, як і дредлоки зі свого волосся, то ці дреди обробляються високою температурою і закручуються по спіралі. Таким чином можливо зробити різні візерунки і забарвлення. Дреди і безопаски абсолютно нешкідливі для волосся, носяться в середньому 2 місяці не більше.

Як правильно доглядати за дредами?

Свої дреди можна мити спеціальним шампунем і змащувати воском, є ще "народні" засоби типу меду і так далі, але я б їх не радила із-за міркувань гігієни. Штучні дреди: мити звичайним шампунем, не використати бальзам, уникати високих температур(відкритий вогонь, сауни, лазні), тому що штучне волокно - це, по суті, волосінь, дуже тонка. Зрозуміло, що під впливом жару воно втрачає вигляд. Для усіх видів дред раджу уникати механічних ушкоджень(замки на куртках наприклад) і особливо приміщень з поганими запахами(оскільки будь-які дреди їх дуже добре вбирають).

Уникайте дії на зачіску високої температури. Мити голову бажано в прохолодній воді. Особливо ця порада торкається де і це, тому що вони при виготовленні проходять обробку парою, і висока температура робить їх неохайними. Мити голову можна раз в 7-10 днів. Частіше робити це просто немає необхідності. Якщо у вас не заплетений чубок, або заплетене, скажімо, півголови, можете мити вільне волосся хоч щодня, а волосся під дредами цього просто не вимагають.
Не сушіть дреды феном. З тієї ж причини, про яку говорилося раніше. В якості виключень(якщо вже дуже потрібно) можна підсушити злегка феном в режимі холодного потоку.

Не користуйтеся кондиціонером. Я помітила, що бальзам для волосся розпушує дредки і скупчується у коренів, не вимивається повністю. Не забувайте вчасно переплітатися. Це слід робити раз на 2-3 місяці, не рідше.

Правда, що дреди псують своє волосся?

Неправда, якщо грамотно вплетені, не псують. звичайно, якщо своє волосся до того було вже хворим, вплітати не раджу, краще спочатку підлікувати свої. єдине, це відчуття при розплітанні: по-перше, знімається тяжкість і здається, що на голові мало волосся, хоча це ілюзія. по-друге, те волосся, яке повинне випадати упродовж шкарпетки дредов, випадають усі разом, коли розплітаєтеся, теж почуття не з приємних. а так усе добре. Можу сказати навіть по своєму особистому досвіду: за літо я носила 3 різних зачіски з дредами, і волосся зараз почуває себе дуже добре.

Я не раз чула, що дреди носять виключно растомани.

Ця дуже застаріла думка! Я, як майстер, працювала з дуже різними людьми, починаючи від неформальних школярів до серйозних керівників. Можу сказати точно одне, люди, які наважуються на дреди, зазвичай неординарні, цікаві особи. Зараз в моді полістилістика, тобто змішування стилів. Тому немає нічого дивного в тому, щоб дреди носити, наприклад, з костюмом або каблуками. Навпаки, по-моєму, в цьому є своя родзинка.

Можна собі самій зробити дреди в домашніх умовах?

Самому? Можна, але не раджу. Це як стрижа. якщо ви хочете підстригтися, ви ж не берете ножиці і не сідаєте перед дзеркалом, а йдете до професіонала. Інакше результат буде принаймні смішним. Так і з дредами. Якщо хочете красиву зачіску - звертайтеся до тих, хто в цьому розбирається. Зараз багато майстрів в Україні, і ціни різноманітні. Часто їду в метро або маршрутці, і дивлюся на саморобні дреди, виглядають зазвичай, м'яко кажучи, так собі.


Що таке канекалон?

Канекалон - найякісніше штучне волокно, що імітує натуральні пасма волосся. Канекалон був винайдений в Японії і отримав найширше поширення у світі. Парики, в яких використовується канекалон, отримали широке поширення по всьому світу, у тому числі і в Росії, Україні. По своїй структурі і зовнішньому вигляду канекалон максимально наближений до натурального волосся, оскільки до його складу входить речовина органічного походження, а саме - морські водорості. Вироби в яких використовується канекалон, дуже легкі, природні і служать набагато довше, ніж вироби із звичайного синтетичноговолокна. Палітра - 100 кольорів (натуральні і креативні відтінки). Флюр - канекалон, що світиться при попаданні на нього променів ультрафіолетової лампи. Ідеальний для завсідників клубних вечірок і дискотек. Хамелеон - канекалон, що змінює колір під впливом сонячних променів. Існує такий різновид, як канекалон гладкий. Відповідно до назви він має гладку структуру. Чудово підходить для нарощування волосся методом точкового і лінійного вплітання.

Які його плюси?

Канекалон подовжує дреди (дуже підходить тим, у кого волосся менше 12 см, у кого більше 12 - він нафиг не потрібний). Канекалон ніколи не розпушується (це величезний плюс, його не потрібно підплітати.

А які мінуси?

Канекалон важкий, особливо, коли мокрий. Канекалон виглядає не дуже натурально. Тобто, безпечні дреды хоч і схожі на натуральні, але все таки різниця є. Канекалон з часом втрачає колір. На це так само впливає довкілля (піддає перепаду температур і так далі. Канекалон місцями неприємно пахне. Дуже добре сплутується - це можна вважати і плюсом, і мінусом. Плюсом тому, що дреды з канекалону навряд чи розплутаються. А мінусом - тому що при розплітанні(особливо коли матеріал підібраний практично один-в-один до натурального кольору) треба бути дуже обережним, щоб не пошкодити своє волосся.


Фотографії "HD-студио"

Коментарі

  • Лілія Демидюк · 16.01.2012 15:09 · #

    За змістом стаття цікава, фото гарні, але... мовні помилки, що межують з безграмотністю, поспішність при написанні та невичитаність тексту - все псує. Професійною таку статтю не назвеш.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.