Історична реконструкція- це спосіб повернути лицарські часи в блозі Стиль життя · від Сашко · додано 09.11.2011 10:58

Нещодавно мав можливість познайомитися з цікавою дівчиною, захоплення якої мене вразило. Вона є членом Житомирської обласної громадської молодіжної організації "Житомирський Військово-історичний клуб "Золота Шпора" (далі Клуб), і вона лучник.

Військово-історичний клуб займається реконструкцією військового ремесла, озброєння та побуту Русі та Європи 13 -14 століття.

Катерина Чаплінська
Катерина Чаплінська

Яка основна ідея клубу???

Їх багато, нижче пропоную перелік того, чим ми займаємось і для чого:

Ми створюємо сприятливе середовище у громадському житті міста та області для реалізації інтелектуальних, духовних та фізичних можливостей членів Клубу пов'язаних з вивченням військової вітчизняної та іноземної історії, традицій середньовіччя та історичного фехтування. Цим ми сприяємо самореалізації особистості, втіленню ідей національного відродження шляхом підтримки свідомої і активної молоді.Серез наших пріоритетів також проведення просвітницької та фізкультурно-оздоровчої роботи.

Основними завданнями, направленими на реалізацію мети Клубу є:

- Проведення фізкультурно-оздоровчих заходів, тренувань, спортивних змагань (турнірів), показових виступів, походів, подорожей, військово-історичних ігор. Розповсюдження та впровадження бойових мистецтв, фізичної культури та спорту.

- Сприяння всебічному і гармонійному розвитку особистості. Зміцнення здоров'я та підвищення культурного та морального рівня громадян.

- Впровадження традицій Лицарства та Шляхетності.

- Відродження стародавніх ремесел та промислів, пов'язаних з військовою історією.

- Виготовлення бутафорських зразків стародавнього захисного та наступального озброєння, військових атрибутів та одягу.

- Створення нумізматичних, фалеристичних колекцій історичної зброї.

- Видавнича діяльність та багпато іншого...

Чому саме 14 століття???

Цей період цікавий особливою модою, особливостями обладунків, побуту…

Реконструкція-загальне поняття, тож чим конкретно займаються члени вашого клубу?

Всі без виключення займаються реконструкцією костюму і побуту середньовіччя. Чоловіки і юнаки збирають комплекти обладунків і готуються до турнірів. Деякі тренуються стріляти з лука, в тому числі є і дівчата. Особисто я – лучник.

Чому вирішила вчитися стріляти???

Реконструкція побуту та одягу заняття цікаве, але не дозволяє приймати участь у заходах з активної її сторони, тому деякі дівчата починають приймати участь в боях пліч о пліч з чоловіками, одягаючи обладунки, а деякі, як я, обрали більш беспечний шлях участі в битвах.

А ви власноруч виготовляєте речі, чи звертаєтесь до майстрів???

Якщо є бажання навчатися самому, то можна спробувати повчитися. Але якщо вміння і бажання немає, то є спеціальна група майстрів, які цим займаються, і наряд можна замовити у них.

Які матеріали використовуються, і скільки це коштує???

Все робиться із натуральних матеріалів, використовуючи те, що було в 14 столітті (льон, сукно, шовк, шерсть, бавовна). Костюми повністю зроблені з домотканих тканин, зроблені повністю в ручну та за всіма правилами, як правило коштують декілька тисяч гривень.

Але якщо шиєш самостійно, то матеріали коштують 200-300 гривень. Взагалі допускається стилізація – одяг лише дуже-дуже схожий на справжній історичний костюм, але десь викройка може бути спрощена, костюм може бути пошитий за допомогою швейної машини.

А скільки у вас пошиття сукні займає часу???

Особисто в мене на пошив історичної сукні вручну пішло дві неділі. Костюми зроблені по стилізації я можу шити за декілька годин.

Скільки часу потрібно приділяти такому захопленню?

Кожного тижня у нас тренування, потрібна активна участь всіх членів клубу на кожному заході, часто на це потрібно дуже багато часу.

А де персічний громадянин може подивитися на результати вашої роботи???

Все залежить від того, який проходить захід, бо все може відбуватися й за межею міста. Наступний сезон починається 1 травня з гри «Битва престолів» за книгами Джорджа Мартіна, яка відбудеться під Левковом. Потім планується історичний фестиваль «Шлях Вовка», який відбудеться на День міста Києва.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.